banner-05-900-x-90
اسلایدشو درسنامه فیدخوانی و وبلاگ‌نویسی

درسنامه و راهنمای خبرخوانی، فیدخوانی و سوژه‌یابی – قسمت هشتم: هدیه ویژه یک پزشک: گلچین فیدی بهترین منابع اینترنتی برای استفاده شما، از شیر مرغ تا جان آدمیزاد!

1-2-2017-10-30-12-pm

خب، سرانجام می‌رسیم به هدیه‌ای که ,عده‌اش را داده بودم. در این سال‌ها از زمان گوگل ریدر مرحوم تا حالا، بارها به صورت پراکنده خواننده‌ها از من خواسته بودند که منابع یا سورس‌هایی که من دوستشان دارم و به آنها مراجعه می‌کنم و سوژه مطالبم را از آنها می‌گیرم، به اشتراک بگذارم.

راست‌اش، من همیشه منتظر بودم که وقتی پیدا کنم تا یک مجموعه خیلی خوب را به صورت فیدی تقدیم کنم، اما این فرصت اصلا مهیا نمی‌شد.

خودتان حساب کنید اگر قرار باشد فهرستی بزرگی از منابع از روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های ایرانی گرفته تا سایت‌های فناوری برتر فرنگی و از وبلاگستان فارسی گرفته تا منابع خوب در مورد اخبار روز پزشکی درست کنید، چه نیرو و تلاش عظیمی باید صرف بشود.

اما سرانجام فرصتی دست داد و من با هدف کمک به دوستانی که هیچگاه فرصت نمی‌کنند خودشان مستقلا تحقیق و جستجوی وسیعی برای پیدا کردن منابع خوب اینترنتی انجام بدهند، یک مجموعه فیدی برایتان آماده کرده‌ام.

نکاتی در مورد این مجموعه فیدی:

۱- تهیه یک فهرست فیدی خیلی جامع، تقریبا غیرممکن است، اما من تلاش خودم را کردم که تا جایی که ممکن است منابع خبری خوب را برایتان در این فهرست بگنجانم. این نسخه شماره یک مجموعه فیدی من است و در آینده به موازات افزایش فیدها، من نسخه‌های بعدی را هم تقدیمتان خواهم کرد. شما هم می‌توانید به من کمک کنید و اگر منابع واقعا خوب و غیرتکراری می‌شناسید که شایسته است به این مجموعه اضافه شوند، می‌توانید لطف کنید و به من معرفی کنید.

البته بدیهی است که برخی از منابع به سبب معذوراتی، قابل اضافه شدن به فهرست نیستند و این انتخاب خود خوانندگان باید باشد که چه منابع دیگری را طبق سلیقه خود به فیدخوان خود اضافه کنند.

۲- نکته: وبلاگستان چندان هم در رکود نیست!

حین آماده کردن این مجموعه فیدی به نتیجه جالبی رسیدم: وبلاگستان فارسی چندان هم نمرده است! در واقع ما الان ده‌ها وبلاگ خوب داریم که برخی از آنها از وبلاگ‌های نسل یک و دوم فارسی بهتر هم می‌نویسند. منتها میزان به‌روز شدن این وبلاگ‌ها پایین است، مثلا ماهی سه چهار بار به‌روز می‌شوند.

من با تلاش زیاد تا جایی که توانستم وبلاگ‌هایی را که حس می‌کردم مطلب و زاویه دید متفاوت و حرفی برای گفتن دارند، به این مجموعه اضافه کردم. (حدود ۳۳۰ وبلاگ)

هنوز هم تعداد زیادی وبلاگ فارسی باقی مانده‌اند که باید با تلاش بیشتر و ترفندهای جدید، پیدا کنم و به این فهرست اضافه کنم. به هر حال این پوشه وبلاگستان فارسی، به نظرم خیلی جذاب و دوست‌داشتنی شده. چرا؟

چون واقعا من شخصا از خواندن اخبار خشک منابع معتبر و مطالب بی‌اعتبار تلگرام، در این ماه‌ها خسته شده بودم، اما حالا بعد از شاید سال‌ها حس می‌کنم که دوباره در اینترنت دارم یک نگاه و بده بستان انسانی پیدا می‌کنم و روزنوشت‌های خیلی ساده برخی از این وبلاگ‌های تازه‌کار، من را به یاد نخستین روزهای وبلاگستان فارسی می‌اندازد، زمانی که ما اولین بار لذت داشتن رسانه مستقل را در مقابل رسانه‌های رسمی داشتیم تجربه می‌کردیم!

۳- من شخصا در پی راهی بودم که بتوانم خیلی سریع مطالب خوبی را که می‌خوانم با شما به اشتراک بگذارم. در مجموعه فیدی اگر دقت کنید، در مجموعه یک پزشک، یک فید به نام «به انتخاب یک پزشک» وجود دارد که حاوی تازه‌ترین مطالب جالب خوانده شده توسط من است.

دانلود کنید:

دانلود مجموعه فیدی یک پزشک

فایل زیپ شده است، این فایل را آن زیپ کنید، داخل آن یک فایل opml قرار دارد که همان مجموعه فیدها است.

در مرحله بعدی در این پست به شما آموزش می‌دهیم که چطور این فایل opml را به فیدخوان فیدلی یا اینوریدر، معرفی کنید یا اصطلاحا کار ایمپورت را انجام بدهید و بتوانید بعد از این همه این فیدها را بخوانید و مورد استفاده قرار بدهید.

آموزش استفاده از گلچین فیدی یک پزشک در فیدلی و اینوریدر

فیدلی:

به اینجا بروید. روی Browse کلیک کنید و فایل را انتخاب کنید و روی دکمه ایمپورت کلیک کنید.

1-2-2017-8-21-32-pm

چون تعداد فیدها زیاد است، ممکن است چهار پنج دقیقه یا بیشتر طول بکشد تا کل آنها وارد فیدخوان فیدلی شما بشود.

اینوریدر:

روی آیکون چرخ در گوشه راست و بالای فیدخوان اینوریدر کلیک کنید.

بعد روی preferences کلیک کنید.

1-2-2017-8-26-54-pm

حالا در ستون سمت چپ، ابتدا روی گزینه ایپمورت و اکسپورت کلیک کنید و در قسمتی که با رنگ زرد مشخص شده است، باز مشابه فیدلی، فایل دانلود شده را انتخاب و ایمپورت کنید.

1-2-2017-8-28-37-pm

باز هم به خاطر تعدد فیدها، چند دقیقه باید منتظر بمانید تا همه آنها وارد فیدخوان شما بشوند.

نکته: در ساعات نخستین که تازه فیدها را وارد فیدخوان خود کرده‌اید، ممکن است فیدها اندکی از نظر زمانی پس و پیش نمایش داده شوند. مثلا ممکن است سه چهار مطلب از یک سایت پشت سر هم نمایش داده شوند، اما کمی که گذشت، فیدها به ترتیب زمانی درست نمایش داده خواهند شد.

بالاخره فیدلی یا اینوریدر؟!

انتخاب بین این دو فیدخوان کمی دشوار است، اما به خاطر ویژگی‌ها اجتماعی در اینوریدر، من اینوریدر را بیشتر از فیدلی دوست دارم.

ایجاد یک جامعه متفاوت از فیدخوان‌ها به دقت و تلاش شما بستگی دارد!

یکی از اهداف من از نوشتن این رشته پست‌ها این بوده که یک جامعه جدید و جوان از فیدخوان‌ها را پایه بگذارم. ممکن است کل این تلاش من در این قسمت کاملا بی‌ثمر باشد، چرا که رخوت‌های تلگرامی و مشغله‌های شخصی ممکن است، باعث شوند این پست‌ها اصلا خوانده نشوند و فایلی که با زحمت تهیه شده، بدون استفاده بماند.

اما یک لحظه تصور کنید که یک جامعه کوچک چند صد نفره یا حتی چندهزار نفری از فیدخوان‌های ساعی و هوشمند داشته باشیم که مطالب را صرفا به خاطر کیفیت ذاتی‌شان لایک کنند، پای آنها کامنت‌های با ارزش افزوده بگذارند و مطالب خوب را بی‌چشمداشت به اشتراک بگذارند.

تصور کنید که به خاطر همین فیدخوانی من و شما، ده‌ها وبلاگی که من در پوشه وبلاگستان فارسی گنجانده‌ام، از گمنامی به درآیند و با افزایش مخاطب، دلگرم شوند و خیلی مرتب‌تر بنوییسند و مخاطب خاص خودشان را دست و پا کنند …

اینها آرزوهای دور و درازی برای من هستند، شاید من در هدف خودم موفق شوم، شاید هم اصلا این چیزهایی که مطلوب من هستند، در نظر خیلی‌ها، کاملا بی‌اهمیت به نظر آیند.

اما من خشنودم که حداکثر تلاش خود را در جهت کمک به وبلاگستان، معرفی منابع خوب برای کاربران ایرانی و آموزش، در حد وسع و توان و دانش اندک خودم انجام داده‌ام.

مشاهده کل مطالب این درسنامه

 

۳۹ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • در انتخاب بین فیدلی و اینوریدر من با تجربه ای که دارم متوجه یک برتری عالی اینوریدر بر فیدلی شدم که عبارت است از:
  نمایش متن کامل: شما در اینوریدر میتونید متن کامل مطلب را در صورت جذاب بدن و بدون مراجعه به مرورگر دریافت و مطالعه کنید. غیر از صرفه جویی در زمان و پهنای باند و حتی منابع سیستمی گوشی های موبایل، این قابلیت به خوانندگان ایرانی امکان مطالعه متن کامل مطالب سایتهای فیل – تر شده بدون نیاز به شکننده فیل – تر را فراهم میکند.

  • ظاهرا دوستان به سمت اینوریدر بیشتر تمایل دارند، اگرچه من تاکنون از اینوریدر استفاده نکرده ام اما دلایل برتری که ذکر می کنند را فیدلی هم دارد
   ۱-“مطالعه متن کامل مطالب سایتهای فیل – تر شده بدون نیاز به شکننده فیل – تر را فراهم میکند”، اگر در فیدلی فید را در collection قراردهید، کل مطلب بدون نیاز به شکننده فیل-ترها قابل استفاده است.
   ۲- ویژگی‌ها اجتماعی، شما در فیدلی می توانید share collections درست کنید.
   ۳- نه تنها سرویس pocket بلکه بسیاری از سرویس های مشابه در فیدلی قابل استفاده است، علاوه براین ها ظاهرا ifttt در اینوریدر کار نمی کند.

 • بسیار عالی. فقط یه چیزی! اگر فیدایی که ما الان داریم با فیدهای مجموعه شما اشتراکاتی داشته باشه و مجموعه شما رو اضافه کنیم تکراری توش در میاد فکر کنم. اونو چیکار کنیم؟ مثلا من الان فولدرهای جداگانه خودم رو دارم و نمیخوام قاطی بشه.

 • تشکر بسیار. خیلی خوب بود.
  من از زمان مرحوم google reader هنوز از rss استفاده می کنم. الان چند سال هست از inoreader بسیار راضی هستم.
  بدون rss reader، نمی تونم سر کنم.
  جالبه که اکثر اطرافیان من نمی دونن rss چی هست!

    • من خیلی دنبال این گشتم که بتونم از کانال های تلگرام هم فید بگیرم اما ظاهرا فعلا فقط مدیر کانال با استفاده از IFTTT یا بات Channel2RSSBot میتونه نسخه ی rss از کانال درست کنه. اگه ممکنه یک فید rss هم برای کانال تلگرام یک پزشک پلاس درست کنید

    • یک سوال این فیدهایی که معرفی کردین رو با اپ های این دو فیدخوان در ای او اس چطور میتونیم اضافه کنیم؟

 • اول بگم که لینک OPML تون بسته شده توسط سایت goo.gl و در دسترس نیست:
  https://goo.gl/vgJBul – this goo.gl shortlink has been disabled. It was found to be violating our Terms of Service. Click here and here for more information about our terms and policies respectively.

  دوم این که مجموعهٔ خوبی نوشتین. امیدوارم فایده داشته باشه. من فیدلی رو هر روز چک می‌کنم و رو تبلت مخصوصا عالیه.

 • سلام اقای دکتر لینک دانلود مشکل داره درجای دیگری اپلود کنید
  احتمال اینکه لینک ها تکراری باشن وجود داره و یه سوال؟ بنده هم در اینوریدر هستم اما اگر لیست شما رو به پنل خودم اضافه کنمجایگزین فیدهای قبلی میشه یاایندو در کنار هم میمونن؟؟؟ تست کردید خودتون؟؟؟
  اگر میتونستید ادرس فیدرو جداگانه بذارید هم خوب بود و اگر قبلی ها حذف بشن در نتیجه با نرم افزار feeddeamon که از بعد گوگل ریدردرحال استفاده ازش هستم تک تک فیدهای شما رو باید چک کنم و تکراری های مال خودم و شما رو حذف ودرنتیجه یک لیست جدید رو اماده کنم.
  اما مورد دیگر امکانات خوبی هست که از اخرین باری که اینوریدر رو چک میکردم تقریبا دو سالی گذشته بود واقعا بهترشده و با فارسی سازگاری بیشتری پیدا کرده و اینکه مستقیما به سرویس pocket هم وصل میشه که خیلی کاربردی تر از فیدلی و حتی خود پاکت هست انتخاب اول و اخر هر شخصی به نظرم اینوریدر باشه بهتر هست و یوزر فریندلی تر هم هست و یاداور گوگل ریدر امرزیده هست
  ممنون بابت پست خوبتون

 • تشکر از این سری ده قسمتی که تهیه کردید و از این مجموعه فید.

  اما در مورد فیدخوان؛
  من تعصب خاصی ندارم که بگم فیدریدر انتخابی شما (اینوریدر یا فیدلی) بده و اونی که من میگم خوبه.
  اتفاقا اینو ریدر بخاطر قابلیت‌های سوشالی که داره شاید برای خیلی‌ها گزینه بهتری باشه
  اما نظر شخصی م رو عرض میکنم شاید به درد دوستان هم خورد:
  من برام قابلیت سوشال مهم نبود. بعد مرحوم گوگل ریدر، من مطالعه‌ای داشتم روی فیدخوان‌ها…
  و نهایتا حس کردم که tiny tiny rss بهتره. رایگان و اپن سورس.
  هم تحت وب میشه ازش استفاده کرد و هم پلاگین‌ها و اپ‌های متعدد و بسیار خوش دستی براش ساخته شده و شخصا بسیار ازش لذت می‌برم و اصلا نمی‌فهمم چرا دیگران میرن سمت فیدخوان‌های دیگر!

  تنها مشکلی که شاید باعث شده خیلی‌ها سمت ش نرن اینه که tt-rss باید روی یک سروری نصب بشه!
  خیلی‌ها که هاست و سرور دارند به کنار، اما حتی کسانی که هاست ندارند و قصد هیچ هزینه‌ای هم براش ندارن، می‌تونن در عرض دو سه دقیقه یه اکانت رایگان در سرویس openshift شرکت معظم RedHat ایجاد کنن و یه سرور ۳ گیگی رایگان بگیرن و در قسمت اسکریپت‌های از پیش آماده شده، روی همین tiny tiny rss کلیک کنن تا همه چی اکی بشه و بدون دردسر لذت ببرن از فیدخوانی شون.

 • شک نکنید که تلاشتون بی ثمر نمیمونه آقای مجیدی حتی اگر تعداد انگشت شماری به فید خوان ها رو بیارن من خودم تا همین یکی دو سال پیش مشترک فیدلی و فلیپ بورد بودم و جالبه که هیچوقت اپ اینوریدر توجه منو جلب نکرد درواقع فیدلی رو به همشون ترجیح میدادم اما الان با مطالعه مطالب شما تصمیم گرفتم دوباره به سراغ فیدلی و فولدرهای قدیمیم و البته اینوریدر برم. از هدیه تون هم بسیار سپاسگزارم واقعا عالیه واسه همه نوع سلیقه سایت و وبلاگ هست هرچند که خیلی هاشو خودم داشتم چیزای جدید هم زیاد پیدا کردم.

 • همیشه دوست داشتم لیست فیدخوان شما رو ببینم، مرسی از این بابت. بعد از گوگل ریدر هیچ سایت و برنامه ای نمیتونست جای اون روپر کنه و بعد از امتحان بیش از ۱۰ فیدخوان مختلف، اینوریدر رو انتخاب کردم. واقعاً هدیه با ارزشی هست. خیلی ممنون.

 • سلام.
  یعنی واقعا وقت می‌کنید همه اینها را چک بکنید؟؟؟ این دو روز من نتونستم کار دیگه‌ای انجام بدم!

  • روش فیدخوانی من (و احتمالا خیلی‌های دیگه از جمله آقای دکتر) اینه که در لیست بسته (نه expand شده) که فقط تیترها هست، تیترها رو از نظر میگذرونیم. خیلی از «اخبار» در حد تیتر کفایت می‌کنه اما مطالبی که حس‌کنیم نیازه کامل ببینیم و ارزش داره رو ستاره می‌زنیم و سر فرصت و فراغتهای که باشه، موارد ستاره دار رو می‌خونیم و ستاره‌ش رو برمی‌داریم!

   منم حدود ششصد هفتصد تا فید دارم و درسته که خوندنِ حتی تیتر این همه فید ممکنه اقلا دو ساعت از وقت آدم رو در روز بگیره، اما قطعا این ساعات، بسیار بسیار ارزشمندتر و پرثمرتر از ساعات زیادتریه که ممکنه آدم در شبکات اجتماعی خصوصا تلگرام بگذرونه برای مطالب کم‌ارزش، قدیمی، تکراری و دست چندم، بی‌اعتبار و بعضا دروغ.

 • سلام
  چندین سال از آشنایی من با سایت خوب یک پزشک میگذره، این اولین کامنت من هست
  خسته نباشید بهتون میگم و امیدوارم همیشه پرچمتون برافراشته باشه. من از طریق ۱پزشک با منابع خوبی آشنا شدم و سایت شمارو به خیلی ها پیشنهاد کردم
  دوست دارم این نکته رو خدمتتون عرض کنم شاید کاربران زیادی باشند که در حال حاضر دارند از مطالب سایت شما استفاده میکنند ولی هیچ وقت جز آمار نبودند(مثل خود من)، وقتی زحمت آماده سازی مطلبی رو میکشید به این فکر کنید که توسط n تا کاربر رسمی و m تا کاربرخاموش خوانده خواهد شد-این m شاید حتی بزرگتر از n باشه-

 • بسیار عالی از اینکه منابع با ارزشتون رو به اشتراک میگذارید متشکرم.منتظر فایلهای بعدی هستیم.

 • آقای مجیدی من استفاده از فید رو از مطلبی که شما نوشته بودید یاد گرفتم و قطعا طرز استفاده‌ی من از اینترنت و مطالعاتم رو متحول کرد. و همیشه فکر وبلاگ نویسی توی سرم بوده. اگر روزی بالاخره شروعش کنم حتما تحت تأثیر شما بوده

 • فارغ از همه ی این مباحث؛ برای من سواله که واقعا چرا گوگل سرویس ریدر رو حذف کرد؟! اصلا نمی تونم درک کنم…

  در مورد اینوریدر این رو هم بد نیست بدونین که چه در اپ و چه در نسخه وب، یک تنظیمی به نام گوگل ریدر داره که ظاهرش رو شبیه گودر میکنه که خودش به اندازه چندین تا مزیت فیدلی ه!

 • . من راستش اساسا فقط یه اسمی از فید شنیده بودم و نمیدونستم چیه. الان باهاش آشنا شدم . اونم با این پکیجی که شما آماده کردین. مرسی

 • ممنون آقای مجیدی برای تهیه درسنامه و دغدغه‌ای که برای ایجاد جامعه مطالعاتی دارید.
  بعد از گوگل‌ریدر، از فیدلی و بعد از اون از “اینوریدر” استفاده میکنم که واقعا امکانات و محیط کاربری اینوریدر منو راضی میکنه..

  اما یکی از جذابیت‌های گوگل‌ریدر که هنوز هیچکدوم ندارند، اون رباتهای دوستداشتنی بود که مطالب بیشتر لایک شده، اشتراک‌گذاری شده یا بحث شده رو جدا می‌کردند.. که خب لازمه ابتدا همون جامعه مطالعاتی تشکیل بشه.
  امیدوارم تلاشهای شما نتیجه بده و این اتفاق تاثیرگذار محقق بشه..

تبلیغات بنری

pardano3

مطالب تصادفی

فرانک مجیدی: خاطره‌ی من با نام «افغانستان»، در کودکی من گره خورده. وقتی به سال‌های اولیه‌ی زندگی‌ا‌‌م بر می‌گردم، صدای اخبار را می‌شنوم. طالبان… قتل… کشتار… حکمتیار… ربّانی… مسعود… دکتر عبدالله. بدون هیچ تفکیکی، از همه‌ی آن‌ها می‌ترسیدم. وقتی در جغرافی به بخش افغانستان می‌رسیدیم، با وحشت آن را می‌خواندم. برایم مهم نبود بامیان و […]

ادامه

لوران گوده، متولد ۱۹۷۲ در پاریس، نویسنده‌ای است که با ساختن فضایی متفاوت در هر یک از کتاب‌هایش، خواننده را در موقعیت‌های مختلف قرار می‌دهد. او کار نویسندگی را با نمایش‌نامه‌نویسی شروع کرد و طولی نکشید که نوشته‌هایش در فرانسه روی صحنه رفتند و سر از آلمان و انگلستان و کانادا درآوردند. بعد از رمان‌های […]

ادامه

توضیح ضروری: برای رعایت کپی‌رایت در ایران لینکهای دانلود را برداشته‌ام. اگر نظری در مورد کپی‌رایت و نشر الکترونیک کتاب دارید، لطفا به این آدرس مراجعه کنید و در نظرسنجی وبلاگم شرکت کنید. این رمان به نوعی از قسمتی از زندگی واقعی همینگوی اقتباس شده است.نجف دریابندری مترجم سرشناس کشورمان در مقدمه‌ای که بر این […]

ادامه

در تابلوی دختر جوان با گوشواره مروارید، چهره شخصیت، زمینه سیاه تابلو را به صورت فضایی ژرفانمایی‌شده در می‌آورد، سر دختر عمقی میدان‌گونه به زمینه می‌بخشد. نگاه بیننده، با گشتن به دور چهره دختر جوان، فضا را بازمی‌سازد و بدان انحنا می‌بخشد. قدرت چشمان او بیشتر به سبب پایان‌یافتگی چرخش سر است، چشم‌ها، حیرت زن […]

ادامه

پستهای محبوب یک ماه اخیر

افرادی که سریال می بینند معمولا به دو دسته کلی تقسیم می شوند : آنهایی که همزمان چند سریال را دنبال می کنند و آنهایی که تا یک سریال را به پایان نرساندند سریال دیگری را شروع نمی کنند. کسانی که اهل سریال باشند به خوبی می دانند که اعتیاد شدیدی در پشت آن پنهان […]

ادامه

سری عکس‌های برتر سال ۲۰۰۷ مجله Nature’s Best Photography را امروز به صورت اتفاقی دیدم. این مجله را با مجله NATURE معروف اشتباه نگیرید. عکس‌های برتر سال ۲۰۰۷ این مجله از لحاظ کیفیت به اعتقاد من با عکس‌های نشنال جئوگرافیک در زمینه طبیعت برابری می‌کنند. علاوه بر عکس، در این مجله مقاله‌هایی درباره حیات وحش، […]

ادامه

آیا شما کار و حرفه‌ای دارید که لازمه آن سر و کله زدن با طیف وسیعی از ارباب رجوع و مردم است؟ آیا شده که هنگام انجام این کار، با آدم‌های به کلی غیرمنطقی برخورد کنید که اعصابتان را به هم می‌ریزند؟ آیا گاهی مجبور می‌شوید که در میهمانی‌ها با یک آشنا یا فامیل دیدار […]

ادامه

فرانک مجیدی: درختان موجودات قابل احترامی هستند که بی‌شائبه زیبایی، رازآلودگی، سایه و مزایای خود را به ما ارزانی داشته‌اند. برخی از گیاهان تصاویر این پست، البته درخت نیستند، اما تصاویر اعجاب‌اوری ایجاد کردهاند که آن‌ها را در رده‌ی درختان این پست قرار دهیم. این تصاویر، دلیل خوبی است به تمام درختان مهربانِ زمین، احترام […]

ادامه

پستهای اخیر

درست است که تلگرام برای انتشار مطالب طولانی و تحلیلی، محیط مناسبی نیست، اما کمتر کسی است که باور داشته باشد، تلگرام در پوشش رسانه‌های رخددادهای مهم، ضعیف است. شما به فاصله کوتاهی از یک حادثه ورزشی، فوت یک فرد مهم، کودتا، انفجار بمب و حادثه تروریستی، در کانال‌های مختلف، آخرین اخبار حادثه را می‌توانید […]

ادامه

امروزه خریدهای پرتکرار و روتین برای بسیاری از مردم، فرایند خسته‌کننده و پر دردسری می‌باشد. با فراگیر شدن فروشگاه‌های اینترنتی، راه حلی امروزی و آسان برای خرید کردن به وجود آمد. معمولا در خریدهای آنلاین ما با دو دسته کلی محصولات برمی‌خوریم، دسته اول محصولات کم‌مصرف مثل لوازم دیجیتال، لوازم‌خانگی و… هستند و دسته دوم […]

ادامه

بعد از مدت‌ها جُنگ دیگری از لینک‌ها و مطالب جالب را در «یک پزشک» درج می‌کنم. امیدوارم اول هفته به کارتان بیاید. وب‌گرد مبتلا نام بخشی است که از سال پیش پیش در «یک پزشک» شروع کرده‌ بودم و هدف از آن جمع‌آوری و گرد هم آوردن مطالب جذابی است که هر یک به تنهایی […]

ادامه

به اعضای خانواده، دوستان و همکاران خود بنگرید. برخی از آنها اصولا اهل سیاست نیستند، اخبار سیاسی را دنبال نمی‌کنند و از مهم‌ترین اخبار سیاسی روز هم مطلع نیستند و در موسم انتخابات، رأی‌های تکانه‌ای می‌دهند یا از رأی همسر، اعضای خانواده و شخصیت‌های مشهوری که دوستشان دارند، تبعیت می‌کنند. اما بسیاری هم برای خودشان […]

ادامه