یک میلیون دلار بدهید تا با لئوناردو دی کاپریو به فضا بروید!

قرار است در سال میلادی جاری، Virgin Galactic نخستین سفر فضایی تجاری خود را با SpaceShipTwo ترتیب بدهد.

بلیت این سفر فضایی برای علاقه‌مندان ۲۵۰ هزار دلار است و جالب است بدانید که تا به حال ۷۰۰ نفر این بلیت را پیش‌خرید کرده‌اند، ستاره‌های مشهوری مثل آنجلینا جولی، آشتون کوچر و جاستین بیبر در میان آنها هستند.

اما در نخستین سفر فضایی SpaceShipTwo خود مؤسس شرکت Virgin Galactic یعنی سر ریچارد برانسون، همراه خانواده خود به فضا خواهد رفت.

5-24-2014 8-52-31 PM

SpaceShipTwo البته راهی فاصله‌های دور نخواهد شد و تنها به فاصله زیرمداری خواهد رسید. پرواز این فضاپیما دومرحله‌ای است، نخست هواپیمای مخصوصی به نام WhiteKnightTwo فضاپیما را به ارتفاع ۱۵ کیلومتری می‌برد و بعد موتورهای خود فضاپیما روشن می‌شود.

5-24-2014 8-54-22 PM

5-24-2014 8-49-49 PM

هر پرواز با شش مسافر انجام می‌شود.

در حاشیه جشنواره سینمایی کن، هر سال یک مراسم حراج به نام amfAR برگزار می‌شود که عواید آن برای مبارزه با بیماری ایدز صرف می‌شود.

لئوناردو دی کاپریو، سال پیش، سه بلیت سفر فضایی را به حراج گذاشت، این بلیت‌ها با مبلغ ۳٫۸ میلیون دلار به فروش رسیدند و به این ترتیب سه همسفر او مشخص شد. سفر فضایی دی کاپریو به احتمال زیاد سال آینده میلادی انجام خواهد شد. یکی از خریداران این بلیت، میلیاردر روسی -واسیلی کلیوکین- بود.

5-24-2014 8-52-21 PM

امسال دی کاپریو یکی دیگر از بلیت‌ها را به حراج گذاشت، این بار، این بلیت یک میلیون دلار به فروش رسید.

بی‌شک دیدن زمین در میان سیاهی فضا و چند دقیقه بی‌وزنی، تجربه بی‌نظیری در زندگی هر کس می‌تواند باشد. به غیر از Virgin Galactic، شرکت دیگری به نام XCOR در زمینه پروازهای فضایی فعال است، هزینه‌ پرواز با این شرکت به مراتب پایین‌تر است، یعنی ۹۵ هزار دلار.

منبع