Figure1، اینستاگرامی برای تصاویر پزشکی

اینستاگرام این روزها محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. بعضی از کاربرها در این میان استفاده‌های خاصی از این شبکه می‌کنند، مثلا با گذاشتن یک عکس تزئینی و اضافه کردن مطالبی، به نوعی وبلاگ می‌نویسند.

در این میان هستند معدود پزشکانی که تصاویر پزشکی در اینستاگرام می‌گذارند. اما اینستاگرام محیط مناسبی برای گذاشتن همه نوع تصویر پزشکی نیست. ماهیت بعضی از عکس‌های پزشکی طوری است که مخاطب عام و دنبال‌کنندگان عادی را ممکن است وحشت‌زده کند یا اینکه اصلا بعضی از عکس‌ها مفهومی برای دنبال‌کنندگان عادی ندارند.

خوشحالم به شما اطلاع بدهم که مدتی است اپلیکیشن بسیار خوبی به نام Figure1 کار خود را شروع کرده است. با این اپلیکیشن، هزاران پزشک تصاویر پزشکی را که روزانه می‌بینند، به اشتراک می‌گذارند و در مورد آنها با هم بحث می‌کنند.

این اپلیکیشن خوشبختانه نسخی وبی هم دارد، یعنی شما حتی اگر گوشی هوشمند هم نداشته باشید، می‌توانید از آن استفاده کنید.

دانلود Figure1 برای اندروید

دانلود Figure1 برای iOS

طراحی اپلیکیشن نسبتا قابل قبول است. اپلیکیشن نسخه آی‌پد هم دارد که کار با آن را برای کاربران آی‌پد دلپذیر می‌کند.

4-27-2014 9-16-35 AM

اگر حس می‌کنید نیازی به محیطی خوب برای انتشار تصاویر پزشکی و ارتباط با دیگر پزشکان دارید یا می‌خواهید به‌روز بمانید، استفاده از این اپلیکیشن خوب را به شما توصیه می‌کنم.

اپلیکیشن برای حفظ حریم خصوصی بیماران، اهمیت قائل است و هنگام آپلود عکس‌ها می‌تواند به صورت خودکار چهره‌ها یا اطلاعات بیماران را محو کند.

 4-27-2014 9-22-49 AM