Figure1، اینستاگرامی برای تصاویر پزشکی - یک پزشک
بلیط چارتر
4-27-2014 9-16-17 AM
فناوری

Figure1، اینستاگرامی برای تصاویر پزشکی

اینستاگرام این روزها محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. بعضی از کاربرها در این میان استفاده‌های خاصی از این شبکه می‌کنند، مثلا با گذاشتن یک عکس تزئینی و اضافه کردن مطالبی، به نوعی وبلاگ می‌نویسند.

در این میان هستند معدود پزشکانی که تصاویر پزشکی در اینستاگرام می‌گذارند. اما اینستاگرام محیط مناسبی برای گذاشتن همه نوع تصویر پزشکی نیست. ماهیت بعضی از عکس‌های پزشکی طوری است که مخاطب عام و دنبال‌کنندگان عادی را ممکن است وحشت‌زده کند یا اینکه اصلا بعضی از عکس‌ها مفهومی برای دنبال‌کنندگان عادی ندارند.

خوشحالم به شما اطلاع بدهم که مدتی است اپلیکیشن بسیار خوبی به نام Figure1 کار خود را شروع کرده است. با این اپلیکیشن، هزاران پزشک تصاویر پزشکی را که روزانه می‌بینند، به اشتراک می‌گذارند و در مورد آنها با هم بحث می‌کنند.

این اپلیکیشن خوشبختانه نسخی وبی هم دارد، یعنی شما حتی اگر گوشی هوشمند هم نداشته باشید، می‌توانید از آن استفاده کنید.

دانلود Figure1 برای اندروید

دانلود Figure1 برای iOS

طراحی اپلیکیشن نسبتا قابل قبول است. اپلیکیشن نسخه آی‌پد هم دارد که کار با آن را برای کاربران آی‌پد دلپذیر می‌کند.

4-27-2014 9-16-35 AM

اگر حس می‌کنید نیازی به محیطی خوب برای انتشار تصاویر پزشکی و ارتباط با دیگر پزشکان دارید یا می‌خواهید به‌روز بمانید، استفاده از این اپلیکیشن خوب را به شما توصیه می‌کنم.

اپلیکیشن برای حفظ حریم خصوصی بیماران، اهمیت قائل است و هنگام آپلود عکس‌ها می‌تواند به صورت خودکار چهره‌ها یا اطلاعات بیماران را محو کند.

 4-27-2014 9-22-49 AM

 

 

در بحث شرکت کنید

 • 60
  670

  واقعا عالیه. دیگه ۴ یا ۵ ساله دیگه فکر کنم جراحی ها رو هم آنلاین با همکاری هم انجام بدن.

  • 78
   620

   دقیقا البته به صورت جزئی الان هم وجود داره

   البته قرار باشه قطعی اینترنت باز مثل قبل باشه گشته زیاد داره

 • 9
  2.1k

  یه جور کلاس درس مجانی …. ممنون

 • 33
  970

  سلام.خوبه که پزشکهای ما هم فعال باشن و از تکنولوژی استفاده بکنن.

 • 31
  990

  به نظر می‌آد پزشکان جز افرادی هستن که بیشتر از بقیه سوار موج فناوری هستن و خب چیزهایی مثل این هم یکی از لذاتِ شغل‌شون هست، نوش جان!

 • 200
  340

  اگه پزشکای ایرانی یه کم در کنار ژست گرفتن با تکنولوژی، فرهنگ استفاده ازش رو هم پیدا میکردن میتونستن مثلا با همین سیستم کلی از بیمارا رو بدون حضور فیزیکی، ویزیت کنند!!!

  • 12841
   10

   فرهنگ استفاده اش خیلی خوب هم وجود داره. فقط زمانی اجرایی خواهد شد که مردم ما هم فرهنگ صحیح استفاده از خدمات را رعایت کنند و هزینه اش رو هم بپردازند. همین الانش که حضورا به مطب ها مراجعه می کنند طرف حاضره برای یک متر پارچه که به اسم مانتو یا پیراهن بهش غالب کردن و دو ماه هم واسش کار نمی کنه ۱۰۰ هزار تومان با رغبت پرداخت کنه ولی وقتی می خواد حق ویزیتشوبپردازه هزار و یک جور بازی در میاره و بعضا رفتارهای زشت و غیرفرهنگی از خودش نشون میده. لابد اگر بخواد ویزیت آنلاین و از راه دور باشه که حتما باید خدمات ۲۴ ساعته و رایگان هم باشه!!!
   یکی از اساتید ما که فوق تخصص کلیه بود خاطره بسیارجالبی تعریف می کرد. می گفت یک مریض نارسایی مزمن کلیه با برادرش اومده بود مطب برای ویزیت؛ و ویزیت انجام و آزمایش ها رویت شد و نسخه هم تحویل شد. وقتی رفت بیرون برادرش شروع کرد با منشی سر حق ویزیت جروبحث کردن! و سروصدا و فریاد… و خلاصه دو تایی با عصبانیت در اتاق رو باز کردن که و برادر بیمار فریاد زد این چه وضعیه؟تو ۵ دقیقه به برادرم نگاه کردی ۲۵ هزارتومن می خوای ویزیت بگیری؟!! مگه چیکار کردی و …
   استاد ماهم با خونسردی به بیمار گفت: این دفعه که مریض شدی برو پیش برادرت؛ ۵ ساعت نگاهت می کنه یک ریال هم ازت نمی گیره!!!!! لطفا دیگه اینجا نیا!!!
   جالبه که بسیاری از مردم هیچ وقت مثلا از یک بقال انتظار ندارند که یک سطل ماست مجانی بهشون بده، ولی همه از ویزیت پزشکی که کارش حاصل بالای پانزده تا بیست سال درس تخصصیه طلبکارند!

 • 2411
  50

  خیلی خوبه که گجت ها و نرم افزارها در علوم کاربردی به خدمت گرفته شوند

 • 749
  130

  از گوگل پلی اینستال نمیشه…..راهنمایی کنید لطفا

 • 2191
  50

  از اپل استور هم نصب نمیشه