قلمی با طراحی بی‌نظیر که تا آخر عمرتان برایتان می‌نویسد! - یک پزشک
بلیط چارتر
2-10-2014 9-34-11 AM
دسته‌بندی نشده

قلمی با طراحی بی‌نظیر که تا آخر عمرتان برایتان می‌نویسد!

تصور کنید که قلمی بخرید که تقریبا شبیه یک مداد بنویسد، اما برخلاف مداد ردش، قابل پاک کردن نباشد و دائمی باشد و خبری از جوهر معمول هم در آن نباشد!

شرکت طراحی خودروی Pininfarina ، یک شرکت معتبر است که سابقه همکاری با شرکت‌های بزرگی مثل فراری، مازراتی، فیات، پژو و آلفا رومئو را دارد، این شرکت به تازگی در نمایشگاه Paperworld که در فرانکفورت آلمان برگزار شد، قلم زیبایی را عرضه کرد.

این قلم ۴٫EVER Pininfarina Cambiano نام دارد، ظاهر قلم بسیار لوکس است، بدنه آن از آلومینیوم و چوب ساخته شده است.

2-10-2014 9-34-11 AM

در این قلم خبری از جوهر نیست، به جای آن نوک قلم از آلیاژ فلزی به نام ethergraph ساخته شده است که طبق ادعای شرکت، می‌تواند برای همیشه بنویسد!

ما دقیقا از جنس این آلیاژ مطلع نیستیم، اما به نظر می‌رسد با کشیده شدن نوک قلم روی کاغذ، مقدار بسیار اندکی از آلیاژ روی کاغذ می‌نشیند و اثری شبیه رد مداد ایجاد می‌کند.

به علاوه همراه قلم یک دفترچه یادداشت داده می‌شود که موسوم به کاغذ سنگی است، این کاغذ دوستدار محیط زیست، ضد آب و بادوام است و در ساخت آن از پودر سنگ استفاده شده است.

قیمت قلم اعلام نشده است، اما به نظر نمی‌رسد، قیمت مناسبی برای عموم مردم داشته باشد.

منبع

 

 

در بحث شرکت کنید

 • 120
  460

  اینم مثل بقیه چیزا که دوست داریم بخریم ولی بعد به باد فراموشی سپرده می شود

 • 947
  110

  الان من الیاژرو نفهمیدم اگه قراره مقداری از ردش رو کاغذ بمونه چجوری تموم نمیشه خیلی خیلی هم کم بمونه مگه ردش راحت قابل دیدن میشه؟

 • 19
  1.4k

  یاد یه خودکار بدنه طلا افتادم پنج شش سال پیش مچتمع پارک اصفهان پنج میلیون و نیم…

 • 700
  140

  به نظر می‌رسد این ادعای شرکت سازنده که این قلم تا ابد می‌نویسد کمی جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد. به قول نویسنده‌ی سایت دیوایس دات کام، شاید آن‌ها امیدوارند صاحب این قلم یا آن را گم کند یا خودش پیش از آزمودن عمر قلم بمیرد!! :) ولی جدا از شوخی نمونه‌ی دیگری از این قلم هم در این سایت (http://www.grand-illusions.com/acatalog/Metal_Pen.html) به قیمت حدود ۱۸ پوند فروخته می‌شود و فروشندگان ادعا دارند که قلمشان ۲۵ سال عمر می‌کند. دیگر اینکه، قدمت استفاده از قلم‌های فلزی (به جای مداد یا جوهر) برای نقاشی بسیار قدیمی است. اینجا را ببینید (http://www.silverpointweb.com/overview.html)

 • 4134
  30

  نمونه خوبی از باز طراحی ابزار هایی که وجود داشتند.