رپورتاژ: تعیین قیمت توسط مشتری برای اولین بار در بازار ایران

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی مردم و گرانی محصولات در بازار، خرید کردن دیگر کار آسانی به حساب نمی‌آید، دشوار است که محصولی را با قیمتی مناسب خریداری کنیم و آن محصول از مقاومت و ماندگاری خوبی برخوردار باشد علت گرانی محصولات به خصوص لباس در ایران فقط گرانی دلار و … نیست. این علت را خیلی از فروشندگان مطرح می‌کنند و مصرف‌کننده ناگزیر یک محصول را با چند برابر قیمت خریداری می‌کند ،علت اصلی این گرانی این است که محصول تولید شده مستقیم به دست مصرف‌کننده نمی‌رسد. یعنی آن قیمتی که مصرف‌کننده محصول را خریداری می‌کند قیمتی نیست که از تولید‌کننده خریداری میشود،

در این میان تمام سود را واسطه‌ها و دلال‌ها می‌برند. با وجود اینکه تمام سختی‌ها و مشقت‌های کار را تولیدکننده به دوش می‌کشد. بسیاری از فروشندگان جنس با کیفیت دوخت ایران و حتی جنس درجه چندم چینی را به عنوان جنس خارجی و برند اصل با چندین برابر قیمت به فروش می‌رسانند که این اصلا به نفع تولیدکننده و مصرف‌کننده نیست .

2-9-2014 12-02-41 AM

باچتر پل ارتباط مصرف‌کننده و تولیدکننده است، تمام مصرف‌کننده‌ها را جمع کرده و برای آنها از تولیدکننده محصول مورد نظرشان را تهیه می‌کند. حتی مصرف‌کننده در باچتر می‌تواند مستقیما با تولیدکننده چانه زده و درصد پیشنهادی خودش را به تولید‌کننده ارایه دهد و اگر تولیدکننده با آن تخفیف موافقت کند،مصرف‌کننده محصول را باقیمتی تا N% تخفیف خریداری می‌کند،

این دقیقا کاری‌ست که با چتر انجام می‌دهد. در باچتر برای خودتان چتر تخفیف می‌سازید و با تولیدکننده چانه می‌زنید و قیمتی درخواستی خود را می‌دهید. و بقیه با چتر شما خرید می‌کنند به اینصورت دیگران نیز از چانه زدن شما استفاده می‌کنند.

2-9-2014 12-02-30 AM

باچتر برای رفاه حال مصرف‌کننده‌ها و ارج‌ نهادن به زحمات تولیدکنندگان فعالیت خودش را شروع کرده و امیدوار است روز به روز با خدماتی در خور توجه رضایت مصرف‌کنندگان را کسب نماید.

 2-9-2014 12-02-50 AM