برنامه NSA برای بی‌اعتبار کردن و خجالت‌زده کردن اهدافش با استفاده از رصد کردن مشاهده محتوای مستهجن اینترنتی توسط آنها!

نمی‌دانم فیلم جی ادگار را دیده‌اید یا نه. در این فیلم لئوناردو دی کاپرپو در نقش رئیس مشهور FBI در دهه شصت -جی ادگار هوور- بازی می‌کند. در قسمتی از فیلم نشان داده می‌شود که او چگونه افرادی را که تصور می‌کرد تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا هستند، مورد جاسوسی قرار می‌داد.

شش هفته بعد از سخنرانی مشهور «رؤیای دارم» مارتین لوترکینگ، «باب کندی» تحت فشار زیاد هوور، دستور استراق سمع الکترونیک کامل از لوترکینگ را امضا کرد. میکروفن‌های نصب شده، بعضی از راهبردهای جنبش حقوق شهروندی و سیاهپوستان را برملا کردند و دامنه جاسوسی حتی به حریم خصوصی لوترکینگ و یک رابطه «جن..سی»اش هم رسید!

11-27-2013 11-25-07 PM

هوور می‌خواست با متهم کردن لوترکنیگ به رابطه با کمونیست‌ها و شوروی و نیز تهدید او به انتشار نوار ضبط شده از رابطه‌اش در یکی از هتل‌ها او را وادار به کناره‌گیری از فعالیت خود و حتی خودکشی کند!

واقعیت این است که در دنیای واقعی، قدرت‌ها و سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای مختلف، «تمیز» بازی نمی‌کنند. یکی از راهبردهای آنها پیدا کردن نقاط ضعف مخفی دشمنانشان و ساکت کردن آنها با استفاده از آنها است.

در یک سال اخیر ما مطالب زیادی در مورد NSA و رصدهای آنلاین آن خوانده‌ایم، اما در تازه‌ترین خبری که توسط هافینگتون پست منتشر شده است، بر اساس مدارک فوق سری، مشخص شده است که سازمان امنیت ملی آمریکا در مواردی سعی کرده است که افراد خطرناک برای امنیت ملی امریکا بوده‌اند، با استفاده از تهدید آنها به افشای محتوای وب‌گردی آنها و مشاهده محتواهای مستهجن توسط آنها، وادار به سکوت کند.

از میان شش نفری که این شیوه برای ساکت کردنشان مورد استفاده قرار گرفته است، دو نفر اصلا به صورت مستقیم تهدید آنی برای امنیت ملی آمریکا نبودند، آنها تنها حادثه ۱۱ سپتامبر را به خود سازمان‌های مخفی آمریکا نسبت داده بودند.

در این گزارش ذکر نشده است که NSA با چه شیوه‌ای این کار را کرده است، مثلا به صورت خصوصی به این افراد تماس گرفته است و گفته است که در صورت ساکت نشدن، اسناد را درز خواهد داد یا اینکه قسمتی از اطلاعات را درز داده و باعث خجالت‌زده شدن و بی اعتبار شدن این افراد شده است.

11-27-2013 11-32-52 PM

پیش از این می‌دانستیم که NSA دیتابیسی از اطلاعات در مورد اشخاص تحت نظر، در حوزه‌هایی مثل دیدگاه‌های سیاسی، سوابق پزشکی، روابط خصوصی و فعالیت‌های عمومی آنلاین در شبکه‌های اجتماعی درست می‌کند، اما گویا باج‌خواهی آنلاین از طریق سرک کشیدن در حریم خصوصی افراد هم جزئی از برنامه‌های NSA بوده است.

منابع: + و + و + و +