معرفی سریال: Breaking Bad، آینه عبرت به سبک فرنگی! - یک پزشک
بلیط چارتر
Breaking Bad (5)
سینما و تلویزیون

معرفی سریال: Breaking Bad، آینه عبرت به سبک فرنگی!

در این چند ساله، یکی از مشکلات ما پیدا کردن مجموعه‌های تلویزیونی مناسب با حال و هوا و ذائقه‌مان است. تعداد سریال‌های غربی و شرقی که این  روزها به راحتی می‌شود با زیرنویس پیدا کرد، سر به فلک می‌زند، اما پیدا کردن سریالی که به اندازه کافی کشش و جذابیت برای دنبال کردن داشته باشد، دشوار است.

شاید شما هم مثل من جزو آن آدم‌هایی باشید که وقتی یک سریال خوب پیدا می‌کنید و هر دفعه، چند قسمت‌اش را با هم می‌بینید، وقتی به دو سه DVD آخر می‌رسید، زانوی غم به بغل می‌گیرید و مثل طفلی که قاشق آخر بستنی‌ یا غذای محبوب‌اش را نگه داشته و دلش نمی‌آید، لقمه آخر را بخورد، از دیدن قسمت‌های آخر طفره می‌روید.

این بحرانی است که بعد از تمام شدن فرندز، لاست، پریزن بریک، ۲۴ و … برای خیلی‌ها رخ داد و هر بار مدتی طول کشید تا این افراد از غم تمام شدن سریال مورد علاقه به درآیند و جسارت امتحان طعم سریالی جدیدی را پیدا کنند.


چند ماه پیش بود که یکی از خواننده‌ها در کامنتی دیدن سریال Breaking Bad را به من توصیه کرد. DVDهای سریال را سریع تهیه کردم و بعد از دیدن چند قسمت و آشنایی با شخصیت‌هایش از سریال خوشم آمد، طوری که الان فقط سه چهار قسمت از فصل چهارم را ندیده‌ام.

Breaking Bad، از شبکه کابلی AMC پخش می‌شود و پخش آن از ژانویه سال ۲۰۰۸ شروع شده است، تا به حال چهار فصل از این سریال، شامل ۴۶ قسمت پخش شده است. قرار است، فصل پنج و آخر این سریال در ۱۶ قسمت تولید و پخش شود.

Breaking Bad، سریالی خوش‌ساخت و چند‌بعدی است، حال و هوای کلی آن آمیزه‌ای از درام و کمدی سیاه است. سریال، شخصیت‌پردازی بسیار خوبی دارد و نویسنده‌های سریال توانسته‌اند، شخصیت‌های چند بعدی و خاکستری تولید کنند، که بیننده را مشتاق می‌کنند که به تدریج همه لایه‌های شخصیتی یک فرد را پیدا کند و از این کشف، خشنود شود.

از آنجا که مطمئنم هیچ کسی پیدا نمی‌شود که بدون دانستن یک دو خط از داستان کلی یک سریال، حاصر به خرید و تهیه آن باشد، پس اجازه بدهید که داستان سریال را در حد همین یک خط لو بدهم، با این همه باز هم خطر لو رفتن داستان سریال را در اینجا می‌آورم، تا کسی دلخور نشود!

هشدار، دو خط بعدی ممکن است، اندکی از داستان سریال را لو بدهد!

یک دبیر شیمی دبیرستان، دچار مشکلی حاد در وضعیت سلامتی خود می‌شود و ناگزیر می‌شود برای تأمین مخارج خود و خانواده‌اش، از دانشش در مسیر خلاف استفاده کند و مت‌آمفتامین تولید کند …


شخصیت‌های کلیدی سریال

نام این معلم شیمی «والتر وایت» است و «برایان کرانستون» نقشش را بازی می‌کند، بازی او بسیار خوب است، طوری که سه بار برنده جایزه Emmy برای بازی در همین نقش شده است. هوش، تصمیمات ناگهانی سرنوشت‌ساز، علاقه به خانواده، وفاداری به دوست، غلطیدن در مسیرهای اشتباه به صورت پی‌در‌پی شخصیت والتر وایت را در این سریال می‌سازند.

شخصیت دیگر داستان که یک معتاد و پخش‌کننده جزء مواد است، جسی پینکمن نام دارد، «آرون پاول» واقعا هنرمندانه نقش او را بازی کرده است و اگر دقیق بشویم، می‌بینیم که برای درآوردن نقش یک معتاد، بایستی کلی زحمت کشیده باشد.

دشواری کار اینجاست که معتادهای سینما و تلویزیون آمریکا، مثل معتادهای سریال‌های وطنی تک‌لایه‌ای نیستند و بنابراین نمی‌شود با شین گفتن سین و استفاده دم‌دستی از الفاظ و واژگان کوچه بازاری و درآوردن ادای حس رخوت و سسستی، این شخصیت‌ها را بازی کرد.

وقتی این سریال را می‌دیدم ناخودآگاه یاد سریال آینه عبرت دهه شصت خودمان و شخصیت «آتقی» و «علی» افتادم. تعداد سریال‌های ما که در آنها دنیای معتادها و پلیس‌ها و قاچاقچیان به تصویر کشیده شده‌اند، کم نیستند، اما هیچ از آنها نه کشش به اندازه Breaking Bad بد دارند و نه پیام‌های مخفی‌ای در باطن داشته‌اند.

«جسی» سریال Breaking Bad به صورت جوانی به تصویر کشیده با ضمیری پاک، اما سست‌نهاد، سست‌نهادی که مانع عاشق شدن یا وفاداری او به یارانش نمی‌شود.

در یکی از قسمت‌ها، همین جسی، لوطی‌منشانه، خطای برادر سوگلی خود را می‌پوشاند و در قسمتی دیگر که یکی از برترین قسمت‌های سریال به گمان است، وارد خانه یک زوج عجیب و غریب معتاد که یک پسربچه چندساله دوست‌داشتنی می‌شود و در این جاست که ما غلیان احساسات جسی معتاد را می‌بینیم.

بازی «آنا گان» در نقش همسر آقای وایت، چندان بد نیست، اما درخششی هم در مقابل سایر شخصیت‌ها ندارد.

اما سریال Breaking Bad دو شخصیت بسیار جذاب دارد که در واقع با روحیه و شوخی‌ها و دیالوگ‌هایشان مرتب فضای سریال را شاد می‌کنند و وقتی سریال تیرگی دنیای کارتل‌های مواد مخدر و سیه‌روزی معتادها را بیش از حد نشالن می‌دهد با این دو شخصیت، فضا را تلطیف می‌کند، یکی از انها افسر دایره مبارزه با مواد مخدر است که هنگ شریدر نام دارد و «دین نوریس» نقشش را بازی می‌کند.

اما شخصیت به مراتب بامزه‌تر از او ویکیلی به نام سالی گودمن است که «باب اودنکریک»، به خوبی از عهده بازی این نقش درآمده، دیالوگ‌ها و حاضرجوابی‌های این شخصیت زبل واقعا شگفت‌زده‌تان می‌کند!

به عنوان آخرین شخصیت کلیدی داستان از گوستاوو فرینگ یاد می‌کنم، آدم مرموزی که صاحب رستوران‌های زنجیره‌ای است و «جیانکارلو اسپوسیتو» نقشش را بازی می‌کند. شخصیت او تا حدی شبیه «بن لاینوس» سریال لاست، با بازی مایکل امرسون است. او هم ظاهری خونسرد و رفتاری مؤدبانه دارد و در خفا برای خود هزاردستان و شبه‌گادفادری است!


شاید شما هم مثل من از سریال‌هایی که در آن یک شخصیت عادی به تدریج و آهسته اما پیوسته، در مسیری پیشرفت می‌کند، خوشتان می‌آید. راستش سلیقه عمومی ما همین است، بنابراین اگر شما هم چنین ذائقه‌ای دارید، از دنبال کردن سیر تکامل «والتر وایت» و مسیرهای ناخوشایند اما ناگزیری که او مجبور می‌شود به آنها وارد شود، خوشتان خواهد آمد.

خلافکاران، پلیس‌ها، معتادها‌ و زوج‌های سریال Breaking Bad همه خاکستری هستند، ما در این سریال پلیس باروحیه و بذله‌گو و باهوشی داریم که از غلطیدن در مسیر اشتباه مصون نیست، همان طور که معتاد نیک‌نهادی داریم که سیر حوادث او را به جنایت می‌کشد. این یک تفاوت اساسی سریال‌های غربی با سریال‌ها ماست.

سریال، روزگار تیره معتادها را به خصوص در چند قسمت با پرهیز از شعارگرایی رسمی به خوبی به تصویر کشیده است، همان طور که ناکامی عوامل و رؤسای شبکه‌های قاچاق را نشان داده است. این مطلب نشان می‌دهد که برای ایجاد تأثیر زیرپوستی بر مخاطب، هیچ نیاز به دکلمه شعارها، پلیس‌های ابرقهرمان معصوم یا زشت‌نمایی تصنعی خلاف‌کارها نیست.

در عین حال لحظات مفرح و کمیک هم در سریال کمک نیست و تصور نکنید که همیشه با یک سریال جدی روبرو هستید.

بعضی از قسمت‌های Breaking Bad به صورت نمایش لحظات مبهمی از انتهای هر قسمت شروع می‌شوند، طوری که بیننده در این تکاپوی ذهنی می‌افتد که داستان چطور به آن لحظه ختم می‌شود، این هم تکنیک جذابی است که من بسیار پسندیدم.

اما یکی از نقاظ منفی سریال، آب بسته شدن و طولانی بودن بی‌دلیل بعضی از سکانس‌ها و دیالوگ‌هاست، هر قسمت این سریال اندکی بیشتر از ۴۵ دقیقه است و به گمان من هر قسمت می‌توانست در ۴۰ دقیقه یا کمتر هم بسته شود. نگران نباشید! شما هم مثل من می‌توانید در صورت مواجهه با این صحنه‌ها، سرعت پخش‌کننده ویدئویی خود را ده بیست درصد بیقزایید!

Breaking Bad در عین حال به صورت واقع‌گریانه سلسله مراتب قدرت در دنیای خلاف‌کارها و سیر صعود نزول افراد را در این دنیا نشان می‌دهد. این سریال نشان می‌دهد که چطور می‌شود با پولشویی، مدتی قانون را گیج و معطل کرد و یا اینکه احترام و وفاداری در دنیای مادون، تا به کی معنی دارد و می‌تواند ادامه پیدا می‌کند.

با اینکه مخاطب غربی هم مثل ما انبوهی سریال برای تماشا دارد، اما Breaking Bad با استقبال خوب، مخاطب‌ها روبرو شده است، طوری که بیننده‌های این سریال از ۱٫۲ میلیون تماشاگر فصل اول به ۲٫۶ میلیون در فصل چهارم رسیده است و این درست، بر خلاف مسیر سریال‌هایی است که کار را با سر و صدا شروع می‌کنند، اما در نهایت یا با توقف تولید روبرو می‌شوند و یا با نزول فاحش بیننده.

تولیدکننده این سریال «وینس گیلیگان» ۴۴ ساله است، او که در تولید و نوشتن X-Files هم سهیم بوده است با Breaking Bad به اوج رسیده است.

 

 

در بحث شرکت کنید

 • 22400
  10

  به نظر شما دکتر، از کدام سایت این سریال را سفارش بدهم ؟؟؟ ممنون…

  • 22402
   10

   سلام.
   این سریال BREAKING BAD پنج روز پیش تموم شد و برا اولین بار در جهان بهترین سریال تاریخ جهان و اسم این سریال به رکوردهای گینس رفت از هر نظر این سریال برابری ارزشی با تمام سریالهای کل تاریخ میکنه و در imdb رکورد امتیازهارا زد چون این سریال ۹٫۵ گرفت در پایان.
   و قسمت ۱۴ از فصل ۵ رکورد imdb برای اولین بار در تاریخ زد و ۱۰ گرفت.شاید تا سال ۲۰۱۶ هم سریالی رو دستش نشه ساخت و همه جایزه هارو گرفت.کسی که DEXTER ببینه حق دیدن این سریال رو نداره انقدر بالاست که هرکسی نمی تونه درکش کنه.. AMC بعد این سریال در حال پخش WAlking the dead هست که خوب اونم من می بینم. من اولین کسی در ایران بودم که BREAKING BAD رو دیده بعد پخش سیزن ۱ در amc من اولین ایرانیی بودم که دیدم!

   • 22404
    10

    داداش منم اولین کسی هستم که ۳ بار این سریالو نگاه کردم و یه جورایی میتونم تا لایه ی سوم این فیلمو نقد کنم . من از یک زاویه ی دیگه این فیلمو نگاه کردم نه اون چیزی که بقه به ظاهر میبینن ;)

 • 1824
  60

  سلام.
  دکتر عزیز اگه دنبال یک سریال با شخصیت های جذاب و کار شده میگردی دکستر رو از دست نده.

 • 682
  150

  ایول! من این سریالو پیشنهاد کردم!
  پیشنهاد بعدی: Wilfred
  (نسخه‌ی آمریکایش)

 • 17
  1.5k

  آقا مجید(ی) شما برو تو خط انیمی٬ عمرت کفاف بستنی ها رو نمیده:)
  وان پیس که بسیار مشهور و به نظر من عالی است الآن در قسمت ۵۲۰ می باشد. بخرید ببینید کیف کنید. این انجمن های انیمی تقریبا مفت می فروشند. گرچه من به عنوان یک فرد کپی رایتی پیشنهاد می کنم از funimation به صورت اصل ببنید!(گرچه بسیار روی اعصاب است. هم باید آی‌پی آمریکا داشته باشید هم سه بار تبلیغ بین یک انیمی ۲۰ دقیقه ای را تحمل کنید!)

  • 22408
   10

   با انیمه موافقم منتظر این قسمت انیمه ناروتو هستم که پنجشنبه میاد .

 • 4617
  30

  با سلام.
  جناب آقای مجیدی بنده نیز به شما سریال fringe را توصیه میکنم که به حال هوای شما (البته به دلیل نزدیکی به اسم سایت) بسیار مناسب زیبا است.
  موضوع نسبی این فیلم در مورد تمامی قوانین فیزیک-شیمی-زیست که به صورت تئوری بیان شده را عملی نشان میدهد که به صورت داستان کوتاه است و همچنین دارای یک داستان بلند همراهش هست که در مورد فرضیه انیشتین در مورد چند بعدی بودن دنیا (دنیاهای موازی) نمایش میدهد.
  نمی شود این فیلم را با چند خط توصیف کرد.
  اما بسار زیباست ببینید.

  یک سوال از شما دارم شما چگونه هم وقت کتاب خواندن، هم وقت فیلم دیدن، هم وقت وبلاگ نویسی و هم وقت کار کردن و هم وقت استراحت کردن دارید. واقعا ممنون میشم به صورت یک پست زمانبندی زندگی کردن رو توضیح بدهید.
  موفق و موید باشید

  • Profile photo of علیرضا مجیدی
   1
   20.1k

   وقت ورزش را یادتان رفت بنویسید!

   • 4617
    30

    :دی
    وقت ورزش خیلی باشه خیلی بشه ۳۰ دقیقس!
    اما واقعا چگونه برنامه ریزی میکنید!
    وقت کار با گجت ها مثل تبلت هم جا انداختیم…

   • 4619
    30

    کاری که انجام نمیدی، بازی کردن با کامپیوتره ;)

  • 21
   1.3k

   عشق رو دست کم جانم این بنده خداعاشق کارشه .البت کار ای تی .ولی شغلش رو هم دوست داره. منظورم اینه که بیزار نیست.اما خودمانیم فکر کنم از طرف زن شانس اورده ورنه زن جماعت اگر اراده کنند .وای به حال همه مان .روز همگی بخیر

   • 21
    1.3k

    ببخشید کلمه- نگیر -رو فراموش کردم -عشق رو دست کم نگیر جانم

 • 682
  150

  کلا بهترین سریال‌های درامی که میشه دید:
  ۱٫ Sopranos
  ۲٫ The Wire

 • 5961
  20

  یکی از بهترین و جذاب ترین سریالها بدون شک: Dexter

 • 21
  1.3k

  سلام – زیرنویس چی داره یانه ؟؟چون سر دکتر هاوز یاهاوس کلاه سرمان رفت .

  • Profile photo of علیرضا مجیدی
   1
   20.1k

   زیرنویس را باید اول کار بپرسین و مطمئن بشین. این سریال تا آخرین قسمتش، زیرنویس فارسی شده.

  • 845
   120

   خب زیر نویس رو میتونین از سایت های دیگه دانلود کنین. سریال هاوس ک فوق العاده بود.حیفه از دستش بدین.
   farsisubtitle.com
   من زیرنویس سریال هاوس رو از اینجا گرفتم.شما هم میتونید.

 • 415
  210

  انتخاب ِ بسیار خوبی کردین .شاید بشه گفت “Breaking Bad” در زمان ِ پخشش بهترین سریال بود . من هم سریال Dexter رو بهتون پیشنهاد می کنم . شخصیت پردازی ِ فوق العاده ای داره این سریال.

 • 22416
  10

  سلام. لطفا در مورد سریال boardwalk empire هم بنویسید.

 • 6709
  20

  I recommend you to watch THE BIG BANG THEORY, you will enjoy it definitely.

 • 882
  120

  منم بسیار مشتاقم بسیار بدونم چطور برنامه ریزی دارید شما !

 • 882
  120

  از سریال باران … و سایت وارز میتونید دانلود کنید ..البته مشروط به پرداخت حق عضویت و دانلود .

 • 22419
  10

  if you are still interested to watch something crazy, watch ” weeds” ,I am sure you will like it. you can check the below email for that :http://www.sidereel.com/Weeds
  ۷

 • 22422
  10

  من هم مثل شما همه این سریال هایی که گفتید را با عشق و اعتیاد توام نگاه کرده ام.
  اکنون تنها جایگزینی که می توانم برای سریال بی نظیری مانند Friends به شما و همه دوستانم پیشنهاد بدم سریال فوق العاده The Big Bang Theory هست. و مخصوصا بازی بسیار بی نظیر شخصیت شلدون و شخصیت جذاب هفته پنی خانم گل!. در حد و اندازه های Friends که هیچ وقت نیست و نمیشه ولی در چارت ها هم رتبه خوبی آورده.
  البته اگر How I Met Your Mother رو هم ندیدید اون رو هم از دست ندید. هر دو این سریال ها، میشه گفت که به سبک Friends ساخته میشن و خوب هم از آب در اومدن. ;)

 • 2710
  40

  به نظر من سریال modern family خیلی سریال خوبیه به نظر من از بقیه سربال های کمدی که الان پخش میشه خیلی بهتره !

 • 22425
  10

  سلام،
  مطمئنام یکی از سریالهایی که نظرتون رو جلب خواهد کرد و پس از دیدن سری اول معرفیش میکنید، مجموعه the killing هستش که سری اولش اخیرا از amc پخش شد و حتی کاندید چندین جایزه Emmy هم شده، من که بی صبرانه منتظر سری دومش هستم.
  حتما در موردش Google کنید.

 • 22427
  10

  برید جمع کنید بابا … تا فرینج داره پخش میشه این سریال ها باید برن لنگ بندازن :دی

 • 845
  120

  سریال
  house m.d
  هم جالبه.امتیاز بالایی هم گرفته .من که کلی باهاش حال میکنم.اینم ببینی بد نیس.

 • 22429
  10

  سریال فقط دکستر
  من سریال های لاست و پریسن بریک و هیرو و اسمایل ویل و فلاش فوروارد و ترانوا و جندتا کمدی دیگه رو دیدم ولی باید اعتراف کنم که که بهترین سریالی که دیدم دکستـــــــر بوده واقعا عالیه. دیالوگ هاش محشره.
  شاید باور نکنید اما این سریال روی زندگی من تاثیر گذاشته و دارم از نکته هاش استفاده می کنم.
  حتما اونو ببینید. تا فصل ششم پخش شده و قراره فصل ۷ هم به زودی پخش بشه از شبکه شوتایم.

 • 1657
  70

  توی متن یه اشتباه تایپی وجود داره. اون خط بالای عکس که نوشته

  “در عین حال لحظات مفرح و کمیک هم در سریال کمک نیست و تصور نکنید که همیشه…”

  کمک باید بشه کم.

 • 22434
  10

  با سلام سلایق بسیار متفاوت ولی به جرات این سریال یکی از بهترین سریالهای بود که تا حالا دیدم ۴ فصلش اومده و به بهترین شکل ممکن به اتمام رسیده بی صبرانه منتظر فصل ۵ این سریال هستم همینطور که در مطلب بالا اومده این سریال با خلق و خو تفکرات ما ایرانیها بسیار منطبقه
  من سریال دکستر و خیلی از سریالهای دیگه رو هم دیدم ولی بنظرم این سریال یک سرو گردن بالاتر از سریالهای دیگه است و برتری اون ساده و باور پذیر بودن کل خط داستانه

 • 22436
  10

  سلام دوست عزیز
  منم با اون دوستانی که میگن سریال فقط دکستر موافقم . سریال دکستر بینظیره
  می خواست ببینم که از دوستان کسی هست که یه سریال خوب مغرفی کنه که واقعا ادمو به دیدن ادامش ترغیب کنه

 • 22438
  10

  فقط دکستر

 • 22440
  10

  salam vaghean seryale jalebiye dr jan ye negahi be foroshgahe seryale man bokonid daste khali biron nemirin bata shako

  http://www.zey2n.tkr

 • 22442
  10

  برای دانلود فیلمها با۹۰ مگ حجم وسریالها با ۴۰مگ حجم
  http://shotime.ir

  برای خرید سریالها از ارشیو ۲۵۰ سریال با زیرنویس
  http://shotime3.tk
  برای اطلاعات بیشتر در مورد فروشگاه و دریافت اخرین لیست سریالها
  http://shotime.ir/page/Shoptime

 • […] توصیه میکنم معرفی بسیار عالی از این سریال رو در سایت ۱پزشک بخونید […]

 • […] توصیه میکنم معرفی بسیار عالی از این سریال رو در سایت ۱پزشک بخونید […]

 • […] توصیه میکنم معرفی بسیار عالی از این سریال رو در سایت ۱پزشک بخونید […]

 • 941
  110

  دکتر تعجب میکنم شما که چیز هایی مثل ۲۴ و فرار از زندان رو دیدی، فرینج رو دنبال نکنی

 • 6196
  20

  در تی وی کده لینک شد.ارائه مجموعه های تلوزیونی با بالاترین کیفیت ها در تی وی کده: http://tvkade.in/breaking-bad

 • 22443
  10

  سلام . واااااااااااااااااااااااااای سریال فقط The Walking Dead
  این سریال بی نظیره . من عاشق این سریالم. و امتیازش هم تو همه سایتها بالای ۹ از ۱۰ هست.

 • 22444
  10

  سلام و عرض ارادت و خسته نباشید اینجانب به شما زرگوار سریال The Walking Dead رو پیشنهاد میکنم و شخصا خودم بعد از اتمام فصل سوم(به خاطر فاصله زمانی زیاد برای پخش فصل چهارم)دقیقا همون حسی که فرمودید رو داشتم واقعا حالم گرفته شد
  ممنون از وب سایت خوبتون

 • 22445
  10

  nikita و flash forward فراموش نشه

 • 22446
  10

  سریالای
  Game of thrones .Vampire dairies.the walknig dead.
  va arrow ro kaC az daste bede nesfe omre filmish bar fanast! albate Dexteram kheily bahale

 • 22448
  10

  ایول این سریال یک فوق سریاله و میشه گفت حتی از سریال هایی ثل فرار از زندان هم قوی تره

 • 22449
  10

  من امروز تمامش کردم . جدا یک سریال فوق العاده است . یک درام تلخ و زیبا که بسیار عالی شخصیت پردازی شده. جدا بی نقصه

 • 22450
  10

  من که فعلا فصل اولش رو دیدم ولی اصلا اونجور که ازش تعریف میشه نیست! بد نیست ولی در برابر the walking dead و فرار از زندان و لاست هیچه!!! منم رو حساب امتیازی که آورده و رکورد بیننده هاش و تعریف های شما این سریال رو گرفتم ولی فعلا که پشیمونم!

  • 22451
   10

   ببین دوست عزیز من breaking bad تموم کردم واقعا فوق العادس و قبول دارم فصل ۱ زیاد عالی نیست ولی از اواخر فصل ۲ به بعد خیلی توپ میشه. به خصوص فصل ۵ که به شدت زیباست .اون سریالهایی که میگی خوبن ولی Breaking bad مثل فرار از زندان یک مغز متفکر داره که این خودش دلیل محکمی برای فوق العاده بودن این سریال است.

 • 22452
  10

  سریال فقط game of thron

 • 22453
  10

  سلام
  سریال فقط dexter چون شخصیت پردازیش عالیه و واقعا ادامه ی داستان برای آدم زندگی نمی زاره!!
  game of thrones هم سریال فوق العاده عالی هست از دستش ندین.
  سریال مثل friends هم میخواین the big bang theory و how i met your mother تقریبا شبیهشن و خیلی جذاب و خنده دار

 • 22454
  10

  بدرود به قلمت

 • 22456
  10

  سریال breaking bad چیزی فراتر از آیینه عبرت است . داستان زندگی روزمره همه انسانها در همه جهان است . داستان زندگی آقای وایت (سفید / کسی که سالم کار کرده خانواده دوسته ) و آقای پینکمن (صورتی که فردی بشدت احساساتی است و حتی پدرو مادرش هم درکش نمیکنند و طردش کردند کسی که عاشق کار با چوبه …) سرطان نماد یک مشکل بزرگه که این افراد را از دید ما به سمت پست ترین کارها سوق می دهدو در واقع یک محرک محیطی است که میتواند برای هر انسانی رخ دهد . کارهایی که فقط ناظر سوم میتواند قضاوت در مورد وقوع این حوادث داشته باشد آنهم نه به طور کامل همانطور که شاهد هستید زن جاه طلب و فرزند و یا با جناق آقای وایت که ترفیع شغلی اش ازخانواده اش برایش مهمتر است هیچکدام نمی توانند با آقای وایت کنار بیایند در صورتی که تا آخرین لحظه فیلم خانواده برای وایت همه چیز بود . ولی به راستی چه کسی از وایت و پینکمن همچنین چیزی ساخت خانواده جامعه شرکت ماده خاکستری ….. من آخر فیلم با توجه به انهمه کارهای ناپسندی که وایت کرد ولی باز هم احساس هم دردی باهاش کردم چرا چونه به عنوان یک ناظر سوم شاهد زندگیش بودم . این ادمها در جامعه زیادند از این به بعد سعی میکنم راجع به زندگی کسی قضاوت نکنم. چرا خانواده پینکمن اون و تردش کردن اگر مثل آقای وایت، پینکمن را تایید میکردند و همراهیش میکردند پینکمن به جای اعتیاد به خانواده پناه میبرد حداقلش این بود که خطرش داخل خانواده میموند به جامعه بسط پیدا نمی کرد . اگر خانواده وایت درکش میکردند و ان زن جاه طلب و خود خواهش برای درمانش این همه هزینه رو بهش تحمیل نمیکرد و غرورش رو خورد نمی کرد شاید وایت (آقای سفید ) به اقای بلک تبدیل نمیشد .ازمه زن و شوهر ها از خود خواهی های خودشان تو زندگی کم کنند همینطور فرزندان.
  خواهر اسکایلر که دزدی کردنش نشان از مشکل خانوادگی با همسر دارد به زندگی خواهرش حسرت میخورد این حسرت تا جایی است که بیان می کند تا این اندازه از دستگیر وایت تا حالا تو زندگیش خوشحال نشده . چقدر بده حسادت آنهم تو کانون خاواده آنهم دو خواهر نسبت به هم . یک خواهر خرج درمان شوهر خواهرش را میدهد خواهر دیگر در بحرانی ترین شرایط به جای حمایت از خواهرش از متلاشی شدن بنیان خانواده خواهرش احساس خوشحالی میکند و آن را ابراز کرده و حتی در گسستن روابط خانواده خواهرش با درخواست فاش کردن ماجرا برای فیلین از سوی مادرش قصد دارد مهلکترین ضربه را به آنهابزند. چه چیزی بدتر از این که یک پدر را از چشم فرزندش بیندازی . حرف توی دلم خیلی زیاد دارم برای گفتن ولی زبانم ناتوانه. کاش فیلم سازان ما هم یاد بگیرند و به جای ساختن مدرسه موشها و فیلم های مثلث عشقی یه چیزی بسازند که حرف دل مردم باشه . در آخر یا آزاد زندگی کن یا بمیر . لااقل اگر دین ندارید آزاده باشید(امام حسین (ع))

 • 14894
  10

  توضیحات خوبی بود تا جایی که گفتی. بعضی جاها کنترل رو برمیداشتی و میزدی جلو . این کار یه فیلم بین حرفه ای نیست.

 • Profile photo of سریالز
  15648
  10

  این سریال فوق العاده زیباست و دیدنشو به همه دوستان پیشنهاد میکنم

 • 7547
  20

  امروز آخرین قسمتش رو دیدم و خیلی ناراحتم…چون نمی دونم تا کی باید منتظر بمونم تا سریالی به این کیفیت تولید بشه…به جرات می تونم بگم بهترین سریالیه که تا الان تولید شده…تا قبل از برکینگ بد طرفدار دکستر بودم…ولی باید بگم که برکینگ بد با اختلاف زیادی دکستر رو هم پشت سر گذاشته…تمام جوایزی که گرفتن حقشون بوده انصافا…