درگذشت استیو جابز : مرگ مرشد دنیای «سیلیکون ولی» - یک پزشک
t_hero
فناوری

درگذشت استیو جابز : مرگ مرشد دنیای «سیلیکون ولی»

رسانه‌های دنیا دقایقی پیش (بامداد پنج‌شنبه به وقت ما – هنگام ارسال این نوشته) اعلام کردند که استیو جابز درگذشته است.

در اعلامیه مختصری که از سوی اپل منتشر شده است، آمده است:

اپل یک نابغه خلاق و رؤیایی را از دست داده است و دنیا دچار فقدان یک انسان شگفت‌انگیز شده است.

آنهایی از ما که بخت کافی برای شناخت و کار با استیو جابز را داشتند، یک دوست عزیز و مربی مشتاق را از دست داده‌اند.

استیو از خود شرکتی به جای گذارد که فقط خود او می‌توانست، ایجادش کند و روح او برای همیشه در مؤسسه اپل خواهد بود.

در هنگام مرگ دوستان و خانواده جابز در کنارش بودند و او با آرامش درگذشت.


به عنوان یک وبلاگ‌نویس و یک مشتری محصولات اپل، درگذشت جابز در این ساعات بامداد غم‌زده‌ام کرده است.

اطلاع من از این خبر به واسطه یکی از محصولات اپل صورت گرفت: آی‌پد، تبلت پرتابل و فوق‌العاده‌ای که حتی در هنگام خواب در کنارم است و صبح، زمانی که زودتر از همیشه از بیدار شدم و تصمیم گرفتم برای گذشت دقایق خبرها را مرور کنم، با ناباوری و در حالی که آرزو می‌کردم که خبر درست نباشد، خبر فوت جابز را در صدر اخباری دیدم که دقایقی پیش منتشر شده بود.

شما حتی اگر یک کاربر ایرانی محصولات اپل باشد و نتوانید از همه قابلیت‌های محصولات اپل استفاده کنید و حتی اگر کاربر هیچ محصول اپل نباشید، تأثیر جابز در زندگی‌تان بایستی کم یا بی محسوس باشد.

آی‌فون و آی‌پد و آی‌پاد و مک و iOS و فروشگاه محصولات اپل، شیوه زندگی و نگرش را در این چند ساله تغییر داده‌اند. مدیریت و تأثیرات جابز بر اپل، نحوه سرگرم شدن، تعامل ما با کامپیوتر، خرید محصولات موسیقیایی و دسترسی ما را به اخبار تغییر داده است.

حتی اگر کاربر محصولات اپل نباشید، باز هم تأثیر جابز از طریق ایجاد حس رقابت و دادن ایده به شرکت‌های رقیب، باز هم در زندگی شما رخ می‌نماید. به راستی بدون آی‌پد، شاهد مطرح شدن چیزی به نام تبلت بودیم و این همه تبلت متنوع را در بازار مشاهده می‌کردیم؟

اما تأثیر جابز بر کسانی که در زندگی‌نامه او تعمق کرده‌اند و همواره سخنرانی‌ها او را دنبال کرده‌اند، از این هم والاتر است.

من در این چند ساله ساعت‌های مدیدی سخنرانی‌ها جابز را با دقت تماشا کرده‌ام و در حرکات و شیوه ارائه محتوای او دقت کرده‌ام، همیشه در خیال حتی ملبس به لباس‌های محبوب جابز، خود را در حال سخنرانی به سبک و سیاق او دیده‌ام و آرزو کرده‌ام که قدرت ومهارتی به مانند جابز، در برقراری ارتباط مؤثر حتی در نشست‌های کوچک داشته باشم.

از سوی دیگر، مداقه در زندگی و کار جابز ما را با تجلی عملی بسیاری از مفاهیم انتزاعی آشنا کرده است: خودباوری، پشتکار، شهامت، عشق به کار و ایده‌پردازی و شاید بهتر باشد بگویم رؤیاسازی.

بله! جابز یک رؤیاساز به تمام عیار بود، او که فرزند یک مهاجر سوری و مادری امریکایی بود، از همان ابتدا، زندگی ساده‌ای را در پیش رو نداشت. حتی مادر و پدر بیولوژیک‌اش، او را نخواستند و بزرگ کردن او را یک خانواده مهربان دیگر قبول کرد.

اما جابز به رغم این آغاز نه چندان خوب، افکار بزرگی در سرمی‌پروراند.

نه! تصور نکنید که جابز هیچگاه در زندگی‌اش دچار تزلزل و سختی در مسیر راهش نشد، زمانی او به عرفان هندی علاقه‌مند شد، زمانی محترمانه عذرش را از اپل خواستند، در آغاز کار او باید در برابر ابرشرکت‌های آن زمان قد علم می‌کرد و خودی نشان می‌داد، در چند سال اخیر هم او در برابر یک بیماری دشوار با شهامت مقاومت کرد و تا آخرین ساعاتی که توانی در بدن داشت، کار را رها نکرد.

برق چشمان استیو، شوق نمایان در حرف‌هایش، نحوه گام برداشتن‌هایش در همایش‌ها و اعتماد به نفس فوق‌العاده و شیوه مدیریت موفق‌اش، را هیچگاه فراموش نخواهیم کرد.

آیا ما به مانند استیو می‌توانیم به ایده‌ها و آرزوهای ذهنی خود وفادار بمانیم؟ آیا رؤیاسازی، تخیل، ابتکار و مفهوم‌سازی در اعماق سلول‌های خاکستری مغز ما، هنوز مجالی برای خودنمایی دارند؟ یا اینکه ترس از جبر جغرافیایی و واهمه از دشواری عملی کردن ایده‌ها و ایده‌آل‌ها چنان دیوارهای بلندی و رسوخ‌ناپذیری هستند که حتی به ما اجازه فکر کردن به یک مبارزه جانانه در زندگی‌مان را نمی‌دهند.

همه تلاش ما باید این باشد که وقتی به انتهای کار نزدیک می‌شویم بتوانیم به مانند جابز با رضایت به پشت سر و مسیری که پیموده‌ایم نگاه کنیم و به جای دریغ و افسوس، به مانند آن ترانه زیبای فرانک سیناترا با خود بگوییم که من در زندگی راه و مسیر خود را رفته‌ام و علیرغم فراز و نشیب‌ها، مبارزه شخصی خود را کرده‌ام.


واکنش شخصیت‌های مهم به مرگ جابز:

باراک اوباما در بیانه‌ای در مورد درگذشت جابز نوشته است: “او با ساختن یکی از موفق‌ترین شرکت های جهان از پارکینگ خانه اش، روحیه خلاق آمریکایی را به نمایش گذاشت. او با شخصی کردن کامپیوترها و قرار دادن اینترنت در جیب ما، انقلاب اطلاعات را نه تنها قابل دسترسی بلکه شهودی و لذت بخش کرد…. استیو دوست داشت بگوید هر روز را طوری زندگی می کند که انگار آخرین روز زندگی اش است. به همین خاطر، او زندگی را دگرگون کرد، بعضی صنایع را از نو تعریف کرد، و به یکی از نادرترین دستاوردها در تاریخ بشر دست یافت: او شیوه دیدن جهان برای هر یک از ما را عوض کرد.”

“جهان یک انسان صاحب بینش را از دست داده است. و شاید هیچ تعریفی بالاتر از این نباشد که بخش بزرگی از جهان از طریق دستگاهی که او اختراع کرد از درگذشت او آگاه شد.”

بیل گیتس در بیانه‌ای نوشته است که او و جابز نخستین بار ۳۰ سال پیش یکدیگر را ملاقات کردند و در بیش از نیمی از عمرشان با هم همکار و رقیب و دوست بوده‌اند. دنیا به ندرت شخصی را شاهد بوده است که به مانند جابز بر او تأثیرگذار بوده باشد و این تأثیرات را نسل‌های متعددی حس خواهند کرد.

استیو بالمر، رئیس مایکروسافت هم با خانواده و اعضای اپل و همچنین همه اشخاصی که تأثیرات مثبت جابز را در زندگی‌شان حس کرده‌اند، ابراز همدردی کرده است.

لری پیج، یکی از بنیان‌گذارن گوگل هم نوشته است که جابز مرد بزرگی با دستاوردهای باورنکردنی و هوشمندی شگفت‌انگیز بود. پیج نوشته است که تمرکز جابز بر ارتقای تجربه کاربری، همیشه الهام‌بخش او بوده است. او ضمن همدردی با خانواده جابز و اعضای اپل، از مهربانی جابز با او هنگامی که اورئیس گوگل شد، یاد کرده است.

اما پل الن، یکی از ینیان‌گذران مایکروسافت نوشته است که جابز یکی پیشگامان بی‌همتا دنیای فناوری بود و شخصی بود که می‌دانست چگونه محصولات بزرگ بسازد.

مایکل دل، رئیس شرکت دل نوشته است که امروز دنیا یک رهبر رؤیایی دنیای فناوری و یک افسانه نمادین، و خود او یک دوست را از دست داده است. میراث استیو را نسل‌های زیادی به یاد خواهند آورد.

مارک زاکربرگ نوشته است که: استیو! از تو به عنوان یک معلم و یک دوست متشکرم. از تو به خاطر نشان دادن شیوه‌ تغییر دنیا به وسیله محصولاتت، سپاسگزارم.

مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک، نوشته است: امشب، دنیا نابغه‌ای را از دست داده است که از او به مانند ادیسون و اینشیتن یاد خواهد شد. در طی چهار دهه پیش، استیو جابز توانایی دیدن آینده را داشت. او نوشته است که تأثیر جابز ورای گوشی‌های هوشمند یا آی‌پد است، او دانش و توانمندی شکل دادن مجدد به چهره تمدن را داشت.

اریک اشمیت، عضو هیئت مدیره گوگل نوشته است که جابز موفق‌ترین رئیس در آمریکا در طی ۲۵ سال گذشته بوده است. او به صورت بی‌نظیری، دریافت‌های یک هنرمند را با بصیرت یک مهندش در هم‌آمیخت تا یک شرکت استثنایی را بنا کند. ا یکی از بزرگ‌ترین رهبران آمریکا در طول تاریخ بود.

احتمال تکمیل این خبر وجود دارد.

در بحث شرکت کنید

 • 32
  970

  وای!….
  واقعا ناراحت شدم.
  ….

 • 4190
  30

  روحش شاد یادش گرامی
  حیف شد جهان یک از بهترین ها از دست داد

 • 4
  4.6k

  روحش شاد
  متاثر شدم .
  مرگ همیشه تلخ و تاثیذ گذاره
  حال اگر این مورد درباره یک چنین فردی اتفاق بی افته تا چند روز در ذهنم اثرگذاره .
  روحش شاد

 • 23531
  10

  نوشته بسیار زیبایی بود، فراتر از یک خبر . خیلی سریع و احساسی و در عین حال منطقی خبر را بازتاب دادین و در موردش ابراز نظر کردین. فکر کنم اولین وبلاگ فارسی بودین که خبر را بازتاب داد. چطور در این فرصت کوتاه این همه مطلب نوشتین، آدم فکر می‌کنه از شب قبل اطلاع به صورت اختصاصی بهتون اطلاع دادن.

 • 23533
  10

  عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، یک پزشک بلاگر، صاحب عزاست امروز

 • 2979
  40

  منم الان خبر رو از ماهواره شنیدم؛ اصلا باورم نشد. شکه شدم. درست یه روز بعد از معرفی آیفون جدید. واقعا ناراحت کنندست؛ روحش شاد :(

 • 23535
  10

  تازه یه هفته پیش آی‌پد خریده بودم و متوجه فوق العاده بودنش شده بودم. استیو همیشه در قلب منی. از نوشته زیبا و عمیق شما هم متشکرم.

 • 23537
  10

  در این گوشه دنیا هم تلاش‌گر و رؤیاساز کم نیست، اما جبر جغرافیایی کم دیواری نیست‌ها!

  • 4838
   20

   جبر جغرافیایی دیوار بلندی است اما به خاطر داشته باش که یک رویا ساز دیوارها را نمی بیند. دیوارها را ما می سازیم با دیدنشان. وقتی دیوارها را نبینی دیگر وجود نخواهند داشت. حقیقتی خارج از آنچه تو می بینی وجود ندارد.

 • 23541
  10

  استیو نمونه بارز امریکن دریم بود. به امید اینکه بتونیم تک تکون ایرانین دریم را هم معرفی کنیم و به ایده‌پردازهامون اجازه ظهور بدیم. ممنون به خاطر پسست. آیا در ایران هم وقتی بزرگی از دنیا می‌ره، این طوری به یادش می‌افتیم؟

 • 23544
  10

  جناب مجیدی ، آیا آی‌پد شما وقتی خبرهای جنجالی اعلام می‌شه، به صورت خودکار زنگ می‌زنه؟! آیا اپ خاصی دارین؟ بگین ما هم بدونیم. اولین وبلاگ فارسی بودی که خبر را نوشتی برامون. اون هم به صورت مشروح. ممنون.

 • 23546
  10

  من و خانواده ام عمیقاً متاثر شدیم، برایش به رسم مسلمانی خودمان فاتحه می خوانیم. ای کاش پسرم محمد بتواند راهش را ادامه بدهد. (آخه از بچه های علامه حلیه و امسال قراره در المپیاد کامپیوتر شرکت کنه) برایش دعا کنید.

  • 354
   230

   عزیزم به دعا نیاز نداره به پشتکار نیاز داره
   تازه المپیادی شدن عامل موفقیت نیست.چون خیلی ها المپیادی شدند و هیچ کاری نکردند.
   استیو جابز متعدد از کالج ها بیرون رفت ولی غمگین نشد و با پشتکار رویاهایش را عملی کرد.اما امیدوارم به موفقیت برسید

 • 23550
  10

  ” … بخش بزرگی از جهان از طریق دستگاهی که او اختراع کرد از مرگش مطلع شدند ” یکیشون هم منم، واقعا ناراحت کننده هست، روحش شاد ! 

 • 23552
  10

  سلام
  واقعا متاسف شدم

 • 23554
  10

  خوب یادمه اون روزی رو که تو همشهری جوان خبر اومدن آی پد رو خوندم،‏ باورم نمی شد اون مرد لاغر ساده پوش تو تصویر مدیر اپل باشه که تصمیم به تغییر دنیا به شیوه خودش گرفته! گر چه از اون لحظه تا حالا هنوز درارزوی داشتن آی پدم،‏ گر چه حتی صدای جابز رو نشنیدم ،‏ اما واقعا این خبر شوکه ام کرد و ناراحت.‏ جابز تو تصویر همیشه برای من پر از انرژی خواهد ماند و نگاهش همچنان قدرتمند و بی ریا! اینجا اون ور دنیا ایران اینه جابر‏(‏:

 • 89
  540

  یکی از بدترین آغازها برای سر صبح!

  واقعا ناراحت شدم. چقدر جابز زود رفت…

 • 23558
  10

  روحش شاد و نامش جاویدان باد

 • 369
  220

  با اینکه دشمن شماره یک شرکت های انحصار طلبی مثل اپل هستم و از این شرکت اصلا خوشم نمیاد ولی مرگ یک انسان اصلا خوشایند نیست مخصوصا کسی که رهبری شرکتش به نوعی امکان رقابت رو در دنیای فن آوری فراهم میکرد….
  به تمام طرفدارای اپل تسلیت میگم .

 • 152
  400

  چی بگم!!! فقط سکوت…………

 • 354
  230

  وای اگر نبود چقدر دنیا عقب میافتاد شاید این همه سیستم عامل موبایل ایجاد نمی شد
  شاید آندروید اصلا به وجود نمی آمد
  شاید سیمبین محبوب ترین سیستم عامل موبایل بود
  شاید همچنان باید از اینترنت کامپیوتر استفاده می کردیم
  شاید این همه اپ گوناگون وجود نداشت
  او کسی بود که قطعا دنیا بدون او به این شاید ها نمی رسید.واقعا ناراحت شدم
  استیو جابز قطعا بهشتی است

  • 4843
   20

   بابا اینترنت مال سیم کارتو اپراتو ر چه ربطی به ایفون داره

 • 111
  480

  اولین بار که درباره استیو جابز خوندم، تو مجله دانشمند بود، شماره فروردین ۸۹، که یه آی پد گرفته بود دستش و داشت به جهان معرفیش می کرد. هرچند هیچ وقت سخنرانیهاش رو نشنیدم و محصولاتش رو نخریدم، اما ازش خوشم میومد؛ به خاطر اینکه در نظرم یه مرد با اراده و خلاق بود. دیروز که پستتون رو درباره همایش اپل خوندم و دیدم که جای استیو جابز اونجا خالی بوده، یادم اومد که از اپل کنار کشیده و داره با سرطان دست و پنجه نرم می کنه. اما اصلا فکر نمی کردم که فردا خبر مرگش رو بخونم…
  روحش شاد و قرین آرامش

 • […] در همین رابطه: علیرضا مجیدی :درگذشت استیو جابز : مرگ مرشد دنیای «سیلیکون ولی» […]

 • 23568
  10

  آدم بزرگی بود. من هیچ نوع ارتباطی حتی با محصولات شرکتش هم نداشتم. ولی همیشه برام قابل ستایش و قابل احترام بود. رحمت خدا حتما شامل روح گرانقدرش خواهد شد…

 • […] تا لری پیچ و مارک زاکربرگ که می توانید آنها در سایت یک پزشک […]

 • […] مقاله نوشته‌ی علیرضا مجیدی از وبلاگ ۱پزشک می‌باشد و اینجانب فقط نقش بازتاب خبر را […]

 • 4845
  20

  سلام خدمت شما! خبر خیلی ناراحت کننده ای بود. بدلیل اهمیت خبر، با ذکر منبع و نام نویسنده بهمراه لینک به مطلب در مجله اینترنتی نودایران بازنشر گردید.
  http://nodiran.com/steve-jobs-dies-at-56/

 • 23570
  10

  احمدی نژاد پیغام نداده !؟

  • 23573
   10

   فک نکنم اصلا بشناسدش چه برسه به عرض تسلیت

 • 23576
  10

  استیو عزیز هیچ وقت تورا فراموش نخواهیم کرد .

  نمیدونم از ناراحتی چی بگم :(

 • 47
  770

  پیشرفت های دنیای امروز رو بدون استیو جابز تصور کنید

  واقعا غیر قابل تصوره!

  چه شخصیتی رو از دست دادیم

 • 23579
  10

  ای بابا ..آخه چرا این جور آدما باید زود بمیرن و یه سری آدمای بی مصرف عمر نوح داشته باشند….روحش شاد.

 • 23581
  10

  روحت شاد باد استیو

 • 428
  200

  وقتى در خبرها خبر مرک جابز را شنیدم برایم باور کردنى نبود .تحسینش مى کنم که به شکلى زیست که بعد از رفتنش همکان به نیکى از او یاد میکنند .
  بعد از شنیدن این خبر به سراغ بلاک شما امدم و افرین بر همت شما که به این سرعت و با این کیفیت خبر را منعکس کردید.

 • 355
  230

  من وافعا متاسف شدم .
  تا مدت ها کسی نمی تونه جای خالیشو پر کنه .

 • 40
  850

  اولین خبری بود که امروز بعد از آنلاین شدن خوندم. انتظار خوندن هر چیزی رو داشتم غیر از این مورد. خیلی ناراحت شدم :(

 • 325
  240

  من خیلی ناراحتم

  نمی دونم چی بگم

  خدا رحمتش کناد

 • 28
  1k

  تو ارشیوم این ویدیو بود!روزی که استیو جابز،اولین مکینتاش رو معرفی میکنه!!راستش این رو برای کل دانشگاهمون نشون دادم. باورتون بشه یا نشه،لحظه ای که برای اولین بار در تاریخ،کامپیوتر حرف میزنه،منم مثل تمام اون متخصصین و مهندسین توی سالن،کف میزنم و مو به تنم سیخ میشه!!
  http://www.youtube.com/watch?v=LyTPDaC4mPc

 • 23588
  10

  خیلی حالم گرفته اس.
  خدا بیامرزش.

 • 2980
  40

  *
  * @@ * * * * * * @@ *
  * * * * * * * *
  ***********************************
  @@
  تــــــســــــــــلـــــــــــــیــت

 • 577
  160

  واقعا خبر بدی بود امیدوارم همیشه در آرامش باشه چون خدمت های زیادی به بشریت کرد

 • 23592
  10

  خیلی ناراحت شدم، روحش شاد.

 • 23595
  10

  خدای من هنوز شوک هستم. تیتر خبرتون رو خوندم چند لحظه مات موندم. جابز انسان بزرگی بود. خداوند او را غریق لطف و رحمت خود قرار دهد.

 • 228
  310

  فکر نکنم بعد از فوت امام تو ۲۲ سال پیش، مرگ هیچ کسی چنین جماعت عظیمی رو متاثر کرده باشه.

 • 23596
  10

  خیلی ناراحت شدم. خدایش بیامرزد…

 • 23597
  10

  منم وقتی امروز با ایمیلم تو یاهو sing in شدم این خبر رو دیدم واقعا تاسف باره ای کاش کسی که لیاقتشو داره جانشین استیو شه. تازه باهاش آشنا شده بودم باید بگم واقعا مرگش ناراحتم کرد.((رحش شاد و یادش گرامی باد))

 • 23599
  10

  واقعا من هم اولین خبر را در msn دیدم مستقیما وارد سایت اپل شدم خیلی ناراحت شدم واقعا جای تاسف است چنین انسانهای بزرگی از دنیا بروند یاد آنروزها که چه قشنگ محصولات را تبلیغ می کرد من واقعا عاشق محصولات اپل هستم محصولاتی که هیچ وقت کهنه نمی شوند

  دلم می خواد گریه کنم……………….

 • 4851
  20

  در ترجمه بیانیه سوتی دادید ها!
  Steve leaves behind a company that only he could have built,
  leaves behind نه live مجید جان

 • 2982
  40

  واقعا از ته دل ناراحت شدم … کاش کمی هم که شده دیرتر میرفت …

 • 578
  160

  خدا رحمتش کنه انصافا انسانی که برای کل زمین کار انجام داده بود …

 • 628
  150

  خیلی دوسش دارم . نمیتونم باور کنم که دیگه نیست…دلم براش تنگ میشه…

 • 4853
  20

  با اینکه طرفدارش نبودم ولی بدون استیو، PC به اینجایی که الان هست نمی رسید!!
  روحش شاد…RIP

 • 23606
  10

  خیلی ناراحت شدم.روحش شاد.واقعا اگه ایشون نبودن علم کامپیوتر تا اینجا پیشرفت نمی کرد.

 • 23609
  10

  کاشکی یه همچین آدمهایی دیرتر از همه میرفتن ! اما حقیقت تلخ اینه که این آدمها دیرتر از همه میان و زودتر از همه میرن!

 • 540
  170

  بسیار شوکه و ناراحت شدم

 • 458
  190

  وای واقعا شوکه کننده بود روحش شاد فکرش رو بکنید همچین نابغه ای توسط پدر و مادر اصلیش رها شده بود اما بازم به موفقیت رسید! واقعا بعضی افراد برای تغییر جهان به دنیا میان!

 • 23616
  10

  be hame dargozashte apple qarnemuna tasliat migam.

 • 1829
  60

  با خوندن خبر اشک در چشما جمع شد
  خدا رحمتش کنه

 • 4856
  20

  واقعا ناراحت شدم منم از ایپد این خبر رو تو ایمیلم دیدم.
  . واقعا با این خدماتی که به جهان عرضه کرده و این نبوغ و ابتکار بی نظیر در طول تاریخ دنیا یک فرد ارزشمن رو از دست داد.
  امید به شادی و ارامش ابدی اش..  

 • 23624
  10

  من همیشه ظاهر ساده و خودمونی استیو جابز لذت میبردم و بجای اینکه اسمشو استیو جابز بخونم وعمو استیو میخوندم

 • 23626
  10

  امروز صبح خواب بودم که دوسم اومد خونمون و مک بوکش رو باز کرد رفت سایت اپل و اون صفحه اول رو نشونم داد

  وای که برق از کلم پرید

  الان که نظرات و این اخبار رو دارم میخونم یه ریز از چشام اشک میاد
  کاش نمیرفتی استیو

  به همه دنیا تسلیت میگم

  مخصوصا اونایی که از محصولات استیو استفاده کردن و الان مثل من یه درد بزرگ رو دارن تحمل میکنن

  همیشه در قلب منی
  نمیگم که مثل تو میشم ولی تلاشمو میکنم مثل تو بشم

  دوست دارم استیو

 • 4193
  30

  راستش وقتی امروز سایت گوگل رو باز کردم دیدم اون پایین نوشته steve jobs 1955-2011 و وقتی روش کلیک کردم باور کنید خشکم زد. استیو جابز رفته بود. استیو جابز عزیز دیگه نبود… روحش شاد

 • 23629
  10

  salam
  khili badeh ke adam i phone 4s ro bebineh va bere!!!

 • 23631
  10

  بزرگترین محصولات دیجیتال بدون استیو هیچ هستند ….
  روحش شاد ….

 • 4857
  20

  روحش شاد دلم خیلی گرفته جهان یکی از بهترین ها را از دست داد

  دلم میخواد گریه کنم

 • 23634
  10

  :((((( vaghan delemoon barat tang mishe Steve jobs .hamishe asheghet bodimo hastimo yadet hamishe to delamun mimone :x rohet shad…:( :((

 • 23636
  10

  اخه چی بگم؟

  مهم اینه که از دستش دادیم

  امیدوارم اپل بعد استیو باز همون اپل باشه و باز دنیا رو با محصولاتش تکون بده

  امیدوارم تمام شرکتای دنیا نو اوری و خلاقیت رو ضمیمه کارشون کنن

  تا حالا که ۲۰ سال دارم واسه مرگ هیچ بشری حتب فامیل خودم هم گریه نکرده بودم (یا بهتر بگم از ته دل گریه نکرده بودم)
  امروز برای مردی که هزاران کیلومتر ازم دوره و حتی ۱ بار از نزدیک ندیدمش گریم گرفت از ته قلب

  دلم به حال خودم میسوزه چه ارزوهایی که داستم و یکی ازشون ای بود که یه بار از نزدیک ببینمش و باهاش حرف بزنم ولی …
  حیف
  تسلیت به همه دنیا

 • 23638
  10

  جای بیل گیتس باز شد !!

 • 2986
  40

  واقعا ناراحت شدم و بمدت چند دقیقه اشک در چشمانم جمع شدم استیو انسانی شریف بود و با اینکه جزو ثروتمندان جهان بود هرگز به تجملات علاقه ا نشان نمیداد.

 • 4194
  30

  استیو جابز ، روحت شاد…

 • 23642
  10

  be yade steve in page o like konid
  http://www.facebook.com/pages/We-Will-Never-Forget-Steve-Jobs/259842020724423

 • 4856
  20

  I have listened to one of his latest speeches
  He was talking about apple iPad 2 he was introducing the new invention
  His first words were: ‘what is apple I pad 2 ? What we know about it…
  God Bless him. 

 • 23644
  10

  خیلی ناراحت شدم ، هر چند من اینخبر را از طریق دوستانم شنیدم ولی برای مطمئن شدن از این ماجرا گفتم سری هم به یک پزشک بزنم و دیدم بله …

 • 4195
  30

  نمی دونم چی بگم…شوکه شدم….استیو برای همه و مخصوصا علاقه مندان به تکنولوژی یه اسطوره بود و همیشه در یاد و قلب ما باقی خواهد ماند و فراموش نمی شود.مثل تمام کسانی که در مراسمش بودند فقط میگم:استیو متشکریم.

 • 253
  290

  فکر می کنم با مرگ استیو جابز روند رشد فناوری یه چندسالی کندتر از حالا بشه،واقعا انسان بزرگ و تاثیرگذاری بود،روحش شاد

 • 23652
  10

  «مرگ یک واقعیت مفید و هوشمند زندگی است. هیچ کس دوست ندارد که بمیرد حتی آن‌هایی که می‌خواهند بمیرند و به بهشت وارد شوند. ولی با این وجود مرگ واقعیت مشترک در زندگی همه‌ی ماست. شاید مرگ بهترین اختراع زندگی باشد چون مأمور ایجاد تغییر و تحول است. مرگ کهنه‌ها را از میان بر می‌دارد و راه را برای تازه‌ها باز می‌کند.
  یا…دتان باشد که زمان شما محدود است، پس زمانتان را با زندگی کردن در زندگی دیگران هدر ندهید. هیچ وقت در دام غم و غصه نیافتید و هیچ وقت نگذارید که هیاهوی دیگران صدای درونی شما را خاموش کند. و از همه مهمتر این که شجاعت این را داشته باشید که از احساس قلبی تان و ایمانتان پیروی کنید…!»

  سخنرانی استیو جابز بنیانگذار “اپل” در مراسم فارغ‌التحصیلان دانشگاه استنفورد

 • 4862
  20

  واااااااااااااای عجب مردی بود- امروز تمام دنیا در غم این بزرگ مرد تاریخ در غم و اندوه فرو رفت.
  من هم به همه این غمو تسلیت می گم

 • 23659
  10

  از خوندن خبر خیلی متاثر شدم

  روحش شاد و یادش گرامی باد.

 • 4196
  30

  سلام
  تسلیت می گم به دنیای کامپیوتر
  واقعاً دنیای کامپیوتر یه نابغه بسیار با هوش رو از دست داد
  من خبر مرگ استیو رو، توی یاهو دیدم خیلی متأثر شدم.
  گوشی مو بر داشتم به تمامی دوستان کامپیوتری ام اطلاع دادم و تسلیت گفتم…
  امیدوارم امثال استیو جابزهایی که در ایران خودمون کم ندارین بتوننن در دنیای کامپیوتر و به کلی جهان تأثیرگذار باشنن.
  به امید آن روز …

 • 4197
  30

  بابا عمو استیو کجا رفتی؟ خیلی حالم بده
  بچه ها اونایی که از اپل استفاده می کنن می دونن چه نابغه ای از این دنیا رفته.
  مطمئن هستم خدا یکی از بهترین جاهای بهشت و برات رزرو کرده.

 • 23665
  10

  ایکاش استیو رو خودش یه دکمه Refresh میگذاشت

 • 229
  310

  http://1pezeshk.com/archives/2008/01/post_729.html
  :_((((

 • 23669
  10

  خدا رحمتش کنه، آیا می دانستید که پدرش سوری و مادرش آمریکایی بود؟

 • 2989
  40

  سلام
  من هیچوقت هیچ یک از محصولات اپل رو نداشتم ولی انسانی هستم که استیو جابز رو خیلی دوست دارم و همیشه خبرهاشو دنبال میکردم و اگر صادق باشم باید بگم وقتی اسمش میاد فکر میکنم پدر تمام دستگاه های الکترونیکی هستش و به راستی که نمونه یک انسان خارق العاده و موفق بود ، اینه که میتونه به ما نشون بده انسان کجا ها میتونه بره و چیکار میتونه بکنه، فکرش هم برامون سخته یک شخص بتونه دنیا رو تغیر بده. و به راستی اگر نبود الان چقدر عقت بودیم و این که ما هم به رسم تشکر از این فرد بزرگ فاتحه ای برایش خواندیم روهش شاد

 • 4200
  30

  پیشنهاد میکنم کتاب «راه اپل» را آنهایی که هنوز نخوانده اند حتما بخوانند تا بیشتر و بیشتر با این مرد خوش فکر آشنا شوند.

  فکر میکنم از سایت بخوان داتکام در آدرس زیر بتوانید تهیه کنید:
  http://www.bekhan.com/main/index.php?page=30&bi=1113966

 • 4202
  30

  آرنولد شوارتزنگر هنرپیشه و فرماندار سابق کالیفرنیا نوشت: “استیو هر روز زندگی اش رویای کالیفرنیا را زندگی کرد و جهان را تغییر داد و به همه ما الهام بخشید.”

  مارک اندرسون سرمایه گذار نوشت: “استیو بهترینِ بهترین ها بود. مثل موتزارت و پیکاسو، شاید هرگز مثل او زاده نشود.”

 • 23676
  10

  خیلی ناراحت شدم. خیلی دوستتش داشتم جابز رو

 • 23679
  10

  در سوگ استیو جابز…
  http://www.pcpedia.ir/ViewArticle.aspx?ID=322

 • 4876
  20

  مدیریت بابک میکس و تمام اعضا و کارکنان آن مرگ اسطوره ی فناوری را تسلیت گفته و زندگی جاودانه ای را برای خانواده ی این مرد واقعی و عزیز آرزومند است.

 • 23684
  10

  خدایش بیامرزد. چقدر صفحه اول اپل ساده و غم انگیزه بخاطر مرگش
  خلاصه و پرمحتوی
  http://www.apple.com

 • 23688
  10

  من به تازگی یهiphone 4رو به طرز وحشتناکی که فقط ۵ دقیقه توی آب بود سوزوندم احتمالا خبرش به گوشش رسیده سکته کرده!!!

 • 23695
  10

  یکی از انسانهای بزرگوار که تا کنون پا به عرصه حیات گذاشته درگذشت
  من هرگز آیپد یا آیفون نداشته ام ولی از مرگ استیو جابز بی نهایت اندوهگین شدم مردی که با افکار درخشان و عزم و اراده ای کم نظیر جهان تکنولوژی را متحول نمود و از حاصل کوشش او همه ما و آیندگان بهره مندند. روحش شاد و قرین صلح و آسایش ابدی باد.
  so Steve just went iHeaven

 • 23698
  10

  روحش شاد و راهش سبز

 • 1474
  70

  کلیپ وداع با استیو جابز:
  http://www.uploadbaz.com/dvcklo50595g

 • 23705
  10

  با سلام

  رادیوآنلاین به مناسبت درگذشت استیو جابز پادکستی از زندگینامه وی آماده کرده است که می توانید از این لینک دانلود کرده و بشنوید

  http://www.mediafire.com/?8g330jf97yg2xsx

  دلمون برات تنگ میشه عمو استیو

  بچه های رادیوآنلاین
  Radioonline.ir

 • 23708
  10

  استیو جابز واقعا یک عجوبه به تمام معنا بود…..هروقت که در یه کنفرانس شرکت می کرد همه می دونستند که وقتشه یه چیزی رو معرفی کنه که همه رو شوکه کنه…اما اینبار با این خبر همه دنیا شوکه شدند

  روحش شاد

 • 23713
  10

  من با شنیدن این خبر شوکه ترین لحظه زندگیم رو احساس کردم انگار که ۲۰۱۲ شده واقعا ناامید کننده اس من محصولات اپل را فقط به خاطر هوش واستعداد سر شارش می خریدم فکر کنم دیگه شرکت اپل نتونه مردم رو با محصولات جدیدش شوکه کنه واقعا نا امید کنندس
  من می خواستم وبلاگ سومم رو با حمایت ازمحصولات اپل شروع کنم ولی فکر کنم باید با فوت بنیان گذار این شرکت شروع کنم برای حمایت از این وبلاگ و ادامه ی این وبلاگ به وبلاگ سر بزنید و نظر بدید

 • 56
  700

  اسطوره ای از میان رهبران تکنولوژی جهان رفت ! اما یاد و تفکر او همیشه الهام بخش خواهد بود !
  امید وارم باز هم انسانهایی مثل آقای استیو جابز پرورش پیدا کنند و الهام بخش باشند !
  یادش گرامی باد !

 • 1014
  100

  روحش شاد.

 • 1291
  80

  با هم مثل همیشه ممنون از مطلب خوبتون خیلی حیف شد دنیا مرد بزرگی رو از دست داد مردی که شاید دیگه مثل اون زاده نشه خدا حافظ جابز .

 • 3004
  40

  هنوزم باورم نمیشه …….
  حیف و صد حیف ……
  چه روز تلخی !

 • 2101
  50

  منم وظیفه خودم می دونم ادای احترام کنم به این مرد بزرگ
  خوشا به حالش روحی بزرگ به اندازه همه کسانی که دوستش داشتند داشت

 • 23744
  10

  استیو جابز عزیز واقعا از رفتنت غمگین شدم. انگار بخشی از وجود من مرد. انگار نزدیک ترین کس توی زندگیم رو از دست دادم. منتظر یه ایده جدید و بی عیب و نقص از طرف تو برام یه عادت شده و باورم نمیشه که دیگه وجود نداری.
  تو باعث شدی از ادامه دادن راه درست دست نکشم. باعث شدی به سر و صدای اطرافم گوش نکنم و با شهامت راهی که دلم بهم میگه رو برم.

  امروز غمگینم. هیچوقت فکر نمی کردم رفتنت اینقدر برام سخت باشه.
  امیدوارم روح با شکوهت باز در این دنیا متبلور بشه و دوباره بتونم جای دیگره ای تو این دنیا احساسش کنم.
  روحت شاد.

 • 23753
  10

  بسیار متاسف و متاثر شدم . واقعا دنیا فرد مهمی را از دست داد

 • 23759
  10

  اسیو جابز به ما آموخت که انسان قرن ۲۱ هم نیاز به معجزه دارد.
  روحش شاد

 • 4218
  30

  واقعا تاسف آور است ، حیف شد

 • 23770
  10

  من هم از صبح که این خبر رو شنیدم واقعا ناراحت شدم و کلی حالم گرفته شد.
  حتی گاهی هم اشکام درمیاد.

  خلاصه جز بدترین خبرایی بود که امسال شنیدم.

 • 3007
  40

  خیلی سخته قهرمان زندگی آدم بمیره
  نمیدونم چی بگم
  استیو جابز سلطان آی تی بود همیشه در یاد علاقه مندان آی تی خواهد ماند

 • 23787
  10

  من که خودم انقدر بهش علاقه داشتم که نگو و نپرس
  انقدر مراجعه به سایت اپل بالا رفته که نمیشه بازش کرد
  استیو جان روحت شاد و یادت گرامی باد
  اگر ممکن است برای شادی روحش یک فاتحه قرائت کنید

 • 23795
  10

  اولین باری که این خبر را شنیدم واقعا شوکه شدم …
  خدایش بیامرزد

 • 4224
  30

  سلام و عرض ادب و احترام
  صبح یکی از دوستان برایم پیامک داد.
  تا یک ساعت حتی به آن فکر هم نمیکردم.
  یقین داشتم که شوخی است.
  اما وقتی از طریق اینترنت و از سایتهای خارجی و بعد بوسیله سایت اپل خبر را دریافت کردم، خیلی گریه کردم، گریه کردم و گریه کردم، بغض گلویم را رها نمیکند، من ۸۰٪ محصولات نرم افزاری و سخت افزاری اپل را دارم: پاور مک، ای مک ۲۲ اینچ، آی پد ۱، آی پد ۲، آی فون تری جی ۱۶ گیگ مشکی، آی فون تری جی اس ۳۲ گیگ سفید، آی پاد کلاسیک ۱۶۰ گیگ، آی پاد تاچ ۳۲ گیگ، مک بوک پرو ۱۵ اینچ، و…
  با خودم قرار گذاشته بودم ای فون جدید را که همین ۲ روز پیش معرفی شد را بگیرم، اما…
  هق هقق هققق هقققق و …

 • 23809
  10

  در غم او نمی توان چیزی گفت تنها اینکه دوران ادیسون و انیشتین دیگری را از دست داد.
  کافی نت تک بهبهان به نوبه خود این غم بزرگ را تسلیت می گوید.

 • 23817
  10

  خیلی ناراحت کننده است………………………..!افسوس! روحش شاد!

 • […] درگذشت استیو جابز : مرگ مرشد دنیای «سیلیکون ولی» […]

 • 4915
  20

  تنها چینی ها از پس این شرکت انحصارطلب بر آمدند و بس!

  روحش شاد

 • […] مقاله نوشته‌ی علیرضا مجیدی از وبلاگ ۱پزشک می‌باشد و اینجانب فقط نقش بازتاب خبر را دارم. نوشته […]

 • 4918
  20

  خدا بیامرزتش…نمیدونم چی بگم…به معنای واقعی شوکه شدم.

 • 23848
  10

  خدابیامرزتش ،برای این دنیا زیاد کار کرد ولی آخرتش چی؟

  • 4915
   20

   ادیسون هم برای این دنیا خیلی کار کرد و آخرش اینکه من شما امروز از نعمت برق برخورداریم. آخرش یعنی همین!

 • 23859
  10

  واقعا متاثر شدم خدا رحمتش کنه

 • 4923
  20

  god bless his soul

 • 23882
  10

  نمی دونم چی بگم. وقتی با خبر شدم خیلی گریه کردم. اون الگویه زندگیم بود.عکسشو زده بودم به دیواره اتاقم…اصلا باورم نمی شه…..

 • 23892
  10

  سلام
  وقتی آدم یکی رو از دست می دهد تازه می فهمه که چقدر براش اون فرد مهم بوده. فکر نمی کردم بغض گلوم رو بگیره و تا شب تو فکرش باشم.

  روحش شاد.

 • 23901
  10

  ای وای …. تا حالا انقدر متاسف نشده بودم !!! … کی می تونه مثه جابز باشه ؟؟من که فکر نکنم کسی بیدا شه … تسلیت به همه اونایی که جابز و محصولاتشو دوست دارن .

 • 23911
  10

  خوابیدی بدون لالائی وقصه
  بگیرآسوده بخواب بی دردوغصه
  دیگه کابوس زمستون نمیبینی
  توی خواب گلهای حسرت نمیچینی

  بخواب استیوبزرگ!!
  بخواب نابغه فناوری!!!
  بهشت کمترین حق توست!!!

 • 23923
  10

  دنیا به همچین آدمهایی نیاز داره

 • 23933
  10

  خداوند متعال واقف به تمام امورات ،سرگذشت ها و عاقبت انسانهاست

  ذات اقدسش هر آنچه را که بهتر از تمامی ما می داند شامل حال استیو نماید حال اگر بد یا خوب باشد ،اوست که داناترین است. هر چند که گفته اند چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است و ….

  روحش شاد.

 • 23944
  10

  heyf shod vaghean

 • 23954
  10

  خدا بیامرزدش.دنیا واقعا از این آدما کم به خودش دیده و کم خواهد دید.فراموش نکنیم که چقدر مدیونشیم از فلاپی دیسک بگیر تا چاپگر لیزری و فونت های هنری برای کامیوتر تا آیپاد و آیپد و… همه کارای شرکتی بوده که این مرد بزرگ ساخته.
  ای کاش ما هم بتونیم اینقدر تاثیر گذار باشیم.
  واقعا بغض گلومو گرفته از وقتی خبرو شنیدم.روحش شاد…

 • 4245
  30

  با اینکه پول نداشتیم محصولاتش رو بخریم
  اما بسیار متاسف شدیم از درگذشتش

 • 23972
  10

  درگذشت نابغه جهان را به تمامی دنیا تسلیت می گم. استیو جابز را میشه در حد ادیسون و انیشتین یاد کرد.

 • 256
  290

  استیو جابز همیشه زندست.

 • 23991
  10

  سلام
  با شنیدن این خبر اونقدر شوکه شدم که برای چند دقیقه قادر به انجام کاری نبودم.فکر کنم دنیا ی اسطوره رو از دست داده.
  کسی که هم در بعد مادی و هم در اخلاق ی الگوی به تمام معنا بود.
  امیدوارم روحش شاد باشه و روحش تو تموم محصولات اپل متجلی بشه

 • 24001
  10

  درگذشت فوق نابغه دنیای تکنولوژی را تسلیت میگویم روحش شاد . جابز برای ما زنده است .

 • 24010
  10

  به تمام دوستان تسلیت میگم . دوست عزیز ! سخنان شما درباره این بزرگ مرد دنیای تکنولوژی بسیار زیبا بود . استیون جابز شاید یکی از پیامبرانی بود که خداوند برای راهنمایی ما برگزیده بود . او با سعی و تلاش فراوان ، جدیت در امور را به ما آموخت . با لباس و لبخندی ساده بر گوشه لبانش ، تواضع و فروتنی را در عین قدرت به ما آموخت ، راهی بسوی آینده به ما نشان داد که از دریای تکنولوژی میگذرد . با اختراعات و ابداعات خود باعث ارتزاق شاید دهها میلیون نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم در این دنیا شد . از پروردگار یگانه شادی روحش را خواستارم .

 • 24019
  10

  دلم برات تنگ میشه عمو استیو

  برای شادی روحش صلوات بفرستید

 • 24028
  10

  من طرفدارش نبودم.ولی به عنوان فردی که برای پیشرفت دنیای آی.تی تلاش کرده متاُثر شدم.
  و از دست دادنش رو به همه تسلیت میگم!

 • 24036
  10

  rest in peace
  دیشب تو سایت اپل بودم یکدفعه عکس استیو رو دیدم یک دفعه جا خوردم باورم نشد .اون کسی بود که شرکت اپل رو تو گاراژ خونش تاسیس کردن روحش شاد باشه

 • 24042
  10

  پس از شنیدن این خبر تاسف عجیبی وجود مرا فرا گرفته است.
  چقدر تنها شده ایم ….
  روحش شاد باد …

 • 24050
  10

  کسانی که در راه خدمت به مردم قدم بر می دارند هیچوقت فراموش نمی شوند

 • 4857
  20

  تمام سال نت بی تو
  پر از سوز زمستونه
  صدای خنده را هیچکس
  نمیشنوه از این خونه
  تو رفتی یو نگاه من
  یه دریا درد و غمناکه
  یکی انگار تویه سینه ام
  گل یس داره میکاره
  عمو استیو خیلی دوستت داریم
  خیلی دلمون برات تنگ میشه
  ای کاش میشد که برگردی

  روحش شاد

 • 24057
  10

  مرد خیلی خوبی بود …. من خیلی دوست دارم حتی ۱ لحظه از زندگی شم ناگفته برایم نماند

 • 24080
  10

  خیلی ناراحت شدم…

 • 1858
  60

  بدرود ای امپراطور خلاقیت مدرن. بدرود ای رویاساز جاودان

 • 4214
  30

  واکنش ریچارد استالمن به مرگ جابز این طور هست:

  استیو جابز، کسی که پیشگام تبدیل کامیپیوتر به یک زندان باحال بود، در گذشت. زندانی که برای محروم کردن احمق‌ها از آزادی‌هایشان طراحی شده بود.

  هارولد واشنگتن، شهردار شیکاگو، درباره دالی، شهردار فاسد پیش از خود گفته بود: «خوشحال نیستم که او مرده، ولی خوشحالم که دیگر نیست». هیچکس سزاوار مرگ نیست، نه جابز و نه آقای بیل (گیتس) و نه کسانی که کارهای شیطانی‌تری از این دو انجام داده‌اند. با این حال، همه ما سزاوار دیدن روزی که تاثیر بدخواهانه جابز بر روی رایانش مردم پایان می‌پذیرد هستیم.
  بدبختانه به رغم غیبت جابز، این تاثیر همچنان ادامه‌ خواهد یافت. تنها می‌توانیم امیدوار باشیم جانشینان او، در تلاش برای ادامه راه او، کمتر موفق باشند.

 • 4214
  30

  سلام دکتر
  این مطلب را بخوانید ، اگر هم وقت داشتید یک مقاله درباره اش بنویسید
  http://freemind.ir/index.php?/archives/202-unknown.html

 • […] درگذشت استیو جابز : مرگ مرشد دنیای «سیلیکون ولی» […]

 • 24101
  10

  بمانیم تا کاری کنیم، نه! کاری کنیم تا بمانیم / دکتر علی شریعتی

  امثال استیو جابز(ها) مردان خدایند و بس…

 • 2119
  50

  روحش شاد

  استیو جابز دنیا را متحول کرد

  خیلی ناراحت کننده بود

 • 24121
  10

  باورم نمیشه هنوز!!
  واقعاً باورم نمیشه.
  اشکام ریخت روی لپ تابم. من تا حالا اصلاً هیچ محصولی از اپل نداشتم ولی با خلاقیت ها و ابتکارات این نابغه آشنا بودم. فکر نکنم دیگه هیچ وقت کسی مثل ایشون به دنیا بیاد.
  من عاشق استیوز بودم. به همه تسلیت می گم…

 • 4976
  20

  جالبه یکی مثل استیو میمیره وجهانی رومتاثریکی هم مثل بن لادن وصدام جهانی روخوشحال.چراخیلیها عبرت نمیگیرن؟

 • 24145
  10

  مرگ قضایی است حتمی و شتری است که در همه خونه انسانها می خوابه حال چه یه رفتگر زحمتکش باشه و چه استیوجابز یا بیلگیتس یا هر نابغه دیگری همه رفتنی هستند …

 • 24156
  10

  زندگی قدرشناسی فرصت لحظه هاست و استیو کسی بود که قدر این فرصت کوتاه زندگی را دانست.
  روحش شاد

 • […] درگذشت استیو جابز: مرگ مرشد دنیای «سیلیکون ولی» (علی رضا مجیدی؛ یک پزشک) […]

 • 132
  440

  استیو جابز اسطوره من بود و خواهد ماند. خیلی دوستش داشتم و امیدوارم بتونم مثل اون قدمهای سازنده ای بردارم و انسان مفیدی باشم.

 • 24183
  10

  آن روزها رفتند آن روزهای جذبه و حیرت آن روزهای خواب و بیداری آن روزها که هر جعبه سربسته گنجی را نهان میکرد هر گوشه صندوقخانه در سکوت ظهر گوئی جهانی بود هر کسی زتاریکی نمی ترسید در چشمهایم قهرمانی بود…..(فروغ فرخزاد)
  تقدیم به آقای جابز

 • 24193
  10

  روز مرگ خلاقیت در اپل ….
  و دیگر هیچ ….

 • 24205
  10

  تسلیت به دنیا که این نابغه را از داده

 • 24217
  10

  چرا این فرد این قدر محبوب شد؟ کاش کارآفرینان ما به این فکر کنند و اجازه بدهند، و کمک کنند که سازمانهاشون از محدودیتهای فیزیکی شخصی شون، رد بشوند.
  سازمانهای موفقشان بمانند و نام آنها را تا ابد زنده نگه دارند….
  این آدم علیرغم تمام ناملایمات، موفق شد چون به کارش ایمان داشت.

 • 24229
  10

  روحش شاد.
  به امید روزی که جامعه ی ما پتانسیل شناخت این نوابغ را به دست اورد.

 • 24242
  10

  من نه اپل دارم نه آیفون. اما با حرفای استیو جابز زندگی ! میکنم.
  روحش شاد.

 • 24251
  10

  مرگ استیو جابز منو شوکه کرده واقعا دوس دارم سیاه بپوشم در غم از دست دادن این عزیز بهشتی (دوستت داریم جابز)

  • 24264
   10

   منم با شنیدن این خبر شوکه شدم باورم نمیشه که دنیا باز یکی از نوابغشو از دس داده
   پیش خودم دارم فک میکنم که اینا همش یه دروغ تبلیغاتیه
   که ای کاش اینطور باشه
   الانم که دارم این کلماتو می نویسم چشام پر از اشکه
   خدایش بیامرزاد و روحش شاد

 • 24275
  10

  naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  http://www.upsara.com/images/p5bquxx9jw9viygsjhf4.jpg

 • 24282
  10

  من از خداوند شاکیم! که چرا برخی از انگلهای بشریت عمر نوح میکنند ولی آنان که به نسلهای آتی بشر خدمت میکنند باید اینقدر زود از دنیا بروند؟! و دنیا را از موهبت داشتن چنین بزرگانی خیلی زود محروم سازد؟!

  خدایااااااااااااااا تو خودت بی نقص ترین و فراتر از موبایها و تبلتها و رسانه ها و… را در اختیار داری ، اما نمی دانم امثال جابز به چه کارت می آید که آنان را سریع از ما میگیری و به نزد خود باز میگردانی؟!

  خدایاااااااااااااااااااااااااااا این رسمش نیست به خدا

  بهشت برین گوارایش باد

 • 24294
  10

  دلم میخواد یه دل سیر گریه کنم
  من این مرد بزرگ را بینهایت دوست داشتم،دارم و خواهم داشت…
  با اینکه از محصولات این شرکت ندارم اما این مرد شگفت انگیز را ستایش میکردم همیشه ):
  به تمامی نزدیکان و دوست داران استیو عزیز تسلیت میگم و برای آرامش روح بزرگش دعا میکنم
  من مشکی پوشیدم از غم از دست دادنش…

 • 24301
  10

  سلام
  واقعا دلم می خواد گریه کنم وقتی برادرم خبرشو بهم داد تا چند دقیقه ماتم برد. به نظر دیگ ه مثل جابز پیدا نمیشه

 • 24310
  10

  از شنیدن این خبر شگفت زده و ناراحت شدم
  شگفت زده چون جز نامی از او نشنیده بودم
  ناراحت چون نمونه اش نایاب است در دنیا
  و ناراحتتر از اینکه دیر شناختمش…
  ولی حالا که دنیاشو شناختم, میدونم بعد رفتن دنیای بهتری داره
  کاش ما هم دنیاهامونو قشنگ کنیم…
  به امید اون روز…

 • 5015
  20

  دلم میخواد گریه کنم؛ حیف…

 • 4293
  30

  من هم از این خبر بد متاسف شدم ولی وقتی همه عین طوطی دارن حرف های هم رو تقلید می کنن، احتمالاً یه جای کار ایراد داره :؟ RIP steve ولی استالمن (RMS) درمورد تاثیر این نابغه در دنیای کامپیوترهای شخصی نظر متفاوتی داره، گفتم شاید بد نباشه از یه منظر دیگه هم به ایشون نگاه کنیم:
  On his personal political blog, Stallman remembers Jobs as “The pioneer of the computer as a jail made cool,” and remarks that “I’m not glad he’s dead but I’m glad he’s gone.”
  http://mashable.com/2011/10/07/stallman-jobs

 • 24340
  10

  همیشه دوشتش داشتم و الان بیشتر از قبل، چهره این دوست عزیز برام الهام بخش رویا و آرزوهای خودم بود . و این غم باور نکردنی را به خانواده و کلیه عزیزانی که بزرگی این عزیز را از نزدیک حس کردند تسلیت میگم .
  یادش گرامی و جایگاهش بهشت

 • 24347
  10

  بسیار بسیار دلگیر و عصبانی هستم.کاش ی روز بتونم برم سر قبرش

 • 24353
  10

  الله رحمت السین

 • 24362
  10

  به خدا اشک تو چشام جمع شد.در گذشت استیو را به دنیای کامپیوتر تسلیت عرض می کنم.

 • 24368
  10

  میگن مراسمش رو باسیب تزئین کردن…
  توی یکی از مقالاتش راز سیب گاز زده رو فاش کرده بود، گفته بود که این سیب نماد همون سیبیه که خورد توی سر نیوتن… من که از تعبیرش لذت بردم…
  خدایش بیامرزد …

 • 24376
  10

  من یک دانشجوی کامپیوتر هستم.همان طور که میدونید اولین کامپیوتر رو میزی جهان رو استیو جابز ساخت.اولین تبلت و…من به اون مدیونم چون شهرییه دانشگاهم داره با نصب و راه اندازی وسیله ای که استیو جابز اختراع کرده تامین میشه.من همیشه به جابز و محصولات جادیی اون مدیونم از آی پاد گرفته تا کامپیوتر مک پرو. خدا حافظ استیون ما تو رو هیچ وقت فراموش نمیکنیم.

 • […] واکنش شخصیت‌های مهم به مرگ جابز: (برگرفته از وبلاگ یک پزشک) […]

 • […] مقاله نوشته‌ی علیرضا مجیدی از وبلاگ ۱پزشک می‌باشد و اینجانب فقط نقش بازتاب خبر را دارم. نوشته […]

 • 309
  250

  شاید این آقا کارهایی کرده باشه ولی به هیچ وجه تاثیر مثبت و بزرگی در زندگی مردم نداشته. فقط دغدغه های زندگی را بیشتر کرده و انسان ها را هر چه بیشتر از معنویات دور و به مادیات وابسته تر کرده.
  مثلا اگر تبلت نمی آمد کار دنیا الان لنگ مونده بود و زندگی ما بد میشد؟ آیا تبلت باعث شده ما استفاده های مثبتی از تکنولوژی داشته باشیم یا فقط باعث سرگرم شدن و گذراندن وقت شده؟

 • 24392
  10

  درگذشت استیو جابز رابه تمام مردم دنیا تسلیت میگویم از طرف جامعه مهندسین کامپیوتر

 • […] مقاله نوشته‌ی علیرضا مجیدی از وبلاگ ۱پزشک می‌باشد و اینجانب فقط نقش بازتاب خبر را دارم. نوشته […]

 • 24401
  10

  kash to sarbazim morakhasi nemigereftam ke in khabaro beshnavam .kheyli daghonam .hame dostam behem zang zadan va tasliat goftan be hadi asheqesh budam va hamishe harfesho mizadam ke esme steve rum guzashtan dustam. Steve … :(

 • 24407
  10

  استیو درسته که دیگه اینجا نیستی ولی همیشه توی قلب و ذهنم جای ویژه ا ی داری. آسوده بخواب. زمین بی بهترین ها جای قشنگی نیست. خوش به حالت که تونستی یه رد پای بزرگ از خودت جا بزاری. چون دیگه محاله فراموش شی.مرسی واسه همه کارایی که کردی…

 • 24414
  10

  من عاشق جابزبودم.ازلپ تاپ گرفته تاگوشی وخلاصه آی پدو…..خیلی دوسش داشتم وبراش ناراحتم

 • 24419
  10

  استیو جابز مرد بزرگی بود . هر چند سامسونگی هستم ولی دوستش دارم.

 • 24425
  10

  حیف بود ایده خدایش
  من تازه یک لپ تاپ و گوشی از آن طرف به قیمت …….دلار گرفتم البته بهترین هاش برای پر کردن جیب اون وری هاش کاشکی شهر ما هم استیو جابز یا بیل گیتس داشت .نه یه مشت آدم …………..

خرید کریو