دسته‌بندی نشده

آخرین عکس‌ها

آخرین عکس هر شخص قطعا می‌تواند خاطره‌های زیادی را زنده کند، به خصوص اگر شخص مورد نظر مشهور باشد یا عکس در موقعیت خاصی گرفته شده باشد:

۱- سال ۱۹۳۵: آخرین عکس وایلی پست و ویل راجرز: «وایلی پست» اولین خلبانی بود که به تنهایی به دور دنیا سفر کرد، «ویل راجرز» کمدین هم دوست خاص و صمیمی او بود. این عکس که در آن «پست» روی بال هواپیما مشخص است، کمی قبل از آخرین پرواز آنها از فرودگاهی در آلاسکا گرفته شده است. هواپیمای آزمایشی «لاکهید» آنها، به خاطر مشکل موتور، هنگام برخاستن از زمین، دچار مشکل شد و سقوط کرد. فرودگاهی که در آن این حادثه اتفاق افتاد، به نام این دو، تغییر نام پیدا کرد.

۲- سال ۲۰۰۵: آخرین عکس جان و جکی نیل: ۱۳ ژانویه سال ۲۰۰۵، جسدهای یک زوج کانادایی به نام جان و جکی نیل در سواحل تایلند، پیدا شد. آنها دو نفر از قربانیان بیشمار سونامی ۲۶ دسامبر ۲۰۰۴ بودند. هفته‌ها بعد یک مرد اهل سیاتل، یک دوریین آسیب‌دیده را پیدا کرد و دور انداخت، اما کارت حافظه‌اش را نگه داشت. بعد از بازیابی اطلاعات، عکس‌های این زوج در حال تفریح در ساحل تایلند پیدا شد، در میان عکس‌ها، عکس‌هایی هم پیدا شد که نزدیک شدن امواج بزرگ سونامی را به ساحل نشان می‌داد. نکته جالب ماجرا این بود که مرد سیاتلی، این زوج را از روی عکس‌های آنها که در سایت اشخاص گمشده منتشر شده بود، شناخت و با پسرهای نیل‌ها، که در ونکوور بودند تماس گرفت، شخصا به ونکوور رفت و آخرین عکس‌های پدر و مادرشان را تحویلشان داد.

۳- سال ۱۹۵۵: آخرین عکس آلبرت اینشتین: عکسی که در زیر می‌بینید، آخرین عکسی است که از اینشتین گرفته شده است. این عکس در مارس سال ۱۹۵۵ گرفته شده است. احتمالا محل گرفته شدن عکس، نزدیک خانه اینشتین در پرینستون است. یک ماه بعد یعنی دقیقا در ۱۷ آوریل سال ۱۹۵۵، اینشتین ۷۶ ساله در نتیجه خونریزی داخلی ناشی از پاره شدن آنوریسم آئورت، درگذشت.

ثانیه‌هایی بعد از مرگ اینشتین، مغز او بدون اجازه خانواده اش برداشته شد، به این امید که دانش آینده، بتواند علت هوشمندی اینشتین را کشف کند.

۴- سال ۱۹۶۲: آخرین عکس ماریلین مونرو: خیلی‌ها عقیده دارند که عکاس چهره‌های مشهور، جورج بریس، آخرین عکس مونرو را گرفته است. ولی در واقع عکاس مجله لایف یعنی الن گرانت، آخرین عکس را از مونرو گرفت. این عکس در تاریخ ۷ جولای سال ۱۹۶۲، هنگام مصاحبه با مونرو در خانه‌اش گرفته شد. در این مصاحبه مجموعا ۶ عکس از مونرو گرفته شد که یکی از آنها را در زیر می‌بینید. کمتر از یک ماه بعد مونرو به خاطر خودکشی با «باربیتورات» درگذشت، البته شک و تردیدهایی در مورد علت مرگ مونرو وجود دارد. مصاحبه‌ای که لایف با مونرو انجام داده بود، تنها دو روز قبل از مرگش، ‌در مجله چاپ شد.

۵- سال ۲۰۰۱: آخرین عکس بیل بیگارت: بیل بیگارت یک عکاس خبری بود که حوادث ۱۱ سپتامبر را بازتاب می‌داد. او به طرز تراژیکی بعد از سقوط دومین برج تجارت جهانی درگذشت. ۴ روز بعد جسد بیگارت، از میان آوار بیرون آورده شد. دوربین‌هایی که همراه بیگارت بود به همسرش داده شد. همسر او، دوربین‌ها را به یک دوست صمیمی بیگارت داد، فیلم‌ها در دو دوربین بیگارت سالم نمانده بودند، اما با وجود اینکه دوریبن دیجیتال پوشیده شده از خاکستر بیگارت سالم باقی نمانده بود و لنزهایش خراب شده بود، کارت فلش دوربین دست‌نخورده باقی مانده بود. ۱۵۰ عکس در فلش کارت، پیدا شد. در میان این عکس‌ها، عکسی بود که در ساعت ۱۰:۲۸ و ۲۴ ثانیه، یعنی کمی قبل از سقوط دومین برح تجارت جهانی در ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه گرفته شده بود.

۶- سال ۱۹۹۷: آخرین عکس دیانا: این عکس‌، سال قبل، هنگامی که تحقیقات تازه‌ای جهت پیدا کردن علت مرگ دیانا شروع شد، منتشر شد. این عکس آخرین عکسی است که از دیانا گرفته شده است. با وجود اینکه در این عکس فقط قسمتی از موهای دایانا پیداست، اما نشریات رقابت سختی را بر سر اینکه کدامشان برای اولین بار این عکس را چاپ کنند، شروع کردند. درواقع عکس‌هایی نظیر همین عکس، باعث مرگ دیانا شدند.

این عکس در ساعت ۱۲:۲۰ صبح روز ۳۱ اگوست سال ۱۹۹۷ گرفته شده است. در صندلی‌های جلو، راننده هتل و محافظ «دودی فاید» نشته‌اند و در صندلی‌های عقب پرنسس دیانا و دودی فاید قرار دارند. ثانیه‌هایی بعد از گرفته شدن این عکس، مرسدس آنها با سرعت ۱۰۵ کیلومتر در ساعت وارد یک مسیر زیرگذر شد، راننده کنترل ماشین را از دست داد و با یکی از ستون‌های زیرگذر تصادف کرد.

در حالی که سرنشینان اتوموبیل، به سختی مجروح شده بودند، عکاسان همچنان به عکس‌برداری از آنها ادامه می‌داند، هنگامی که تیم اورژانس، عکاسان را دور می‌کرد، دیانا که هنوز زنده بود، نجوا می‌کرد : «تنهایم بگذارید.»

فاید بعد از تصادف بلافاصله مرد و دیانا ساعاتی بعد در بیمارستان درگذشت.

۷- سال ۱۹۷۷: آخرین عکس الویس پریسلی: این عکس، آخرین عکس موجود از پریسلی است که در صبح ۱۶ آگوست سال ۱۹۷۷ گرفته شده است. بعد از ظهر همین روز، نامزد پریسلی، پیکر بی‌جان او را در کف حمام پیدا کرد. گرچه پریسلی معتاد به داورهای آرامبخش بود، اما بعضی‌ها هم مرگ او را منتسب به واکنش آنافیلاکتیک او به داروی کدئینی می‌کنند که داندانپزشک پریسلی، یک روز قبل برای او تجویز کرده بود.

۸- سال ۱۹۴۵: آخرین عکس آدولف هیتلر: این عکس، آخرین عکسی است که از هیتلر گرفته شده است و در آن هیتلر دو روز قبل از مرگش در محوطه بیرون پناهگاه در حال بررسی خرابی‌های بمباران‌ها دیده می‌شود. دو روز بعد مردی که آلمان‌ و جهان را درگیر ۶ سال جنگ ویرانگر کرد، تصمیم گرفت به زندگی خود پایان بدهد، اما قبل از آن با معشوقه‌اش «اوا براون» ازدواج کرد و وصیت‌نامه‌اش را نوشت. در بعد از ظهر ۳۰ آوریل سال ۱۹۴۵ هیتلر و براون در اتاقشان خودکشی کردند، هیتلر با خوردن قرص سیانید و شلیک به سرش خودکشی کرد و براون فقط با خوردن سیانید.

۹- سال ۱۹۴۵: آخرین عکس ان فرانک: «ان فرانک»، یک دختر یهودی بود که انتشار خاطراتش از دوره‌ای که از ترس نیروهای نازی، به همراه خانواده‌اش پنهان شده بود، او را مشهور کرد.

این عکس آخرین عکسی است که از ان فرانک و خواهرش -مارگوت- موجود است. این عکس در نیمه سال ۱۹۴۲ گرفته شده است. در انتهای همین سال، مارگوت به اردوگاه کار اجباری فرستاده شد. «ان» به همراه خانواده‌اش پنهان شدند، اما محل اختفای آنها کشف شد و آنها به اردوگاه فرستاده شدند. مدارک نشان می‌دهند که مارگوت به خاطر سقوط از تختخواب و به سبب ضعف شدید ناشی از زندگی در کمپ نازی‌ها در گذشت و چند روز بعد هم «ان» از دنیا رفت.

۱۰- سال ۱۸۶۵: آخرین عکس آبراهام لینکلن: شک و تردیدهایی در مورد اینکه کدام عکس، ‌واقعا آخرین عکس گرفته شده از لینکلن است، وجود دارد. با این همه، تصور می‌رود که این عکس، آخرین عکس گرفته شده از وی باشد. این عکس توسط عکاسی به نام «هنری ورن» گرفته شده است. یک ماه بعد از گرفته شدن این عکس، لینکلن برای دیدن نمایشی به تئاتر فورد رفت. در این زمان یک هنرپیشه شناخته شده به نام جان ویکس بوس John Wilkes Booth که جاسوس کنفدراسیون جنوب بود، پشت سر رئیس‌جمهور رفت و منظر ماند، نمایش وارد قسمت خنده‌دارش شود، به این امید که صدای بلند خنده تماشاگران، مانع از شنیده شدن صدای شلیک گلوله شود. وقتی صدای خنده بلند شد، «بوس» از اسلحه کالیبر ۴۴‌اش، به سر لینکلن شلیک کرد.

منبع

با جستجویی در اینترنت می‌توان، عکس‌های مشابه زیادی پیدا کرد. پیشنهاد می‌کنم شما هم با کمک جستجوگر گوگل یا اصلا حافظه خودتان آخرین عکس‌های شخصیت‌های مشهور ایرانی و خارجی را از اینترنت یا احیانا کتاب‌ها و نشریات پیدا کنید و برایم بفرستید (میل من alirezamajidi‌ در جی میل). عکس‌ها با ذکر نام ارسال‌کننده‌شان در قسمت دوم این پست، منتشر می‌شوند.

 
در بحث شرکت کنید

 • 421
  210

  سلام
  معلوم نیست آخرین عکس ما چیه؟!!!!

 • 466
  190

  خیلی جالب بود ، ممنون ، فقط در عکس پنجمی ۲۰۰۱ را ۲۰۱ نوشته اید.

 • 475
  190

  فوق العاده و عالی.
  فوق العاده و عالی تر، ایده پشت سر آن است.
  تبریک بابت این همه خلاقیت فکری.
  استفاده کردم.

 • 701
  140

  دکتر سلام عالی بود

  عالی و قابل تقدیر .

  به شخصه اصلاً دوست نداشتم که این مطلب تموم بشه .

 • 2582
  50

  niceeeeeeeeeeeeeeeee

 • 3915
  30

  تصویر آلبرت انیشتین واقعا من را خیره کرد …

 • 27663
  10

  گزارش جالبی جمع آوری کردید

 • 4409
  30

  وای! خیلی باحال بود :)
  ممنون دکتر. واقعا خواندنی بود. من یادم باشه اگه یه روز قصد کردم بمیرم اول فلش مموریمو بدم به یکی بعد :دی
  :)) :)) :))

 • 1927
  60

  مطلب بسیار زیبایی بود. من به عکاسی علاقهء زیادی دارم و بارها شده که عکسهای بسیار زیبایی رو در وبلاگ شما پیدا کرده ام. امروز هم این مطلب برام بسیار جالب بود. شدیداً منتظر قسمت دوم و سوم و … این مطلب هستم. علاوه بر اون، عکس راه شیری در قسمت لینکهای خوشمزه تون هم بسیار عالی بود. سپاس

 • 102
  500

  اولین ها و آخرین ها معمولا برای همه جذابند

 • 188
  350

  مرسی عالی بود

 • 27665
  10

  کارتون عالی بود .اگه میشه سورسشو بزارین ممنون میشم.بازم ممنون

 • 2583
  50

  جالب بود
  من را یاد اخرین عکسی انداخت که چند ماه قبل از مرگ پدر بزرگم گرفتم
  هنوز عکس های اخرین زیادی هستند که خواهم دید
  و یک روز دیگران هم اخرین عکس من را میینند

 • 8075
  20

  بسیار جالب و عجیب بود ممنون

 • 27668
  10

  بسیار جالب بود. متشکرم

 • 27670
  10

  خیلی خیلی از شما به خاطر این عکس ها ومطالب ممنونم…

  واقعا حرف نداره .

 • 3656
  30

  aali bud

 • 8076
  20

  مثل همیشه عالی بود

 • 3938
  30

  سلام. خیلی خواندنی و دیدنی بود. ممنون

 • 27672
  10

  سلام کار نویی بود(والبته نگاه نو) مرسی.

 • 1709
  70

  از زحمتی که برای جمع آوری مطالب میکشید سپاسگزارم ،ضمنا اگه تمایل داشتین به بلاگ من که هر روز با نرم افزارها ، مجلات و کتب روز و همچنین آلبومهای جدید موسیقی دنیا آپدیت میشه سر بزنین .
  مرسی
  http://darabian.wordpress.com

 • 1033
  100

  آخرین عکس Heeth Ledger، بازیگر جوکر در فیلمThe Dark Night
  http://hypernation.wordpress.com/2008/01/23/the-last-known-photo-of-heath-ledger-22nd-jan-2008-new-york/

  خیلی دلم براش سوخت. من فیلم The Dark Night رو حدود ۵ بار با کیفیت نه چندان خوب دیدم. دیالوگ ها رو حفظ شدم! امّا وقتی فهمیدم این بازیگر توانا حتّی یکبار هم نتونست قشنگ ترین فیلم خودشو تماشا کنه خیلی ناراحت شدم.بیچاره تازه بعد از مرگش پولدار شد!

 • 563
  170

  خیلی دوست دارم در مورد آنه فرانک که بیشتر بدونم، اما تصور نمی کنم خاطراتش به فارسی ترجمه شده باشه، شده؟

 • 222
  320

  خیلی جالب بود
  در رابطه با آخرین عکس هیتلر هم بهتون پیشنهاد می کنم فیلم downfall رو ببینید
  این فیلم چند روز آخر زندگی هیتلر رو به زیبایی نشون میده

 • […] عکس‌ها « یک پزشک » لینک به منبع          تذکر: منیع غیردگرباش […]

 • 3228
  40

  سلام دکتر
  با این پستت خیلی حال کردم….

 • 27673
  10

  درود بر شما.
  ایده ی اینکه این ÷ست را بگدارید نو بود.من بعضی از این عکسها را نخستین بار دیده بودم.

 • 27675
  10

  با اینکه اکثر صاحبان عکس سرنوشت ناخوشایندی داشتند،اما برای کسانی که هنوز زنده اند جالب و تامل برنگیز بود.
  ای کاش از سرنوشت بزرگان و متفکرین و مشاهیر ایران هم عکس ومطلبی میگذاشتید.

 • 27676
  10

  جالب بود

 • 27678
  10

  fantastic

 • 27680
  10

  ممنون دوست عزیز از زحمتی که کشیدین خیلی جالب بود

 • 27682
  10

  از معلوماتی که ارائه کرده اید بسیار ممنونم “قبول باشه” امیدوارم همچنان ادامه داشته باشه.

 • 102
  500

  با حال بود

 • 411
  210

  برای من به جای عکسها پیغام میده که سایت مشکل پهنای باند داره!

 • 8032
  20

  چقدر خوشحالم اینجا رو کشف کردم فوق العاده بود هم تصویرا هم نوشته ها… مرسی

 • 27685
  10

  در زندگیزخمهای زیادی است پس بایید و….

 • 27687
  10

  با سلام ؛
  این صفحه را دیدم اما موفق به دیدن عکس ها نشدم ولی باید عکس های زیبائی باشدچون نظرات عزیزان را خواندم اگر زحمت نیست خواهش میکنم که این تصاویر را برایم ایمیل بفرمائید قبلاًاز زحمات شما متشکرم ضمناً این سایت را در لیست علاقه مندیهایم قرار دادم
  a.kh

 • 27689
  10

  فایل تصویری موجود نیست

 • 27690
  10

  خیلی عالیه

خرید vpn