دسته‌بندی نشده

پخش زنده در فرندفید، گامی کوچک ولی بااهمیت

وبلاگ فرندفید، دیروز خبر بسیار خوبی برای فرندفیدبازها اعلام کرد. امکان پخش زنده در این سایت به صورت آزمایشی مهیا شده است.

پیش از این برای دیدن تازه‌ترین فید‌ها و کوتاه‌نوشت‌ها و نظرات، هر کاربر فرندفید مجبور بود، صفحه را ریفرش کند و پیداست که این کار بسیار خسته‌کننده بود. اما ویژگی جدید کار فرندفیدی‌ها را بسیار آسان می‌کند. کوتاه‌نوشت‌ها، نظرات یا  فیدهای تازه، به محض نوشته شدن و ورود به فرندفید، در قسمت پخش زنده نمایش داده خواهند شد.

پخش زنده هم در صفحه فید دوستان و هم در «روم‌»های فرندفید به صورت آزمایشی فعال شده است. صفحه پخش زنده را می‌توان به صورت یک پنجره کوچک دید.

این کار فرندفید بسیار هوشندانه است، چرا که:
۱- این شیوه جدید نمایش، احتملا فشار روی سرورهای این سایت را کم می‌کند.
۲- جذابیت سایت را بسیار بیشتر می‌کند.
۳- به کاربران این سایت امکان می‌دهد که رویدادهای زنده را به صورت بسیار جالبی در فرندفید گزارش کنند.

این نکته سوم به نظر من بسیار کاربردی و جالب است. مثلا تصور کنید که در حال تماشای یک مسابقه فوتبال هستید و در همان هنگام، در فرندفید دارید در مورد لحظات حساس بازی و حاشیه‌هایش اظهار نظر می‌کنید. از این به بعد با درست کردن یک «روم» اختصاصی می‌توایند کار خود را کیفیت بسیار بهتری انجام دهید. پخش زنده اینترنتی رویدادها البته منحصر به رویدادهای ورزشی نیست و آن را می‌توان در مورد سخنرانی‌ها و رویدادهای علمی و فناوری مهم هم تجربه کرد.

یک مطلب بسیار جالب دیگر این است که شما می‌توانید، پخش زنده یک روم عمومی را در وبلاگ خود و یا هر صفحه دیگر بگذارید. برای این کار به صفحه پخش زنده روم مورد نظر بروید و کد لازم را دریافت کنید.

فرندفید به این ترتیب از امروز تبدیل به یک سرویس پخش زنده جذاب و کارا شده است.

۱۱ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *