رپورتاژ: معرفی یک نرم افزار جدید برای راه اندازی وب سایت

زانیکس  نام نرم افزار سیستم مدیریت محتوای (CMS) ایرانی است که طراحان و برنامه نویسان آن مدعی اند این  نرم افزار  یکی از قوی ترین CMS  ها  در ایران است. همچنین از آنجا که نرم افزار زانیکس با توجه به نیاز کاربران ایرانی آماده شده است، می توان آن را جایگزین مناسبی برای نرم افزارهای مشابه متن باز مانند جوملا، ورد پرس، دروپال و …  دانست.

یکی از مشکلات رایج در استفاده از نرم افزار های متن باز این است که کاربران آنها در آینده نیاز به افزودن امکاناتی نظیر خرید آنلاین، فرم های اختصاصی، گزارش های مناسب فروش و … به وب سایت خود پیدا می کنند. برای افزودن این بخش ها نیاز به پشتیبانی و داشتن تخصص کافی در زمینه نرم افزار های متن باز می باشد. در ایران عمدتا اشخاصی که از نرم افزار های متن باز استفاده می کنند تخصص کافی در برنامه نویسی و طراحی وب سایت ندارند.

8-2-2014 11-14-02 PM

زانیکس در واقع بر روی بستر یک پروژه بزرگ نرم افزاری ایجاد شده است. با این نرم افزار به منظور راه اندازی یک وب سایت، شما کافی است دامنه وب سایت خود را انتخاب کنید و سپس برای سایت خود متناسب با زمینه فعالیتش یک طرح وب سایت را از میان قالب های از پیش طراحی شده ( و با رنگبندی های مختلف) انتخاب کنید تا کمتر از یک روز کاری وب سایت به شما تحویل داده شود.

طراحی اختصاصی

اگر از میان طرح های آماده، طرحی را انتخاب نکردید، می توانید سفارش یک طرح اختصاصی را بدهید.

8-2-2014 11-14-54 PM

چرا بهتر است که وب سایت خود را با زانیکس راه اندازی کنید؟

- پشتیبانی مناسب: زانیکس محصولی کاملا ایرانی است پس می توان انتظار پشتیبانی قوی را در رفع خطاهای برنامه داشت. بر خلاف نرم افزارهای متن باز که اکثر (نه همه) کسانی که آنها را نصب می کنند دانش چندانی نسبت به برنامه نویسی ندارند.

- قیمت مناسب: آن با توجه به امکاناتی که در اختیار کاربر می گذارد قابل مقایسه با نمونه های داخلی و خارجی نیست.

-  مدیریت آسان: ساختار مدیریتی نرم افزار به گونه ای است که کافی است کاربر کار با یکی دوبخش از نرم افزار را یاد بگیرد تا به راحتی بتواند با تمامی بخش های مدیریتی آن کار کند.

- راهنمای آنلاین : نرم افزار دارای راهنمای جامع آنلاین است که به صورت صفحات وب و ویدئو در اختیار کاربران قرار داده می شود. امکانی که کمتر از یک نرم افزار تحت وب ایرانی مشاهده می کنید.

-  امکانات مدیریتی فراوان: امکانات فراوانی که در اختیار مدیر سایت قرار داده می شود به او اجازه می دهد تا اشراف کامل به وب سایت خود داشته باشد و برای کوچترین کارها نیاز به تماس با طراح نداشته باشد.

-  قابل اطمینان بودن: وب سایت هایی مانند دایره المعارف بزرگ اسلامی (www.cgie.org.ir) ، بانک اطلاعات پزشکان آنلاین سلامت (www.onlinesalamat.com) و یا بانک اطلاعات گردشگری (www.youtours.ir) با دهها هزار رکورد، هزاران بازدید کننده در روز ، پروژه هایی هستند که بر روی بستر زانیکس ( ولی یه صورت اختصاصی) پیاده سازی شده اند. این خود نشان از قابل اطمینان بودن نرم افزار دارد.

- نگران سئو نباشید: با وجود زانیکس دیگر لازم نیست نگران سئوی وب سایت خود باشید. هر آنچه که شما برای سئو وب سایت لازم دارید در پنل مدیریتی برای شما مهیا شده است. کافی است بر روی محتوای خود تمرکز کنید. راهنمایی های لازم جهت بهبود سئوی وب سایت خود را هم در بخش راهنمای نرم افزار می توانید بیابید.

-  ضمانت برگشت پول: شما می توانید بدون هیچگونه قید و شرطی تا دو هفته پس از تحویل گرفتن سایت،  آن را پس دهید.

8-2-2014 11-17-35 PM
نمایی از پنل مدیریت سیستم مدیریت محتوای زانیکس

طراحی وب سایت را به خدمات خود اضافه کنید

شما می توانید با دریافت نمایندگی فروش این محصول، برای مشتریان خود سایت طراحی کنید و با نام خود آن را به فروش برسانید. جالب است بدانید که در  پنل مدیریت و در پایین وب سایت مشتری شما، نام و لوگوی شماست که قرار می گیرید. اگر این مورد برایتان جذاب است کافی است با بخش فروش زانیکس تماس بگیرید.

 ویژگی های زانیکس :

-  معماری چند لایه

-  سیستم چند مدیره ( با سطوح دسترسی مختلف برای مدیران)

-   قابلیت ایجاد وب سایت های چند زبانه

-  مبتنی بر تکنولوژی NET.

-  کاربر پسند بودن

- جستجوگر پسند بودن ساختار

-  مدیریت فایل پیشرفته

-  امکان اعمال تنظیمات پیشرفته مدیریتی بر روی نحوه نمایش اطلاعات در سایت

-  و دهها ویژگی دیگر…

همه چیز شفاف است

تمام موارد لازم اعم از قیمت نرم افزار، پکیج های مختلف نرم افزار، طرح های از پیش طراحی شده ، نمونه وب سایت هایی که از زانیکس استفاده می کنند و … همه و همه در سایت مخصوص این نرم افزار به نشانی www.xanix.ir قرار دارد.

شما قبل از هر گونه تصمیم گیری می توانید دموی پنل مدیریتی نرم افزار را مشاهده کنید، راهنما را مطالعه کنید و نمونه وب سایت ها را بررسی کنید.