با Raindrop.io در همه مرورگرها و در همه جا به لینک‌های خود دسترسی داشته باشید

ما هر روز از طریق وسایل مختلف مانند پی‌سی، تبلت و گوشی هوشمند وب‌گردی می‌کنیم و این کار را در جاهای مختلف مانند خانه، شرکت، دانشگاه انجام می‌دهیم. یکی از مشکلات ما در وب‌گردی‌های روزانه دسترسی نداشتن به بوک‌مارک‌های مورد علاقه‌مان است.

تصور کنید که در مسافرت، ناگهان هوس دانلود یک قسمت جدید از سریالی که دوست داریم به سرمان بزند، اما نام و نشانی اینترنتی سایتی که اغلب از طریق آن دانلود می‌کردیم از یادمان برود. یا اینکه در دانشگاه بخواهید سایت خوبی را که به تازگی پیدا کرده‌اید به دوستتان نشان بدهید، اما شما نشانی سایت را فقط در مرورگر کامپیوتر خانه خودتان ذخیره کرده باشید.

چه کنیم که همیشه و همه جا به بوک‌مارک‌های خود دسترسی داشته باشیم؟

یکی از راه‌ها استفاده از xmarks است، به این ترتیب که شما می‌آیید و افزونه‌هایی برای مرورگرهایی مثل فایرفاکس، کروم یا سافاری نصب می‌کنید، این افزونه‌ها همیشه بوک‌مارک‌های شما را سینک می‌کنند و به این ترتیب اگر افزونه را در سیستم و وسیله دیگر یا مرورگر دیگر هم نصب کنید، می‌توانید به بوک‌مارک‌های خود دسترسی داشته باشید.

6-8-2014 10-11-56 AM

اما به گمان من کار سرویس تازه افتتاح‌‌شده Raindrop.io تا حدود زیاد بهتر است.

6-8-2014 10-25-55 AM

کار با Raindrop.io بسیار ساده است:

- در مرحله اول باید حساب کاربری خود را درست کنید.

- بعد افزونه‌ای برای مرورگر خود باید نصب کنید.

- حالا به سادگی در هر صفحه‌ای که باشید، با یک کلیک می‌توانید، صفحه مورد نظر را در Raindrop.io بوک‌مارک کنید.

6-8-2014 10-23-11 AM

- شما می‌توانید مجموعه‌های زیادی تعریف کنید و هر لینک را در مجموعه دلخواه وارد کنید، مثلا لینک‌های خبری، لینک‌های ورزشی، آی‌تی و …

- شما می‌توانید این لینک‌ها را هر وقت خواستید حذف کنید.

- جالب‌تر اینکه شما می‌توانید یک مجموعه از لینک‌های خود را به اشتراک بگذارید تا همه از آن استفاده کنند، مثلا این مجموعه لینک‌های من است.

- حالا در هر جا، پای هر سیستم و گجت و در هر مرورگری که باشید با ورود به حساب کاربری خود در Raindrop.io می‌توانید به مجموعه لینک‌های خود برسید.

- این امکان هم پیشبینی شده که کلیه بوک‌مارک‌های مرورگر خود را یکجا ایمپورت کنید.

- امکان برچسب گذاشتن (تگ) و نیز جستجو کردن را هم دارید.