عملکرد باتری در هیچ گوشی به‌ خوبی LG G3 نیست

g31

دو ماه پیش عملکرد باتری Samsung Galaxy S5 مورد ارزیابی قرار گرفت. برای این کار برنامه‌ای طراحی‌شده که به‌اندازهٔ کارهای روزانهٔ یک کاربر معمولی از گوشی کار می‌کشد. Galaxy S5 توانست رکورد ۸ ساعت و ۲۰ دقیقه را برای خود ثبت کند و در آن زمان به‌عنوان بهترین گوشی ازنظر عملکرد باتری معرفی شد.

 اکنون LG G3 توانسته Galaxy S5 را از جایگاه اول به پایین بکشد. بااینکه G3 باتری قوی‌تری نسبت به دیگر گوشی‌های تراز اول دنیا دارد ولی کیفیت صفحه‌اش نیز بسیار بالاتر است. صفحهٔ فوق‌العاده باکیفیت G3 دارای تراکم پیکسلی ppi 534 است که با اختلاف زیادی از Galaxy S5 و HTC One M8 جلوتر می‌باشد. S5 دارای تراکم ppi 432 و HTC One M8 دارای تراکم ppi 441 است. تاکنون پیش‌بینی می‌کردیم صفحهٔ Quad HD در G3 باتری خیلی زیادی مصرف کند ولی G3 توانست در تست باتری ۸ ساعت و ۵۰ دقیقه دوام بیاورد که ۳۰ دقیقه از Galaxy S5 بیشتر است.

g32

زمان شارژ G3 نیز از Galaxy S5 کمتر است که نشان از تکنولوژی برتر گوشی دارد.

g3

LG پیش‌ازاین اعلام کرده بود بهینه‌سازی در نمایشگر و باتری G3 ایجاد کرده است که باعث شارژ دهی بهتر می‌شود. پنل LTPS به‌طور خودکار تغییراتی در نمایش ایجاد می‌کند تا برق کمتری مصرف کند. مثلاً موقعی که کاربر مشغول تماشای عکس است، Frame rate (تعداد تصویری که نمایشگر در هر ثانیه نمایش می‌دهد) پایین می‌آید. علاوه بر این LG ادعا می‌کند بسیاری از فلزهای درون باتری را با گرافیت جایگزین کرده که باعث بهبود عملکرد باتری شده است. مشاهده می‌کنیم هر کاری که LG برای بهبود عملکرد G3 انجام داده اثربخش بوده است و باعث شده G3 مقام بهترین گوشی ازنظر شارژ و دوام باتری کسب کند.

منبع