banner-05-900-x-90
topnews گوناگون

مسابقه گرافیکی فرشته تنهای آرزومند – مسابقه «فعلا» ۲٫۵ میلیون تومانی طراحی لوگوی یک پزشک

6-2-2014 6-26-23 PM

خب، حق با شماست! لوگوی یک سایت نباید زیاد تغییر کند، اما راستش را بخواهید «یک پزشک» در مسیر برند شدن نیاز به لوگویی دارد که هویت خاصی را بلافاصله به ذهن مخاطب القا کند. لوگویی که بتواند چند مفهوم را بلافاصله القا کند و بتوانم سال‌های سال بدون تغییر از آن استفاده کنم.

پس از کار با گرافیست‌های قبلی من به این نتیجه رسیدم که ارائه سفارش به یک گرافیست واحد، هیچگاه منجر به گرفتن نتیجه لازم نخواهد شد.

می‌دانید مشکل اصلی کجاست؟

هنرمندی را در نظر بگیرید که می‌خواهد پرتره کسی را بکشد یا عکاسی را که می‌خواهد عکس پرتره از فردی بگیرد. تا زمانی که این نقاش یا عکاس با روحیات و شخصیت و زاویای مختلف چهره شخص از نظر فیزیکی آشنا نباشد، نمی‌تواند پرتره‌ای خوب از او بکشد. ثبت پرتره به معنی گرفتن یک عکس فوری نیست.

به شیوه مشابهی، لوگو هم به این ترتیب است. یک فرد ممکن است خیلی ساده نام «یک پزشک» را بشنود و یک گوشی پزشکی را طرح بزند. اما من می‌خواهم لوگو در آن واحد جلوه‌ای از تخیل، بیم و امید و اشتیاق، کتاب و فناوری را نمایش بدهد! و پیداست که طراحی یک لوگو مثل این کار دشواری است.

به همین خاطر به ذهنم رسید که مسابقه‌ای ترتیب بدهم که با یک تیر دو نشان بزنم، هم احتمال دریافت یک لوگوی زیبا را افزایش بدهم و هم یک مسابقه هنری خوب ترتیب بدهم.


دعوت اسپانسر

فعلا مجموع هزینه جوایز که من و اسپانسرها متقبل می‌شویم دو میلیون و ششصد هزار تومان است. اما همین جا از صاحبان کالاها و خدمات دعوت می‌کنم که اسپانسر این مسابقه بشوند تا من بتوانم مبلغ جایزه را بالا ببرم و به نفرات برتر دیگری هم که برنده جایزه نخست نشده‌اند، مبلغ یا کالایی هدیه کنم.

این یک فرصت تبلیغاتی بسیار عالی و استثنایی است، چون به تناسب طرح‌هایی که دریافت می‌کنم، در یک یا چند پست، طرح‌های برتر را نمایش خواهم داد و در همان پست از اسپانسر یا اسپانسرهای احتمالی یاد خواهم کرد.

مشخص است که این نوع تبلیغ، تأثیر بسیار بیشتری نسبت به یک تبلیغ خشک و خالی روتین دارد.

لطفا اشخاص یا شرکت‌هایی که تمایل به اسپانسر شدن دارند، با من تماس بگیرند و در عنوان ایمیل حتما بنویسند: اسپانسری یک پزشک.


شرایط مسابقه:

از آنجا که دوست ندارم خوانندگان عزیز  را مشغول یک دغدغه شخصی کنم، مسابقه را طوری طراحی کرده‌ام که حتی اگر هیچ تمایلی به دیدن طرح‌های لوگوی یک پزشک ندارید، باز هم رغبت زیادی به خواندن و مشاهده پست‌های مربوط پیدا کنید.

گرافیست‌ها و علاقه‌مندان عزیز لطفا به توضیحات من در مورد لوگو توجه کنند:

در این مسابقه شما باید دو طرح ارائه بدهید:

۱- یک لوگو که مناسب کار در یک پزشک باشد و نیز به عنوان یک فاوی‌آیکون هم بشود از همین طرح استفاده کرد (یا با تغییرات اندک بشود استفاده کرد.)

۲- یک طرح گرافیکی بزرگ. در این طرح شما باید از همان عناصر گرافیکی لوگو استفاده کنید. منتها در اینجا محدودیت فضا ندارید و می‌توانید طراحی خود را بسط بدهید، جزئیات بیشتری به آن بیزایید، از عناصر گرافیکی بیشتری استفاده کنید. از این طراحی دوم شما در سربرگ فیس‌بوک و گوگل پلاس یک پزشک استفاده خواهم کرد.

و پیداست که دیدن این طراحی دوم برای خواننده‌ها شاید جاذبه بیشتری داشته باشد.


موضوع لوگو:

اما من بعد از مدتی تفکر به این نتیجه رسیدم که یک مسابقه با طراحی آزاد، هیچ وقت منجر به یک رقابت چالشی جذاب نخواهد شد.

پس با خودم فکر کردم بهتر است موضوع لوگو و عناصر گرافیکی را که دوست دارم، کاملا مشخص کنم و خیلی دقیق در مورد چیزی که باید کار کنید، توضیح بدهم.

– همان طور که گفتم لوگو و طرح گرافیکی باید به یک پزشک، در جهت «برند» شدن کمک کنند.

– طراحی‌های انجام‌شده باید روح کلی یک پزشک را بازتاب بدهند: متفاوت اندیشیدن، کنجکاوی، بیم و امید توأم، تخیل، فناوری و …

– طراحی‌های باید کیفیت بالایی داشته باشند و شاید بهتر باشد وکتوری انجام شوند تا در بزرگ‌نمایی‌های مختلف کیفیت خود را از دست بدهند.

– اما می‌رسیم به قسمت اصلی توضیحات در مورد لوگو:

حتما همه شما سریال انیمیشن مسافر کوچولو را دیده‌اید!

حالا کاری که شما در لوگو باید انجام بدهید، این است:

یک کره کوچک یا قسمتی از یک کره کوچک را در نظر بگیرید و یک موجود فرشته‌مانند تنها روی این کره بنشانید. این موجود چیزی را در دست گرفته است که می‌تواند یک کتاب باشد و یا یک تبلت یا گوشی موبایل.

این موجود به نقطه‌ای بین کتاب/تبلت خود و فضای بالای خود نگاه می‌کند، گویی که مردد است و در حال اندیشه.

در همان افق دید موجود فرشته‌مانند، یک ستاره سرخ مشخص است.

فکر کنم دیدن این دو تصویر تا حدی به شما کمک کند که بفهمید، مقصودم چیست. (فقط برای دریافت فضای کلی طرحی که باید بزنید، بدیهی است که با این جزئیات نمی‌شود لوگو کار کرد!)

6-2-2014 6-26-23 PM

6-2-2014 6-15-33 PM

حالا بقیه چیزها به تخیل و توانایی گرافیکی خودتان بستگی دارد:

– اینکه چطور همه این چیزها را روی یک لوگوی کوچک دربیاورید، طوری که قسمت اعظم این حس و حال مشخص باشند.

– اینکه موجود فرشته‌مانند را چطور طراحی کنید، به صورت اسطوره‌ای یا به شکل ساده‌تر و کارتونی. این فرشته قامت و هیئت یک زن را داشته باشد یا یک کودک و …

– اینکه رنگ‌ پشت‌زمینه و رنگ سیاره کوچک چه باشد.

– اینکه امکان درج عناصر گرافیکی دیگری هم باشد یا نه.

– من فعلا یک تایپوگرافی نو و مناسب در دست دارم، اما اگر دوست دارید می‌توانید یک تایپوگرافی هم ارائه دهید که متناسب با لوگوی ارسالی شما باشد.

– در طراحی بزرگ‌تر که همان طور که گفتم برای درج در سربرگ فیس‌بوک و یا گوگل پلاس استفاده خواهد شد، دست شما بازتر است.

در اینجا شما محدودیت فضا ندارید و می‌توانید با الهام از همان کاری که در لوگو انجام داده‌اید، یک تصویر گرافیکی بزرگ با جزئیات بسیار بیشتر و نمای بازتر انجام بدهید.

اگر حس می‌کنید توضیحات من ناقص هستند یا سؤالی دارید با من در میان بگذارید.

من بسیار امیدوارم این مسابقه هم مشکل فعلی یک پزشک را حل کند و هم یک رویداد هنری و فرهنگی خوب در فضای وب شود.

پس منتظر نظرات شما عزیزان هستم، لطفا با به اشتراک گذاشتن این پست در شبکه‌های اجتماعی و نیز اطلاع دادن آن به گرافیست‌هایی که سراغ دارید، به من کمک کنید.

طرح‌ها و یا پیشنهاد اسپانسری خود را به آدرس ایمیل alirezamajidi در جی میل بفرستید.

مهلت ارسال آثار ۱۰ تیر ماه.

۲۷ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات بنری

pardano3

مطالب تصادفی

کتاب معجزه شکرگزاری نوشته «راندا برن» مترجم: وامق عسکری ویراستار: «غلامحسین سالمی» نشر صدای معاصر روز سوم : روابط صمیمانه فرض کنید که اگر شما تنها انسان روی زمین بودید، تمایلی به انجام هیچ کاری نداشتید. چه لذتی داشت که انسان نقاشی‌ای بکشد که هیچ‌کس آن را نمی‌بیند؟ چه فایده‌ای دارد که شخصی یک قطعه […]

ادامه

به تازگی انتشارات ققنوس، کتاب جالبی با عنوان «کاتی دیامانت، آخرین عشق کافکا» با برگردان سهیل سمی منتشر کرده است، این کتاب نوشته نویسنده‌ای است به نام «کاتی دیامانت»! در واقع تشابه اسمی این نویسنده، باعث نوشته شدن این کتاب شده است. نویسنده در مقدمه کتاب می‌نویسد: نوزده ساله بودم‌ که برای نخستین بار نامش […]

ادامه

این جمعه هم با قسمت جدید مجله هفتگی به خانه‌هایتان آمده‌ایم. در این قسمت، علاوه بر موضوعات قبلی، فیلمی بسیار زیبارا معرفی می‌کنیم و با کتاب رفقای خیالی همراه می‌شویم. علاوه براین‌ها پابه دنیای فوقوالعاده زیبای بازی لئو می‌گذاریم و صدالبته عکاسان خلاق هفته را هم معرفی می‌کنیم. این جمعه هم همراه ما باشید. سریال […]

ادامه

پستهای محبوب یک ماه اخیر

افرادی که سریال می بینند معمولا به دو دسته کلی تقسیم می شوند : آنهایی که همزمان چند سریال را دنبال می کنند و آنهایی که تا یک سریال را به پایان نرساندند سریال دیگری را شروع نمی کنند. کسانی که اهل سریال باشند به خوبی می دانند که اعتیاد شدیدی در پشت آن پنهان […]

ادامه

سری عکس‌های برتر سال ۲۰۰۷ مجله Nature’s Best Photography را امروز به صورت اتفاقی دیدم. این مجله را با مجله NATURE معروف اشتباه نگیرید. عکس‌های برتر سال ۲۰۰۷ این مجله از لحاظ کیفیت به اعتقاد من با عکس‌های نشنال جئوگرافیک در زمینه طبیعت برابری می‌کنند. علاوه بر عکس، در این مجله مقاله‌هایی درباره حیات وحش، […]

ادامه

آیا شما کار و حرفه‌ای دارید که لازمه آن سر و کله زدن با طیف وسیعی از ارباب رجوع و مردم است؟ آیا شده که هنگام انجام این کار، با آدم‌های به کلی غیرمنطقی برخورد کنید که اعصابتان را به هم می‌ریزند؟ آیا گاهی مجبور می‌شوید که در میهمانی‌ها با یک آشنا یا فامیل دیدار […]

ادامه

فرانک مجیدی: درختان موجودات قابل احترامی هستند که بی‌شائبه زیبایی، رازآلودگی، سایه و مزایای خود را به ما ارزانی داشته‌اند. برخی از گیاهان تصاویر این پست، البته درخت نیستند، اما تصاویر اعجاب‌اوری ایجاد کردهاند که آن‌ها را در رده‌ی درختان این پست قرار دهیم. این تصاویر، دلیل خوبی است به تمام درختان مهربانِ زمین، احترام […]

ادامه

پستهای اخیر

خلاصه خبر این است: گوگل در به‌روزرسانی جدید اپلیکیشن اندروید خود، ترتیبی داده است که هر وقت کاربر اتصال اینترنتی نداشت، بتواند کلیدواژه‌هایی را که مایل به جستجوی آنهاست ثبت کند تا هر زمان که آنلاین شد، آنها را فراخوان کند و جستجوهای خود را انجام بدهد. این ابتکار می‌تواند شیوه وب‌گردی میلیون‌ها نفری را […]

ادامه

به تازگی یک شرکت نوگام یا استارت‌آپ که مقر آن در سانفرانسیسکو است، چکیده تصورات‌اش را از کلینیک‌های و مطب‌های پزشکی آینده در تصاویری خلاصه کرده است و بر این اساس فضاهای شیکی را تصور کرده است که پر از گجت‌های هوشمند هستند و به یاری هوش مصنوعی اداره می‌شوند، گویی که شما در یک […]

ادامه

همانطور که همه میدانیم هیچ تجارتی ممکن نیست مگر با نقل و انتقال وجه. بنابراین رکن اصلی تجارت در گرو ایجاد بستری امن است تا نقل و انتقال پول در آن صورت گیرد. بدنبال این امر واحد پردانو در شرکت تجارت الکترونیک میهن ویژن شکل گرفت و متخصصانش با طراحی و ارائه ی خدمات ویژه […]

ادامه

از کودکی ما عادت داشتیم برای بازی، ماسک بر روی صورت بگذاریم. اما این روزها فناوری امکان می‌دهد که ماسک‌هایی ساخته شوند که پیش از این فقط در فیلم‌ها شاهدش بوده‌ایم. در CES 2017 یکی از محصولاتی که به نمایش گذاشته شد، دوربین ویژه نقشه‌پردازی از صورت شرکت Bellus3D که یه یاری آن، مدل بسیار […]

ادامه