چرا حرفه‌ و مهارتی به نام «مدیریت محتوا» در زمینه بازاریابی یا اداره سایت‌های خبری نداریم؟

در این یک دهه من سایت‌های خبری زیادی دیده‌ام. این روزها تعداد سایت‌های خبر و شبه‌خبرگزاری‌ها از حد شمارش خارج شده است، بی‌آنکه به کیفیت آنها بپردازیم.

سایت‌های زیادی را هم مورد مشاهده قرار داده‌ام که مربوط به برندها و کارخانه‌ها و محصولات بوده‌اند.

اما کمبود عمده‌ای که مدتهاست نظرم را جلب کرده است، نبود سردبیران خبری یا مدیریت‌کنندگان محتوای ماهر در بیشتر این سایت‌هاست.

از آنجا که یک وبلاگ‌نویسم، در این سال‌ها شم خوبی برای پیشبینی بازخورد مردم، نیازهای اطلاعاتی آنها و سلایق آنها پیدا کرده‌ام و وقتی یک محصول و یا سایت مربوط به آن را ببینم، می‌توانم پیش خودم برآورد کنم که شیوه معرفی کالا چه اشکلاتی دارد.

گاهی شخصا از اینکه بعضی از برندها فرصت‌سوزی می‌کنند و نمی‌توانند با یک سری تدابیر ساده و کم‌هزینه، به جایگاه بهتری برسند، افسوس می‌خورم.

همه اینها به این خاطر است که ما اصولا حرفه و شغلی به عنوان مدیریت‌کننده محتوا نداریم یا اینکه مسئولان امر آنقدر ناآگاه و کج سلیقه هستند که هیچ خلاقیتی را برنمی‌تابند و از آدم‌های خوش‌فکر استقبال نمی‌کنند.

پیدا کردن آدمی که در زمینه مدیریت محتوا خبره باشد، این روزها در ایران بسیار مشکل است.

من در این پست چند ویژگی و مهارتی را که یک مدیر محتوای خوب باید داشته باشد، خلاصه می‌کنم. درصد قابل توجهی از وبلاگ‌نویس‌های حرفه‌ای این مهارت‌ها را به صورت تجربی دارند، اما برای کار حرفه‌ای این مهارت آنها باید صیقل بخورد و تجارب حرفه‌ای هم به آن اضافه شود.

۱- مهارت‌های نوشتاری و ویراشی: مهارت نخست بی‌شک داشتن قلم خوب و شیوا است. مدیر محتوای خوب باید خودش را جای مخاطب بگذارد و بتواند با نثری موزون و ساده، در مورد یک موضوع توضیح بدهد، آن  را تجزیه و تحلیل کند، برتری‌های یک محصول را صادقانه بیان کند و از عکس و ویدئو و شبکه‌های اجتماعی برای غنی کردن نوشتارش استفاده کند.

۲- اما هر نویسنده خوبی لزوما یک مدیر محتوای خوب نیست، یک مدیر محتوای خوب باید کنجکاو باشد تا بتواند تکنیک‌های تازه عرضه محتوا را به کار بگیرد، بتواند خطر کند، تحقیق کند و از یک ایده کوچک، یک پرونده خبری خوب یا یک گزارش باارزش بسازد.

5-6-2014 4-45-06 PM

۳- مدیر محتوای خوب باید توانایی مدیریت پروژه را هم داشته باشد. مدیر محتوای خوب باید بتواند راهبردهای طولانی‌مدت را تعریف کند و راه‌های رسیدن به آن را هم مشخص کند.

یک سایت خبری خوب، تنها با نوشتن مطالب خوب که به صورت تصادفی توسط تیم نویسنده‌هایش پیدا می‌شوند، معتبر نمی‌شود. یک سایت خبری یا سایت یک برند برای اینکه در طولانی‌مدت موفق باشد باید اولویت‌ها و سیاست‌های خود را تعریف کند.

۴- عنصر ضروری بعدی خلاقیت است. بدون خلاقیت شما مثل بازیکن فوتبالی می‌مانید که نیروی بدنی و مهارت‌های تکنیکی خوبی دارد، اما در موقعیت‌ دشوار نمی‌تواند صرفا با یک پاس عمقی، نتیجه بازی را تغییر بدهد.

۵- جزء بعد دانش فنی و صنعتی است. اگر شما بلاگری را برای مدیریت محتوای یک شرکت شیمیایی استخدام کنید که اصلا اطلاعی در مورد محصولات شرکت‌اش ندارد، او چطور می‌تواند در کار خود موفق باشد؟


در حال حاضر بازاریابی آنلاین چندان توسط شرکت‌ها ایرانی جدی گرفته نمی‌شود و به تناسب دغدغه‌ای هم برای پیدا کردن افراد شایسته برای مدیریت محتوا وجود ندارد. سایت‌های خبری پرشمار هم کارشان کپی پیست مطالب سرگرمی و گنجاندن خبرهای سیاسی مورد نظرشان در لابلای آنهاست.

اما همیشه اوضاع به این صورت نمی‌ماند و دیر یا زود، صنعت، احزاب و شخصیت‌های ما نیاز به افراد ماهر در زمینه مدیریت محتوا پیدا خواهند کرد.