معرفی و جعبه گشایی کتاب S نوشته جی جی آبرامز و داگ دورست

علی صدر:

اواسط سال ۲۰۱۳ بود که خبر رسید جی جی آبرامز تهیه کننده سینما و تلویزیون و خالق سریالهایی مانند Lost , Alias و Fringe در پروژه ای به نام ” S ” با Doug Dorst نویسنده کتاب “زنده در گورستان” همکاری می کند. بعد از پخش این خبر کمپانی فیلم سازی Bad Robot متعلق به آبرامز تریلری در رابطه با این پروژه منتشر کرد.

با شنیدن این خبر و دیدن تریلر، طرفداران آبرامز که او را با فیلمهایی علمی تخیلی مانند سری فیلم های Star Trek و داستان های معمایی مانند Lost می شناختند، حدس زدند که S به احتمال زیاد درباره قسمت بعدی Star Trek و یا حتی ادامه مجموعه Star Wars که قرار است در سال ۲۰۱۵ اکران شود و آبرامز کارگردانی آن را بر عهده دارد باشد.

3-24-2014 8-12-51 PM

اما با مشخص شدن ماجرا معلوم شد که S در واقع کتابی است که ایده آن را آبرامز مطرح و دورست آن را نوشته است. اما S کتابی معمولی نیست بلکه آبرامز مانند همیشه که سعی می کند در فیلمهایش مفاهیمی مانند فلسفه،عرفان و علم را به گونه ای دراماتیزه شده به مخاطب انتقال دهد این بار به سراغ مدیوم “کتاب” رفته است تا بتواند از شیوه ای جدید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کند.

3-24-2014 8-14-38 PM
کتابی که در داخل جلد است در قالب کتاب “کشتی تسوس” نمایانده می شود که نوشته V.M. Starka است که مردی آن را از کتابخانه قرض گرفته و در همان جا باقی می گذارد و زنی اتفاقی کتاب رو پیدا میکند و این دو شخص با نوشتن نظرات خود بر حاشیه های کتاب با هم صحبت می کنند و بعضا هم با گذاشتن عکس و کارت پستال ها و قطعات روزنامه این کار را انجام می دهند تا رازهایی که در کتاب است پیدا شود.

چیزی که این کتاب را ویژه می کند نه فقط نام آبرامز بلکه نوع صحافی و محتویات داخل کتاب نیز در جذاب شدن آن بسیار تاثیر دارد.

3-24-2014 8-14-58 PM

چندی پیش تونستم بواسطه برادرم در خارج از کشور کتاب را از سایت آمازون تهیه کنم و ویدئو آنباکسینگ یا جعبه گشایی آن را در یک پزشک با شما به اشتراک بگذارم. از آقای دکتر مجیدی هم که این فرصت رو به من دادند تشکر می‌کنم.

امیدوارم از این ویدئو لذت ببرید:

دیدن ویدئو در یوتیوب

دانلود این ویدئو

منابع: +،+،+،+

توصیه می‌کنیم در مورد این کتاب این یادداشت را هم بخوانید.