رپورتاژ: به آسانی و با هزینه خیلی کم، ایمیل‌های خود را با پیامک دریافت کنید!

خب، عنوان این پست را که می‌بینید، با خودتان می‌گویید که اصولا در دنیای امروز، چرا باید کسی از روش سنتی پیامک، برای ارسال و دریافت ایمیل استفاده کند؟ آن هم در شرایطی که خیلی‌ها برای ارسال پیام‌های متنی از سیستم پیامکی شرکت‌های مخاربراتی استفاده نمی‌کنند و به اپلیکیشن‌های ارسال پیام کوتاه روی آوردند!

اما باید بگویم، برای خیلی‌ها در بعضی از شرایط یا مکان‌ها، چنین قابلیتی کاربرد دارد:

- قرار است به مسافرتی بروید و مطئن نیستید که پوشش اینترنت در همه مسیرتان خوب باشد، اما نگرانی چندانی از نظر دریافت پیامک وجود ندارد.

- ایمیلی برای یک عضو سنتی و پا به سن گذاشته خانواده یا شرکت خود تعریف کرده‌اید، اما نمی‌توانید او را به استفاده از فناوری جدید عادت بدهید، به ناچار دنبال راهی هستید، تا بتواند ایمیل‌ها را به صورت پیامک دریافت کند.

- کار بسیار پرمشغله‌ای دارید، طوری که وقت سرخاراندان هم ندارید و نگران هستید ایمیلی از یک شخص خاص یا با موضوع خاص را از دست بدهید، فرصت هم ندارید، مرتب ایمیل چک کنید.

در همه سناریوهایی که برایتان گفتم، دریافت ایمیل از طریق پیامک به کار شما خواهد آمد.


خب، مسلم است که به محض اینکه صحبت از دریافت ایمیل از طریق پیامک می‌شود، خیلی از شماها نگران دغدغه‌های امنیتی می‌شوید، آخر فکر می‌کنید، منظور ما دادن دسترسی به یک سیستم برای ورود به حساب اینترنتی شما در جی میل، هات‌میل یا یاهو میل است!

نه! از این خبرها نیست، در سرویسی که به شما معرفی می‌کنیم، شیوه کار آسان است:

به صورت خلاصه شما بعد از ثبت‌نام، در جی میل، هات میل یا یاهو میل باید بروید و قابلیت فوروارد ایمیل‌ها را به یک ایمیل ثانوی فعال کنید، حالا می‌توانید مشخص کنید که فقط بعضی از ایمیل‌ها یا ایمیل‌ها با موضوع یا فرستنده خاص به ایمیل ثانوی فوروارد شوند.

مثلا می‌توانید مشخص کنید، ایمیل‌ها با موضوع «واریز هزینه»، فوروارد و سپس به شما پیامک شوند. یا ایمیل‌هایی که از برادرتان می‌آید، فوروارد و سپس پیامک شود.

اساس کار ساده است، شما هیچ پسورد یا اجازه دسترسی به سیستم نمی‌دهید، فقط تعریف می‌کنید که یک سری ایمیل‌ها به سرویس فوروارد شوند.


با این مقدمه‌ها می‌رسیم به معرفی سرویسی که این خدمات خوب را به ما می‌دهد، اسم این سیستم Email2SMS.ir است.

logo(1)

بعد از ورود به سایت، شما باید ثبت نام کنید، یک حساب کاربری برای خودتان درست کنید و گوشی خود را ثبت سیستم کنید.

به صورت رایگان یک حساب سه روزه به شما داده می‌شود، این حساب در واقع یک ایمیل ثانوی برای شماست، شما در این سه روز می‌توانید کارایی سیستم را بسنجید و از همه چیز مطمئن شوید.

اما برای اینکه ایمیل‌های حساب ایمیل اصلی خود را به صورت پیامک بگیرید، باید مبلغ ناچیزی هزینه بپردازید، هزینه کار برای یک ماه و ۱۰۰ عدد پیامک تنها ۶۵۰۰ تومان می‌شود.

البته اگر هزینه را بخواهید برای مدت زمانی بیشتری بپردازید، شمول تخفیف خواهید شد، مثلا برای یک سال کافی است ۴۵ هزار تومان + هزینه تعداد پیامک‌ها بپردازید، یعنی تخفیفی ۲۵ درصدی.

2-5-2014 11-51-38 PM


ارسال ایمیل با پیامک

توجه کنید که سرویس Email2SMS.ir فقط برای دریافت ایمیل با پیامک نیست، با این سیستم می‌توانید ایمیل هم ارسال کنید.

جهت ارسال ایمیل از طریق ارسال پیامک، میبایست “آدرس دریافت‌کننده ایمیل” و “موضوع ایمیل” و “متن ایمیل” را به شماره ۳۰۰۰۲۵۳۰۸۰ پیامک کنید.


مروری بر ویژگی‌ها سیستم Email2SMS.ir

- هنگامیکه به اینترنت دسترسی ندارید، ایمیل‌هایتان را از طریق پیامک (SMS) دریافت کنید
- هنگامیکه به اینترنت دسترسی ندارید، ایمیل بفرستید (با استفاده از SMS)
- سازگاری با cPanel Webmail, DirectAdmin Webmail, Hotmail, Gmail, Yahoo, …
- امکان ایجاد فیلتر و دریافت فقط برخی از ایمیل‌ها توسط پیامک با توجه به آدرس فرستنده ایمیل و یا موضوع ایمیل و…
- تست رایگان سامانه قبل از پرداخت هرگونه هزینه (٣ روز نسخه آزمایشی + ١٠ پیامک رایگان)
- بدون نیاز به نصب برنامه روی گوشی موبایل
- بدون نیاز به در اختیار گذاشتن کلمه عبور ایمیلتان در سامانه


کار با این سرویس خیلی ساده است و همه چیز در این دو صفحه (+ و +) به صورت مشروح و گام به گام برای شما توضیح داده شده است.

به گمانم واقعا می‌ارزد که یک روز، یک ربع وقت بگذارید و این قابلیت را فعال کنید تا بعد از آن مدام سر کار یا به هنگام سفر، استرس چک کردن ایمیل‌های مهم را نداشته باشید.