اینتل از ادیسون رونمایی کرد: یک پی‌سی دو هسته‌ای 22 نانومتری به اندازه یک کارت SD - یک پزشک
بلیط چارتر
1-8-2014 10-43-45 AM
فناوری

اینتل از ادیسون رونمایی کرد: یک پی‌سی دو هسته‌ای ۲۲ نانومتری به اندازه یک کارت SD

دیروز اینتل به یاری فناوری خازن‌های ۲۲ نانومتری خود، یک کامپیوتر مینیاتوری بسیار جالب را معرفی کرد.

رئیس اینتل- برایان کرزانیچ-، دیروز کامپیوتر کوچکی را معرفی کرد که به اندازه یک کارت SD است. این کامپیوتر لینوکس را اجرا می‌کند و ماجول‌های وای فای و بلوتوث را دارد.

1-8-2014 10-44-03 AM

چیز جالب دیگر این است که این کامپیوتر، اپ استور اختصاصی خاص خودش را دارد.

هنوز بهایی برای این پی سی کوچک اعلام نشده است، اما ما امیدواریم به ارزانی یک Raspberry Pi باشد.

1-8-2014 10-43-45 AM

اما آیا چنین کامپیوتر کوچکی، کاربردی هم می‌تواند داشته باشد؟

اینتل یک طراحی مفهومی را به نام Nursery 2.0 در همایش ارائه داد، که در آن با استفاده از ادیسون در لباس خواب یک نوزاد، علایم حیاتی مثل درجه حرارت او پایش می‌شد یا شیر نوزاد گرم نگاه داشته می‌شد.


«های وب» پشتیبان «صفر و یک» در پوشش رویداد مهم CES 2014

1-5-2014 4-48-32 PM

با اینترنت پرسرعت های وب ویدیوهای صفرویک را بدون وقفه تماشا کنید.

 

 

در بحث شرکت کنید

 • 9118
  10

  به عنوان یک مهندس برق به نظرم بیشترین کاربرد این تراشه در شبکه های هوشمند الکتریکی خواهد بود که امروزه مهمترین بحث در بهینه سازی مصرف و تولید انرژی است.

 • 2070
  60

  پایش در زبان قند و عسل پارسی یعنی چه؟

 • 18
  1.5k

  آقای مجیدی، شما مثلا قرار بود روش دیگری برای پوشش خبری CES در پیش بگیرید! خودتان گفتید از اینکه فقط به ارائه ی اخبار متعدد گجت ها و وسایلی که هیچ ربطی به ما ندارند (مثل انواع تلویزیون های ۴k و..) اجتناب میکنید. ولی این چه وضعیست که مدام پشت سر هم چندین پست خبری با محتوای کم قرار میدهید که خودتان هم میدانید تعداد کامنت هایشان نشان دهنده ی تعداد کم خوانندگانشان است! مردم به سایت شما به دید سایت خبری نگاه نمی کنند. لطفاً به مسیر همیشگی و خوب خود برگردید و باور بفرمایید ما در ایران علاقه ی زیادی به CES نداریم، چون اغلب تکنولوژی هایی معرفی میشوند که فاصله ی زیادی با واقعیت در همان آمریکا را دارند، چه برسد به ایران. پس بجای آشنا ساختن ما با این همه تجملات، ما را با فلسفه ی وجود آنها و اهداف دراز مدتی که دارند آشنا کنید. با تشکر

  • Profile photo of علیرضا مجیدی
   1
   20.1k

   اتفاقا همین پست خاص، ارزش خبری بیشتری از تلویزیون‌های ۴K داره، چون داره اغاز یک «روند» رو نشون می‌ده. برای خواندن مقالات تحلیلی از CES باید چند روز صبر کنین تا همه محصولات معرفی بشن.
   خود محصولات CES‌ ممکنه ارزش خاصی نداشته باشند، اما خواه ناخواه در عرض یکی دو سال دستاوردهاش وارد زندگی ما، حتی در ایران می‌شن.
   مسیر کلی یک پزشک هم تغییر نمی‌کنه، حتی همین پست‌های امروز را هم ببینید، می‌توانید مشاهده کنید که پست‌های غیر CES هم داشتم.

  • 18
   1.5k

   بله متوجه اهمیت این دستاورد هستم و به عنوان دانشجوی برق واقعا از این پیشرفتها خوشحالم. ولی منتظر مقالات تحلیلی شما در چند روز آینده هستم. مثل همیشه موفق باشید

 • 406
  210

  آقای مجیدی من واقعا خوشحال هستم که شما عکس ها و خبرهای نمایشگاه هایی مثل CES رو درون سایتتون قرار میدید تا ما بهرمند بشیم.یکی مثل خود من واقعا همیشه دوست دارم در این نمایشگاه ها حضور داشته باشم ولی واقعا برای ما اینکار مقدور نیست .و این سایت شما بهترین گزینه موجود هست برای ما.

 • 2314
  50

  ترانزیستورهاى ٢٢ نانومترى نه خازن ٢٢ نانومترى!