banner-05-900-x-90
iOS topnews اپلیکشن‌ آی‌فون اندروید نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها

مجله اپلیکیشنی یک پزشک : به‌روز بودن کافی نیست

0

دور نیست دورانی که هرروز با پدرمان باید برسر کنترل تلویزیون بحث می کردیم تا پدر دقیقه ای از اخبار را که بارها دیده بود، از دست ندهد و هرچند دوران تلویزیون برای ما گیک ها تقریبا به پایان رسیده است، اما گویی دنبال کردن اخبار را به خوبی از پدرمان به ارث برده ایم تا جایی که تماشا کردن خبرها توسط بزرگترهایمان حتی به نزدیکی ما هم نمی رسد و این روزها شاید پدرمان را ببینیم که با چهره ای سرشار از تعجب از ما می پرسد، چه می کنی و ما هم با ژستی خاص پاسخ میدهیم اخبار را دنبال می کنم. به هرحال این را هم به حساب عجایب تکنولوژی بگذارید و این طور حسابش کنید که ما هیچ وقت از دنبال کردن اخبار دست نمی کشیم، حال با رادیویی جیبی باشد یا با تبلت و اسمارتفونی جیبی تر.

1-3-2014 6-49-25 PM

با عرضه اسمارتفون ها و صدالبته تبلت ها، نحوه خبرگردی و هم چنین پیدا کردن اطلاعات به شدت تغییر پیدا کرده است تا جایی که ما برای پیدا کردن اطلاعات مورد نظرمان، تنها به چند لمس احتیاج داریم و بعد از آن کافی است به صندلی خود تکیه داده و از خوردن چای صبح گاهیمان به همراه مرور آخرین اخبار لذت ببریم و حتی اجازه دهیم اپلیکیشن خود اخبار را برای ما بخواند و حتی خود همین اپ، اخبار مربوط به حادثه ای را یک جا جمع کرده و همچون خلاصه نویسی های دوران تحصیلمان، به ما تحویل دهد.


فلیپ بورد

flipboard

سوالی که اول از همه در ذهن پیش می آید این است که چرا وبلاگ نویس ها همیشه نوشته های اپلیکیشنی مربوط به اخبار را با این اپ آغاز می کنند؛ جواب ساده است، چون فلیپ بورد طراحی ساده و زیبایی دارد، تقریبا همه موضوع هارا در خود جا داده است، همیشه بروز است، امکان دنبال کردن توییتر فیسبوک و فید را در خود جا داده است و از همه مهمتر اینکه شما می توانید برای خود مجله هایی درست کنید و همچون مجله ای واقعی اخبار گزینش شده را مطالعه کنید.

نکته قابل توجه دیگر، امکان به اشتراک گذاری و همچنین ذخیره در اپ هایی مثل پاکت است که فلیپ بورد را به اپلیکیشنی دوست داشتنی برای افرادی مشابه من که وقت خواندن مقالات را ندارند، تبدیل می کند. به طور کلی، اگر علاقه زیادی به مطالعه دارید و وقت آن را ندارید که برای یافتن مقالات مورد علاقه تان مشغول جستجو در این سایت و آن شبکه اجتماعی باشید و همچنین می خواهید که همیشه از آخرین حوادث روز هم با خبر باشید، بی تردید فلیپ بورد نیاز های شما را به طور کامل برطرف می کند.

دانلود اپلیکیشن فلیپ بورد برای سیستم عامل های : iOS (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

Zite

zite

اپلیکیشن Zite شاید در نگاه اول آن چنان اپ کارامدی به نظر نرسد، اما اگر کمی با آن وقت بگذرانید، متوجه میشوید که با یکی از بهترین اپ ها برای مرور و مطالعه نوشته های وبلاگ ها طرف هستید. در این اپ هم تقریبا همه موضوعات روز جا داده شده اند و با انتخاب موضوع مورد علاقه تان، می توانید به جدیدترین نوشته های وبلاگ ها دسترسی پیدا کنید که به شخص پیشنهاد می کنم اگر به مطالعه علاقه مند هستید و می خواهید در یک اپ ساده و زیبا به این کار بپردازید، این اپ را به هیچ وجه از دست ندهید.

دانلود اپلیکیشن Zite برای سیستم عامل های : iOS (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

Circa

circa

آیا جزو آن دسته ای هستید که به شدت دنبال اخبار و هم چنین موضوعی خاص هستند و از اینکه از این اپ به آن شبکه و وبلاگ جا به جا می شوید، خسته شده اید؟ بهتر است کمی به خود استراحت داده و سپس اپلیکیشن Circa را نصب کنید؛ حال، دیگر نیازی به چندین و چند منبع ندارید و کافی است موضوعی را در Circa انتخاب کرده و نه تنها خبرهای مربوط به آن را مشاهده می کنید بلکه اگر اتفاق تازه ای هم در ارتباط با آن موضوع رخ دهد، اپ خود شما را آگاه می کنید.

به صورت کلی اگر بخواهم این پلیکیشن را تفسیر کنم، باید به طراحی بسیار زیبا و چشم نواز آن، سرعت بالا و همچنین دست چین کردن اخبار اشاره کنم و به جرات بگویم که نباید این اپ را از دست داد.

دانلود اپلیکیشن Circa برای سیستم عامل های : iOS (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

Umano

umano

گویا این روزها برنامه نویس ها متوجه شده اند که کاربرها، البته جدا از من و شما! حوصله آن چنانی برای خواندن کل یک متن ندارند و ترجیح میدهند از تیتری به تیتری دیگر مهاجرت کنند؛ این جاست که فکر و ایده وارد می شود و اپلیکیشنی را بوجود می آورد که حداقل برای فردی من همچون معجزه عمل می کند. به عبارتی وظیفه این اپ بسیار ساده است و به شما این امکان را می دهد که با صدایی بسیار دل نشین تر از صداهای موجود در خود اسمارتفون ها، مقالات و نوشته ها را گوش دهید.

موضوعات موجود در Umano تقریبا همه بخش ها را در بر میگیرد و فرقی نمی کند که به تکنولوژی علاقه مندید یا دنیای تجارت و ورزش، بلکه فقط کافی است موضوعی را انتخاب کنید، چشمانتان را ببندید و بقیه کار خواندن را به اپ بسپارید. در ضمن پیشنهاد می کنم که اگر می توانید حتما نسخه پولی این اپ را هم تهیه کنید چرا که قابلیت هایی مثل مطالعه آفلاین، چیزی نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت.

دانلود اپلیکیشن Umano برای سیستم عامل های : iOS (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

Currents

currents

این روزها گوگل را می توان تقریبا همه جا دید و جای تعجبی ندارد که این شرکت بزرگ، اپلیکیشنی را هم برای خبرگردی عرضه کند. گوگل کارنت تقریبا تمام امکانات مورد نیاز شما را برای مطالعه آخرین اخبار و مقالات فراهم می کند و تنها عیبی که به نظر من می توان در این اپ دید، سرعت پایین بارگذاری مطالب است که به شخص این مشکل را در هیچ اپ دیگه ای نمی بینم.

از ویژگی های این اپ هم می توان به جمع و جور بودن بسیار زیبای مطالب اشاره کرد، به صورتی که رفتن از یک مطلب به مطلب دیگر واقعا سریع صورت می گیرد و در یک لحظه می توانید یک پزشک را دنبال کنید و در لحظه دیگر در سایتی مربوط به سبک زندگی باشید. خلاصه که اگر اینترنت خوبی دارید و اپ های بالای جواب گوی شما نیستند، این اپلیکیشن را هم امتحان کنید.

دانلود اپلیکیشن Currents برای سیستم عامل های : iOS (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

IFTTT

ifttt

این روزها IFTTT به نامی آشنا برای گیک ها تبدیل شده است. گیک هایی که دو چیز برای آن ها بسیار مهم است : وقت و بروز بودن. هرچند که سایت IFTTT تمام امکانات را در خود جا داده است اما فکر کنم که شما هم با من هم نظرید که این روزها هیچ چیز جای یک اپلیکیشن را به خصوص اپلیکیشنی با طراحی فوقوالعاده ساده و زیبا و هم چنین بسیار کارامد را نمی گیرد. البته هرچند قابلیت های IFTTT بسیار بیشتر از چیزی است که فکر می کنیم، اما بخشی از آن هم به مطالعه و مرور اخبار اختصاص دارد؛ به عبارتی می توان اخبار مورد نیاز را با IFTTT دستچین کرد و در اپ یا ایمیل به مشاهده آن پرداخت.

کار با اپلیکیشن IFTTT واقعا ساده است و با چند تپ می توانیم به سرعت به خواسته مان برسیم:

ifttt2

من به شما پیشنهاد نمی کنم که این اپ را نصب کنید چرا که مطمئنم تا به حال آن را نصب کرده اید و به صورتی شخصی سازی اش کردید که هرروز جدیدترین اتفاقات دنیا را در اسمارتفون خود دنبال می کنید.

دانلود اپلیکیشن IFTTT برای سیستم عامل : iOS (لینک دانلود)

روزنامه

rooznameh

اپلیکیشین روزنامه را می توان جزو اپلیکیشن های قابل توجه ایرانی دانست چرا که از طراحی زیبا و ساده ای بهره می برد، همیشه بروز است و کیفیت تصاویری که در آن قرار می گیرد بسیار بالا است. دانلود و مشاهده صفحات روزنامه ها هم بسیار سریع صورت می گیرد. خلاصه که اگر به مرور روزانه روزنامه ها علاقه مندید، این اپ زیبا را از دست ندهید و هم چنین اگر به iOS دسترسی ندارید، نسخه مشابه آن، اپلیکیشن کیوسک را برای اندروید دانلود کنید.

دانلود اپلیکیشن روزنامه برای سیستم عامل : iOS (لینک دانلود) | دانلود اپلیکیشن کیوسک برای سیستم عامل : اندروید (لینک دانلود)

imdb

imdb

بی تردید اگر جزو اهالی سینما و هنر هفتم باشید، imdb اولین انتخاب شما برای مرور آخرین اطلاعات سینمایی است. imdb از اپلیکیشن هم بی بهره نیست و به نظر خودم در هر ۳ سیستم عامل مربوط به اسمارتفون ها، از طراحی بسیار زیبایی بهره می برد به خصوص سیستم عامل ویندوزفون. در اپلیکیشن imdb می توانید تقریبا به تمام امکانات این سایت دسترسی پیدا کنید و از مطالعه آخرین بررسی ها تا جدیدترین نظرات کاربران لذت ببرید.

دانلود اپلیکیشن imdb برای سیستم عامل های : iOS (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود) – ویندوزفون (لینک دانلود)

SnapGuide

snap

اپلیکیشن های آموزشی کم نیستند اما همه آنها از طراحی زیبایی بهره نمی برند (برای مثال اپلیکیشن ویکیپدیا) و هم چنین همه آنها بروز نیستند و از امکان آپدیت اینترنتی هم محروم هستند اما SnapGuide نه تنها از طراحی زیبایی بهره می برد بلکه هرلحظه با جدیدترین آموزش ها و راهنمایی ها بروز میشود به صورتی که تقریبا چیزی نیست که در این اپلیکیشن زیبا پیدا نکنید.

در مورد طراحی SnapGuide می توان به بهره مندی آن از آخرین متدهای طراحی اپلیکیشن برای iOS اشاره کرد و جزو اپ های پیشرو در زمینه هماهنگی با iOS 7 دانست. به صورت کلی، اگر فقط نمی خواهید از اخبار آگاه شوید و به چیزی بیشتر احتیاج دارید، این اپلیکیشن مخصوص شما طراحی و ساخته شده است.

دانلود اپلیکیشن SnapGuide برای سیستم عامل : iOS (لینک دانلود)

Yummly

yummly

اپلیکیشن مربوط به آشپزی و پخت پز هم مشابه اپ های آموزشی کم نیست و بسیاری از آنها صدالبته هم طراحی زیبایی دارند و هم اینکه بروز هستند و ما در این جا به یکی از آنها اشاره می کنیم. اپلیکیشن yummly را به این خاطر انتخاب کردم که جدا از طراحی بسیار زیبای آن، موضوعات بسیار مختلفی را در خود در بردارد و آموزش های آن بسیار کامل است و همه این امکانات به شما به صورت رایگان داده می شوند، چیزی که در این زمینه از اپ ها بسیار کم مشاهده می شود.

این اپلیکیشن، آپدیت منظمی دارد و کار با آن بسیار ساده است؛ اطلاعات موجود در هر غذا برای شما نمایش داده می شود و هم چنین امکان به اشتراک گذاری هم داده میشود، قابلیتی که واقعا به کار می آید.

دانلود اپلیکیشن Yummly برای سیستم عامل : iOS (لینک دانلود)

Drippler

drippler

مجموعه اپلیکیشن های Drippler را میتوان جزو مفیدترین اپ ها برای اندروید و iOS  دانست چرا که نیاز شمارا برای این دو سیستم عامل برطرف می کند و کاری با اخبار متفرقه ندارند. برای مثال، به شما آخرین اخبار مربوط به گالاکسی اس ۴ را می دهد یا جدیدترین ترفندهای مربوط به G2 را در اختیارتان قرار می دهد و همه این ها با آنالیز اولیه گوشی شما صورت میگیرند، پس می توان این طور هم گفت که این اپ، اپ مخصوص گوشی شماست.

دانلود اپلیکیشن Drippler برای سیستم عامل های : iOS (لینک دانلود) – اندروید (لینک دانلود)

AppsGoneFree

agf

بازار اپلیکیشن به خصوص برای سیستم عامل iOS همیشه داغ بوده است و از آن مهمتر ایام به خصوصی مثل کریسمس و سال نو هستند که گویی برای خوره های اپ ها این روزها اهمیت ویژه تری دارند. حال برای بهره برداری کامل از این ایام، چه چیزی بهتر از یک اپ می تواند نیاز مارا رفع کند؟ اپی که هرروز راس ساعتی، با ارسال نوتیفیکیشنی به ما یادآوری کند که امروز هم اپ های رایگان شده ای منتظرت هستند؟

خلاصه که اگر مشابه من، علاقه زیادی به دانلود اپ دارید و دوست ندارید که اپ های پولی را از دست بدهید اپلیکیشن AppsGoneFree بهترین گزینه است. (من جستجوی زیادی برای یافتن اپی مشابه این اپ برای اندروید و ویندوزفون کردم اما موردی که واقعا کاربردی باشد نیافتم و خوشحال خواهم شد که اگر چنین اپی را سراغ دارید، باما هم به اشتراک بگذارید)

دانلود اپلیکیشن AppsGoneFree برای سیستم عامل : iOS (لینک دانلود)


اپلیکیشن ها، انقلابی در دسترسی به اطلاعات

این روزها دیگر گوشی های ما به عنوان فقط یک گوشی یا یک وسیله برای سرگرم شدن به کار نمی روند و دور از تفکر است که ما به این گجت ها به این چشم نگاه کنیم. اسمارتفون های ما و از همه مهم تر اپ هایی که انتخاب می کنیم، نشان دهنده بعد شخصیتی ما در دنیای تکنولوژی هستند؛ به سادگی می توانیم به این بعد از شخصیت خود سرگرمی محض را اضافه کنیم و به همان اندازه ساده هم می توانیم از این گجت ها بیشترین بهره را ببریم و فقط کافی است در انتخاب اپلیکیشن های خود کمی دقت کنیم و گزینه هایی را انتخاب کنیم که باعث بیشتردانستن ما و استفاده مفیدمان از وقت با ارزشمان شوند نه اینکه فقط باعث وقت گذرانی و سرگرم شدن ما باشند.

۲۷ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موفقيت

تبلیغات بنری

pardano3

مطالب تصادفی

آلفرد بستر Alfred Bester، یک نویسندهٔ علمی- تخیلی، نمایشنامه نویس رادیو و تلویزیون، ویراستار نشریات، نویسندهٔ کمیک استریپ و داستان‌های کمدی بود. او در تمامی زمینه‌های فوق موفق بود، با این حال بیشتر به عنوان یک نویسندهٔ علمی -تخیلی و اولین برندهٔ جایزه هوگو در سال ۱۹۵۳ (برای رمان مرد ویران شده) شناخته شده ‌است. […]

ادامه

محمد قصاع: هدف از نگارش این مقاله بررسی جایگاه ادبیات علمی- تخیلی در گسترۀ ادبیات داستانی بعد از سال ۱۳۵۷ است. ادبیات علمی- تخیلی تعاریف گوناگونی از ادبیات علمی -تخیلی وجود دارد. با نگاهی به داستان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کوتاه و رمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های علمی- تخیلی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان موارد اصلی کاربری این شاخۀ ادبی را به شرح زیر برشمرد: الف- بیان […]

ادامه

«ژورنالیسم حقیقتا واقع‌نگر و فارغ از پیش‌داوری، ژورنالیسمی است که نه فقط امر واقع را به درستی بیان می‌کند، که معنا و مفهوم رویدادها را نیز به درستی درمی‌یابد. این گزاره نه فقط امروز قانع‌کننده است، که از بوته آزمایش زمان نیز با موفقیت به درخواهد آمد.» ت. د. آلمن جان پیلجر، استاد دانشگاه کورنل، […]

ادامه

فرانک مجیدی: گاهی شده در تلویزیون خودمان فیلم‌هایی را ببینم، که برای بار دوم پخش می‌شود و تیم دوبله‌اش عوض شده! در حالی‌که معمولاً تمام دوبله‌های کشورمان حرفه‌ای است و گویندگان خوش‌صدا و خوش‌ذوق ما، خیلی خوب در نقش می‌روند. لزوم این‌کار چیست؟ صرف کردن یک هزینه‌ی دیگر، دوباره کاری، زمان گذاشتن برای انجام کاری […]

ادامه

پستهای محبوب یک ماه اخیر

افرادی که سریال می بینند معمولا به دو دسته کلی تقسیم می شوند : آنهایی که همزمان چند سریال را دنبال می کنند و آنهایی که تا یک سریال را به پایان نرساندند سریال دیگری را شروع نمی کنند. کسانی که اهل سریال باشند به خوبی می دانند که اعتیاد شدیدی در پشت آن پنهان […]

ادامه

سری عکس‌های برتر سال ۲۰۰۷ مجله Nature’s Best Photography را امروز به صورت اتفاقی دیدم. این مجله را با مجله NATURE معروف اشتباه نگیرید. عکس‌های برتر سال ۲۰۰۷ این مجله از لحاظ کیفیت به اعتقاد من با عکس‌های نشنال جئوگرافیک در زمینه طبیعت برابری می‌کنند. علاوه بر عکس، در این مجله مقاله‌هایی درباره حیات وحش، […]

ادامه

آیا شما کار و حرفه‌ای دارید که لازمه آن سر و کله زدن با طیف وسیعی از ارباب رجوع و مردم است؟ آیا شده که هنگام انجام این کار، با آدم‌های به کلی غیرمنطقی برخورد کنید که اعصابتان را به هم می‌ریزند؟ آیا گاهی مجبور می‌شوید که در میهمانی‌ها با یک آشنا یا فامیل دیدار […]

ادامه

فرانک مجیدی: درختان موجودات قابل احترامی هستند که بی‌شائبه زیبایی، رازآلودگی، سایه و مزایای خود را به ما ارزانی داشته‌اند. برخی از گیاهان تصاویر این پست، البته درخت نیستند، اما تصاویر اعجاب‌اوری ایجاد کردهاند که آن‌ها را در رده‌ی درختان این پست قرار دهیم. این تصاویر، دلیل خوبی است به تمام درختان مهربانِ زمین، احترام […]

ادامه

پستهای اخیر

امروزه خریدهای پرتکرار و روتین برای بسیاری از مردم، فرایند خسته‌کننده و پر دردسری می‌باشد. با فراگیر شدن فروشگاه‌های اینترنتی، راه حلی امروزی و آسان برای خرید کردن به وجود آمد. معمولا در خریدهای آنلاین ما با دو دسته کلی محصولات برمی‌خوریم، دسته اول محصولات کم‌مصرف مثل لوازم دیجیتال، لوازم‌خانگی و… هستند و دسته دوم […]

ادامه

وقتی بیماری دچار نارسایی قلبی شد، بر حسب میزان نارسایی و شرایط خاص بیمار، سه نوع درمان در پیش گرفته می‌شود: داروها- پیوند قلب یا استفاده موقت از وسایل کمکی. در دسته وسایل کمکی تا حالا وسیله عمده مورد استفاده Ventricular assist deviceها بودند. این وسیله به صورت کمکی خون را به داخل عروق پمپ […]

ادامه

برای هر کسی پیش می‌آید، برای بعضی‌ها بیشتر! اینکه بدون یک وسیله ضروری خانه یا محل کار را ترک کرده باشید. چیزهایی مثل کلید، عینک، گوشی موبایل، کارت بانکی، پرینت گزارش کاری که باید حتما تحویل می‌دادید، مودم همراه، داروها و … برخی از ماها اصولا فراموشکاریم، اما آن دسته از ما که ذاتا منظم […]

ادامه

خلاصه خبر این است: گوگل در به‌روزرسانی جدید اپلیکیشن اندروید خود، ترتیبی داده است که هر وقت کاربر اتصال اینترنتی نداشت، بتواند کلیدواژه‌هایی را که مایل به جستجوی آنهاست ثبت کند تا هر زمان که آنلاین شد، آنها را فراخوان کند و جستجوهای خود را انجام بدهد. این ابتکار می‌تواند شیوه وب‌گردی میلیون‌ها نفری را […]

ادامه