یک خبر بد: به احتمال زیاد بدنه گلکسی اس 5 هم فلزی نخواهد بود! - یک پزشک
بلیط چارتر
12-18-2013 7-34-21 PM
دسته‌بندی نشده

یک خبر بد: به احتمال زیاد بدنه گلکسی اس ۵ هم فلزی نخواهد بود!

تا اینجای کار شایعات حاکی از این بودند که بالاخره سامسونگ تصمیم گرفته است، بدنه گلکسی اس ۵ را فلزی کند. بعضی‌ها هم می‌گفتند سامسونگ دو نسخه از گلکسی اس ۵ بیرون خواهد داد: یک نسخه فلزی و یک نسخه پلاستیکی.

بدنه پلاستیکی تا مادامی که باعث کاهش قیمت تمام‌شده یک گجت شوند و باعث شوند که گجت سبک‌تر باشد، به شرط باکیفیت بودن، چیز بدی نیست، اما متأسفانه کیفیت بدنه پلاستیکی گجت‌های سامسونگ هیچ وقت خوب نبوده است، مثلا در حد گوشی‌های نکسوس نبوده است.

به طوری که گفتیم شایع شده بود که سامسونگ، این بار بدنه گلکسی اس جدید را فلزی انتخاب کند و همین ماه به شرکتی به نام Catcher سفارش ۱۰ تا ۳۰ میلیون بدنه فلزی را داده است، اما مشکل این است که عملا هیچ نشان تولیدی در این تیراژ، در این شرکت به چشم نمی‌خورد!

12-18-2013 7-34-21 PM

اما مطابق شایعات جدید، بدنه گلکسی اس ۵ گرچه پلاستیکی باقی خواهد ماند، اما روکشی ویژه خواهد داشت، روکشی شبیه الماس!

گویا برای این کار، کربن را در فرایندی تحت فشار و حرارت زیاد قرار می‌دهند تا به شکل پودر  یا مایعی درآید که با آن بتوان سطوح مختلف را پوشانید.

به نظر می‌رسد فعلا چاره‌ای جز انتظار نداشته باشیم!

منبع

 

 

در بحث شرکت کنید

 • 531
  180

  من نمیدونم چه اصراری با بدنه فلزی وجود داره؟ بدی های فلزی به خاطر روند ساختی که باید طی کنن دست طراح رو می بندن و گوشی های تیز دارن، سُر هستن، و خوب تو دست جا نمیگیرن. در عوض بدنه های پلاستیکی سبک هستن و دست طراح برای شکل دادن به آونها باز ِ
  فکر هم نمیکنم بدنه های سامسونگ در مقابل نکسوس ها بی کیفیت به حساب بیان. برنه های سامسونگ انعطاف و مقاومت بالایی در مقابل ضربه دارن و مثل نکسوس ها خورد و خمیر نمیشن.
  من HTC One S دارم و میتونم بگم بهترین بدنه ممکن رو داره، ترکیبی از نوعی پلاستیک و فلز داره که عالی از آب در اومده و فکر میکنم خیلی طراحی ماهرانه ای روش شده.

  • 4
   4.6k

   اتفاقا من هم زیاد انتظار بدنه فلزی رو ندارم از یک گوشی
   همین که خوش فرم و خوش دست باشه کافیه
   حالا فلزی نباشه … اتفاق خاصی نمی افته

 • 63
  660

  عنوان «یک خبر بد» رو که دیدم فکر کردم احتمالا فاجعه‌ای چیزی می‌خواد اتفاق بیفته. یه لحظه واقعا ترسیدم. ولی با دیدن ادامه تیتر بشدت یاد این خبرگزاری‌های زرد خودمون افتادم. «بمب خبری آبی‌ها ترکید!» یا مثلا «فاجعه برای قرمزهای پایتخت» و امثالهم…

 • 327
  240

  جناب دکتر موبایلت رو بچرخون اون طرفش که شیشه ای هست رو هم یه دفه نگاه کن.

 • 460
  190

  به عنوان کسی که چندین سال هست آیفون دارم و کاملا از هرکدومشون راضی هستم، ولی همیشه برام بدنه فلزی یکم ترسناک بوده! همش مواظبشم که خط نیوفته یا شئ فلزی دیگری پیشش نباشه. آیفون ۵سی که گرفتم دستم با اینکه خیلی خوش ساخت بود ولی باهاش نتونسم راحت باشم یجورایی عادت کردم به فلزی. امیدوارم سامسونگ مدلی بده که بشه امتجان کرد گلکسی فلزی رو.

 • 7248
  20

  اینطور به نظر میرسه که یک توافق ناخواسته بین کمپانی های سازنده تلفن همراه هست بطوریکه هیچ تلفن همراهی کامل نباشه
  به عنوان مثال آیفون ها تلفن های همراه قدرتمندی هستند ولی گران هستند
  نکسوس های گوگل ارزان هستند ولی از نظر نرم افزاری به پای آیفون نمی رسند
  سری گلکسی سامسونگ هم قیمت مناسبی دارند و هم از نظر کاربری قدرتمند هستند ولی کیفیت بدنه ندارند
  به نظرم این یک توزیع عادلانه ست، و بدین شکل این کمپانی ها میتونن سهم بازار رو باهم تقسیم کنند.

 • 12
  1.6k

  استفاده از پلاستیک به خودی خود بد نیست حتی بنابر یکسری ویژگیهای فنی از فلز هم بهتر است. منتها به شرطی که خوب طراحی شود و از مواد خوبی استفاده شود. مثلا HTC هم از پلاستیک استفاده میکند اما خیلی بهتر از سامسونگ عمل میکند.

 • 7587
  20

  یه جوری میگی بدنه فلزی نخواهد داشت انگار تنها عیبش بدنه پلاستیکیشه

 • 91
  540

  اونایی که خبر قبلی، مبنی بر فلزی بودن سامسونگ بعدی رو باور کردن خیلی ساده لوح هستن :)