یک سال تا «درون‌ستاره‌ای» شدن!

فرانک مجیدی:
«کریس نولان»، کارگردانی است که احترام فوق‌العاده‌ای را در من برمی‌انگیزد. او از ریسک هر لحظه تغییر سمت و سوی داستان نمی‌هراسد (پرستیژ) و با معنای پایان دوگانه به خوبی آشناست و آن را خوب به کار می‌بندد (اینسپشن و ممنتو) . در طراحی و بیان شخصیت‌ها درخشان عمل می‌کند و به انتزاعی‌ترین شخصیت‌ها مفهومی قابل درک و انسانی می‌بخشد و بهترین نمایش ممکن را از آن‌ها عرضه می‌دارد (سه‌گانه‌ای که از بتمن ساخته)، نمادها را به زیبایی به کار می‌گیرد تا مفهومی عمیق را غیر شعاری عرضه نماید («زندان» و تقابل «ترس و امید» در «خیزش شوالیه تاریکی»).

سینمای نولان ما را سرگرم می‌کند، اما نه یک سرگرمی بی‌شعور و بی‌خیال، او کاری می‌کند که دیگر فیلمش را فراموش نکنید. فیلمی می‌سازد که برای همیشه بماند. لذت تماشای «اینسپشن»، باعث شد تا ژانر علمی‌تخیلی برای‌م به قبل و بعد از تماشای این فیلم تقسیم شود. نولان جوان این‌قدر خوب کار کرده که از این به بعد، تنها کارهای «بهتر» از او قابل پذیرش باشد.

12-15-2013 6-45-21 PM

به تازگی، نخستین تریلر فیلم جدید نولان، «درون‌ستاره‌ای»، دوست‌داران سینمای نولان را مشتاق داستانی کرده که آرزو و حرف‌هایش در زمین نخواهد گنجید.

در فیلم جدید او، خبری از ستاره‌ی محبوبش، «کریس بیل» نیست، اما «آن هاتاوی» و «سر مایکل کین» باز در کنار نولان خواهند بود. از بازیگران دیگر فیلم می‌توان از «کیسی افلک» و «متیو مک‌کاگنی» نام برد.

فیلمنامه‌نویسان، باز نولان و برادرش جاناتان هستند و آهنگسازی فیلم به عهده‌ی «هانس زیمر» است. فیلم جدید نولان، ۷ نوامبر سال ۲۰۱۴ ما را مهمان داستانی ورای زمین خواهد کرد. باید ۳۵۷ روز دیگر هم منتظر بمانیم!

مشاهده تریلر در یوتیوب

دانلود تریلر

توجه داشته باشید که تریلر فیلم، فقط به صورت مبهم به داستان فیلم اشاره می‌کند و آن را دراماتیزه می‌کند و حاوی هیچ صحنه خاصی از فیلم نیست. هیچ عکسی هم از فیلم هنوز منتشر نشده است، فقط بعضی از دوست‌داران نولان، با توجه به داستان فیلم، پوسترهایی تخیلی طراحی کرده‌اند، مثل این:

12-15-2013 6-43-33 PM

شاید با دیدن پوستر و در نظر گرفتن نام فیلم بتوانید حدس بزنید که داستان فیلم می‌تواند چه باشد:

بشر آنقدر جاه‌طلب است که از وقتی متوجه شد که محدودیتی برای حداکثر سرعت وجود دارد و از نور نمی‌تواند سریع‌تر سفر کند، این امر را در حکم پایبندی دانست، سخت آزارنده.

از همین رو بود که سعی کرد، گریزی برای این محدودیت پیدا کند، چه از طریق دانش فیزیک و چه ار طریق داستان‌های علمی- تخیلی.

نویسندگان علمی – تخیلی هر یک به نوعی، در داستان‌هایشان خواستند غرور جریحه‌دار شده انسان به خاطر مطلع شدن از این محدودیت را احیا کنند.

اما در این میان کرم‌چاله‌ها هم مبدل به یکی از راه‌های گریز ما شدند.

«کِرم‌چاله در فیزیک یک پل میانبر فرضی در فضا و زمان است.

کرم‌چاله‌ها ساختارهای فضازمانی پل مانندی هستند که دو گسترهٔ جدا از یک فضازمان یا دو فضازمان جدا از هم را به یکدیگر پیوند می‌دهند. کرمچاله‌ها مسافت و زمان بایسته برای رسیدن از یک نقطه به نقطهٔ دیگر را کوتاه و آسان می کنند.» ویکی‌پدیا

در فیلم نولان گروهی از فضانوردان از طریق یک کرمچاله، سعی می‌کنند یک سفر بین ستاره‌ای انجام دهند.