عینک هوشمندی برای انجام ساده و بدون درد تزریقات وریدی

با وجود این همه تبلیغ در مورد گوگل گلس و یا ساعت‌های هوشمند، هنوز هم خیلی‌ها تصور می‌کنند که اینها وسایل لوکسی هستند که فایده عملی‌ای برایما ندارند. اما شرکت Evena Medical یک عینک هوشمند جالب تولید کرده است که می‌تواند کمک زیادی به پرستاران کند.

11-24-2013 6-03-32 PM

تزریقات داخل وریدی و گذاشتن کاتتر در داخل وریدها، مهارتی است که نیازمند تجربه زیاد است، بعضی از بیماران واقعا بدرگ هستند و در مورد نوزادها و اطفال، کار بسیار دشوار است، اما اگر یکی از عینک‌های این شرکت را به چشم بگذارید، می‌توانید با استفاده از فناوری نور نزدیک به فروسرخ NIR، منظره وریدهای بیمار را روی دستش ببینید.

11-24-2013 6-04-30 PM

این عینک همچنین از فناوری Epson’s Moverio هم استفاده می‌کند، به این ترتیب کسی که عینک را به چشم می‌زند، می‌تواند مثل فناوری واقعیت افزوده، توضیحاتی در مورد قسمت‌های مختلف بدن را به صورت زنده ببیند.

این عینک‌ها می‌توانند تصاویر را با بلوتوث، وای فای یا ۳G هم منتقل کنند و با آنها می‌شود به صورت صوتی هم با بقیه ارتباط برقرار کرد.

11-24-2013 6-03-59 PM

عینک، می‌تواند عکس‌ها و ویدئوها را در داخل خود ذخیره کند.

علاوه بر کاربرد اصلی پزشکی، با همین عینک می‌شود با سیستم ذخیره اطلاعات پزشکی بیمارستان ارتباط برقرار کرد و مدارک پزشکی یک بیمار را مرور کرد.

این عینک حدود ۱۰ هزار دلار قیمت دارد و در سه ماه نخست سال ۲۰۱۴ وارد بازار خواهد شد.

منبع