«یک پزشک» را با فلیپ‌بورد و کارنتس دنبال کنید

خوانندگان دائمی «یک پزشک» شاید از علاقه زیاد من به اپلیکیشن فلیپ‌بورد، آگاه باشند. در واقع یکی از مهم‌ترین دلایلی که من دو سال پیش آی‌پد تهیه کردم، تمایلم به آزمایش و کاربری همین اپلیکیشن بود!

اپلیکیشن فلیپ‌بورد

اپلیکیشن فلیپ‌بورد، آن زمانی که هنوز برای اندروید آماده نشده بود، مایه فخر دارندگان آی‌دیوایس‌ها بود و زمانی که اپل می‌خواست برتری فروشگاه اپلیکیشن خود را به رخ بکشد، بسیاری موارد فلیپ‌بورد را مثال می‌زد.

فلیپ‌بورد رابط کاربری بسیار زیبایی دارد، رابط کاربری‌ای که حس و حال ورق زدن یک مجله کاغذی را القا می‌کند. برخلاف مجله‌های معمولی شما می‌توانید، خودتان بخش‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و به مجله «شخصی‌»تان اضافه کنید.

اپلیکیشن فلیپ‌بورد

فلیپ‌بورد، مجله‌ای بی‌پایان و دانش‌افزا است، با فلیپ‌بورد می‌توانید از تازه‌ترین اخبار در هر زمینه‌ای که فکرش را بکنید، از دانش و فناوری تا سیاست و سینما و ورزش مطلع شوید.

فلیپ‌بورد را «مایک مک‌کیو» و «اوان دال» در سال ۲۰۱۰ تأسیس کردند. خوشبختانه از سال ۲۰۱۲، فلیپ‌بورد در دسترس کاربران اندروید هم قرار گرفته است.

اپلیکیشن فلیپ‌بورد


یکی از خوشبختی‌های یک وبلاگ‌نویس، گرد آوردن جمعی از خوانندگان خاص و دائمی برای خود است. البته در مقام نویسنده «یک پزشک» به همه خوانندگان، حتی آنهایی که به صورت تصادفی با جستجوی کلیدواژه‌ای، گذارشان به «یک پزشک» می‌افتد، احترام می‌گذارم. اما در دل احترامی ویژه برای آن دسته از خوانندگان قائلم که در طی ماه‌ها و سال‌ها، با دنبال کردن پست‌های وبلاگ، با سلیقه و ذهنیاتم آشنا شده‌اند.

این دسته از خوانندگان، اغلب مشترکان فید یک پزشک هستند، غالب آنها جزو خوانندگان خاموشی هستند که گرچه کم پیش می‌آید کامنتی بگذارند، اما نیک می‌دانم که مطالب «یک پزشک» را با حساسیتی شایسته تقدیر دنبال می‌کنند و هر زمان که به مشکلی برخورده‌ام، راهنما، تسلی‌بخش و یاورم بوده‌اند.

پس بدیهی است که من سعی داشته باشم، هر چه بیشتر بر تعداد این حلقه خاص خوانندگان اضافه کنم.

برای این کار من اشتراک فید یک پزشک را با «گوگل ریدر» بارها توصیه کرده‌ام، اما در عصر موبایل‌های هوشمند، باید آسایش و رفاهی برای این دسته از کاربران هم فراهم آورد.

متأسفانه خیلی وقت‌ها شوق من برای نوشتن، باعث می‌شود که از بعد تکنیکی، فرصتی برای برطرف کردن مشکلات فنی وبلاگ نداشته باشم، دانش محدود من در این زمینه هم، بر حجم مشکلات می‌افزاید.

اما مدتی است که من در تکاپوی برطرف کردن همه مشکلاتی بودم که خواننده‌ها بارها به من تذکر داده‌اند، شما به زودی شاهد نتایج این تلاش خواهید بود.


اگر جزو آن دسته از خوانندگان «یک پزشک» هستید که مرتب اخبار روز را با فلیپ‌بورد دنبال می‌کنند، به شما توصیه می‌کنم، یک پزشک را هم به فلیپ‌بورد خود بیاورید.

با اضافه کردن یک پزشک به فلیپ‌بورد خود می‌توانید در قالبی زیبا و نو، مطالب یک پزشک را با تمرکزی بیشتر بخوانید، مطالب را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، ‌اگر دوست داشتید ایمیل‌شان کنید و یا اصلا برای مطالعه در آینده ذخیره کنید.

با تغیراتی که ایجاد کرده‌ام، خوشبختانه دیگر مشکلی از نظر راست به چپ نبودن مطالب نیست، البته تلاشم بر این است که با بهینه کردن فید برای فلیپ‌بورد، باز هم شرایط را بهتر کنم.

یک پزشک در  فلیپ‌بورد


در اینجا مراحل ساده اضافه کردن «یک پزشک» را به فلیپ‌بورد توضیح می‌دهم:

۱- فلیپ‌بورد را دانلود کنید: اگر آی‌پد یا آیفون دارید به اینجا بروید و اپلیکیشن فلیپ‌بورد را دانلود کنید.

اما اگر گوشی یا تبلت اندرویدی دارید، می‌توانید با رفتن به گوگل پلی، این نرم‌افزار را نصب کنید.

یک پزشک در فلیپ‌بورد

اگر مشکل دسترسی به گوگل پلی دارید، می‌توانید اپلیکیشن را از «بازار» بگیرید یا اصلا خیلی ساده‌ و بی‌دردسر، از اینجا دانلود کنید. (لینک دانلود مستقیم)

۲- روی علامت قرمز، تپ کنید:

یک پزشک در فلیپ‌بورد

در کادر ظاهر شده برای جستجو، این آدرس را به صورت دقیق و حتما با نوشتن http:// تایپ کنید:

http://1pezeshk.com/f

اندکی صبر کنید، می‌بینید که در نتایج، یک پزشک به شما پیشنهاد می‌شود. روی آن تپ کنید.

یک پزشک در فلیپ‌بورد

۳- حالا با تپ کردن روی ADD فرایند کار تمام می‌شود و یک پزشک به فلیپ‌بورد شما اضافه می‌شود.

یک پزشک در فلیپ‌بورد

یک پزشک در فلیپ‌بوردیک پزشک در فلیپ‌بورد

۴- نهایت دلگرمی‌ای که شما خوانندگان عزیز می‌توانید برای ما ایجاد کنید، خواندن با دقت مطالب است. شما می‌توانید با اشتراک سنجیده مطالبی که هر روز می‌خوانید، به تولیدکنندگان محتوا دلگرمی بدهید و به این ترتیب انگیزه آنها را برای نوشتن مطالب بهتر و ژرف‌تر بیشتر کنید.

شما می‌توانید در فلیپ‌بورد، این کار به سادگی انجام بدهید.

یک پزشک در فلیپ‌بورد

یک پزشک در فلیپ‌بورد

تذکر: احتمال دارد که با وجود انجام دادن این مراحل، مطالب یک پزشک را نبینید. دراین صورت احتمالا مشکل شما «نیم‌سوز» بودن اینترنت شماست!


دنبال کردن «یک پزشک» با کارنتس

یکی از اپلیکیشن‌های مشهور دیگری که برای دنبال کردن مطالب سایت‌ها و وبلاگ‌ها مناسب است و رابط کاربری تر و تمیزی دارد، اپلیکیشن «کارنتس» Currents است. با کمک این اپلیکیشن می‌توانید سایت‌ها و وبلاگ‌های معتبر در زمینه‌های مختلف را دنبال کنید و مطالب آنها را شبیه یک مجله ورق بزنید.

یک پزشک در فلیپ‌بورد

کارنتس هم نسخه iOS و هم نسخه اندروید دارد.

یک پزشک در فلیپ‌بورد

دانلود نسخه iOS

دانلود نسخه اندروید از:
- گوگل پلی
- بازار
- لینک دانلود مستقیم

یک پزشک در فلیپ‌بورد یک پزشک در فلیپ‌بورد

برای دنبال کردن «یک پزشک» با کارنتس با مرورگر تبلت یا گوشی خود به اینجا بروید یا از این بارکُد استفاده کنید: