topnews فناوری

با پارس‌پک، میزبانی ابری را تجربه کنید

رپورتاژ: شش سال پیش زمانی که برای نخستین بار تلاش می‌کردم دامنه ۱pezeshk.com را ثبت کنم و میزبانی دست و پا کنم، از آنجا که هیچ تجربه قبلی نداشتم، مشکلات زیادی داشتم: از چه میزبانی استفاده کنم؟ چگونه برنامه مدیریت محتوای مورد نظرم که در آن زمان مووبل تایپ بود را نصب کنم؟ بعد از انتخاب میزبان اصلا چه پلنی را سفارش دهم و چقدر پهنای باند و فضا برایم کافی است؟

در ماه‌های اول حل کردن این مشکلات و رسیدن به پاسخ‌های این سؤالات انرژی زیادی از من گرفت.

مدتی است با خدمات «پارس پک» آشنا شده‌ام که به گمانم می‌تواند به بسیاری از کسانی که قصد راه‌اندازی یک وبلاگ یا وب‌سایت دارند، کمک کند.

پارس‌پک، برای اولین بار در ایران خدمات «هاست ابری» ارائه می‌کند که مبتنی برا «رایانش ابری» است.

یکی از مزیت‌های خوب پارس‌پک این است که به کاربرش امکان داشتن یک هاست رایگان را هم می‌دهد. برای مثال من بعد از ثبت‌نام در پارس‌پک بدون اینکه پولی پرداخت کنم، یک هاست رایگان درخواست کردم و دامنه‌ای به آدرس ۱pezeshk.cloudsite.ir درست کردم.

پارس پک

حالا ممکن است بپرسید که این میزبانی رایگان با توجه به این همه سرویس رایگان از وردپرس تا بلاگر و بلاگفا و پرشین‌بلاگ به چه درد می‌خورد؟

در پاسخ باید بگویم که تفاوت در این است که در میزبانی رایگان «پارس پک» شما همه ابزارهای مدیریتی یک میزبانی پولی را دارید، این کار به ویژه به کسانی که قصد دارند پس یک دوره وبلاگ‌نویسی با استفاده از سرویس‌های رایگان، دومین مستقلی داشته باشند کمک می‌کند که عملا شرایط کار را به صورت واقعی آزمایش کنند و ببینند که آیا از پس کار برمی‌آیند یا نه.

البته این را هم بگویم که «پارس پک» کار را خیلی ساده کرده است، یعنی شما اگر نصب کردن ورپرس یا جوملا را بلد نباشید، می‌توانید با چند کلیک ساده در هاست رایگان خود وردپرس و جوملا را نصب کنید.

حتی برای کسانی که قصد راه‌اندازی یک فروشگاه دارند، امکان نصب یک سیستم فروشگاهی کارآمد به نام پرستاشاپ هم پیشبینی شده است.

 پارس پک

البته در اینترنت سرویس‌هایی هستند که ادعا می‌کنند که همین خدمات را ارائه می‌دهند، اما تفاوت پارس‌پک در این است که این خدمات را بدون نمایش تبلیغات آزاردهنده گرافیکی به شما ارائه می‌دهد.

خب! پس تا این جای کار فهمیدیم که با پارس‌پک می‌شود، به سادگی یک هاست رایگان داشت و روی آن وردپرس، جوملا یا یک فروشگاه نصب کرد.

شما بعد از یک دوره تمرین، در صورتی که دوست داشته باشید، دومین مستقلی داشته باشید و مثلا آدرس سایت شما به جای ۱pezeshk.cloudsite.ir، چیزی مثل example.com باشد، باید نام دامنه برای خودتان انتخاب کنید و ثبتش کنید.

این مرحله دیگر رایگان نیست، در اینجا پارس پک به شما امکان می‌دهد به سادگی نام مورد نظرتان را ثبت کنید. برای اعمال تنظیمات dns شما با پیچیدگی خاصی روبرو نبوده و در عین حال نیاز به ارتباط با بخش پشتیبانی نیز وجود نخواهد داشت.

بعد از ثبت نام دامنه، مرحله بعدی این خواهد بود که پلن‌ای برای میزبانی انتخاب کنید. یعنی مشخص کنید که چقدر فضا یا پهنای باند ماهانه می‌خواهید.

همان طور که اشاره کردم، یکی از مشکلات من و خیلی از صاحبان دیگر وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها در همین مرحله است. در ابتدای کار که اصلا حدس میزان مورد نیاز پهنای باند کار دشواری است. در ادامه کار هم بی‌مشکل نیستیم، چون ممکن است بعد از چند ماه و افزایش خواننده نیاز ما بیشتر شود، یا مثلا به صورت مقطعی در یک ماه نیاز بیشتری به منابع سرور داشته باشیم.

خیلی وقت‌ها برای اینکه وسط ماه با مشکل مواجه نشویم، ما ناچار بودیم با اینکه متوسط مصرف پهنای باند ماهانه‌مان مثلا ۱۰۰ گیگ در ماه بود، تا دو یا سه برابر پهنای باند درخواست کنیم و با انتخاب پلنی که عملا در بیشتر اوقات از همه ظرفیت‌اش استفاده نمی‌کردیم، هزینه بیشتری متحمل شویم.

اما ویژگی بسیار عالی پارس‌پک این است که به شما امکان می‌دهد، هر زمان که خواستید، متناسب با نیازتان پلن خود را ارتقا بدهید. شما می‌توانید علاوه بر افزایش فضا و پهنای باند، حتی میزان دسترسی به رم و ظرفیت پردازشگر سرور را هم بیشتر کنید تا نیازتان برطرف شود. این ویژگی را در کمتر ارائه‌دهنده خدمات میزبانی مشاهده کرده‌ایم.

 پارس پک

ویژگی دیگر خوب پارس‌پک این است که به کاربرانی که چند دامنه دارند، امکان می‌دهد همه آنها را در یک جا به صورت متمرکز مدیریت کنند.

با پارس‌پک نباید نگران پاک شدن اطلاعات سایت خود باشید، چرا که در میزبانی ابری پارس پک هر روز از اکانت هاست شما نسخه پشتیبان تهیه می‌شود و تمهیدات مستحکمی برای جلوگیری از بروز اشکالات احتمالی در نظر گرفته شده است و مدیر وب سایت بسادگی به هنگام نیاز می تواند نسخه مورد نظر خود را مجدد بر روی اکانت بارگزاری نماید.

 پارس پک

تغییر مکان در یک دقیقه ( Location ): در خدمات میزبانی ابری پارس پک می توانید از این ویژگی منحصر به فرد استفاده کنید که بدون نیاز به صرف زمان و یا اعمال تنظیمات پیچیده، محل میزبانی اکانت هاست خود را بین موقعیت های ارائه شده بسادگی جابجا نمائید، به این ترتیب وب سایت خود را که تا این لحظه در خارج از ایران میزبانی می نمودید بسادگی به داخل ایران و یا بلعکس جابجا نمائید.

 پارس پک

نمودارهای مصرف
یکی از ابزارهایی که تا حدود بسیار زیادی می تواند اطلاعات دست اولی برای مدیریت بهتر اکانت هاست به شما ارائه نماید، نمودارهایی است که در پنل ابری برای هر اکانت هاست قابل ترسیم می باشد، میزان مصرف پردازشگر ، ram ، پهنای باند ، تعداد بازدید در لحظه و بازدیدهای ناموفق همگی از جمله نمودارهایی هستند که در این قسمت برای ارتقای کیفیت استفاده از خدمات تعبیه شده است.

 پارس پک

برای ۵۰ نفر از کاربران یک پزشک که قصد استفاده از خدمات “هاست ابری” پارس پک را داشته باشد ۱۰ درصد تخفیف منظور شده است:
کوپن تخفیف : ۱pezeshk_cloudHosting

۱۹ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *