پذیرش آگهی

مقدمه:

«یک پزشک» رویکردی تجاری ندارد، به همین علت، حتی وقتی از آگهی و پذیرش تبلیغ در «یک پزشک» صحبت می‌کنیم، هدف فراهم آوردن بستر و یک شرایط اولیه، برای توسعه محتوایی این سایت در آینده است. مسلما میزبانی، حق‌التحریر، هزینه عوامل فنی که گاه به ما یاری می‌رسانند، باید از جایی تأمین شوند و ما مثل همه نشریات آنلاین و کاغذی دیگر، پذیرش آگهی را جزئی از کار رسانه می‌دانیم.

سایت «یک پزشک» محل مناسبی برای درج آگهی شماست. یک پزشک در بین وبلاگ‌های فارسی، یکی از پربازدیدشونده‌ترین وبلاگ‌هاست.

- وبلاگ یک پزشک دارای پیج رنک ۴ است.

- به طور متوسط هر هفته، حدود ۲۵ تا ۳۰  پست در این وبلاگ نوشته می‌شود.

- «یک پزشک» از ۸ سال پیش، یعنی دقیقا از ۲۹ مرداد سال ۸۴ آغاز به کار کرده است و تا کنون بدون وقفه به کار خود ادامه داده است.

- – در این بازه زمانی ۸ ساله، بیش از ۴۴۸۰ پست در این وبلاگ نوشته شده است که نشاندهنده سرعت بسیار بالای به روز شدن وبلاگ می‌باشد.

- از نظر تعداد خوانندگان فیدی، «یک پزشک» در حال حاضر صاحب بیش از ۳۱ هزار مشترک فیدی است. در وب فارسی کمتر سایت یا وبلاگ خبری صاحب این تعداد مشترک می‌باشد.

- از لحاظ میزان تأثیرگذاری، این وبلاگ از سوی شمار زیادی از وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها و خبرگزاری‌های معتبر و مطرح فارسی، لینک شده است. کافی است در گوگل «وبلاگ یک پزشک» را جستجو کنید.

- گرچه مخاطبان یک پزشک را بیشتر نسل جوان و علاقه به آی‌تی و گجت‌ها تشکیل می‌دهند، اما در میان خوانندگان این وبلاگ هر قشری را می‌توان پیدا کرد، از پزشکان گرفته تا ژورنالیست‌های حرفه‌ای و از علاقه‌مندان دنیای سینما تا کتاب و کتاب‌خوانی.

- درجه تأثیرگذاری «یک پزشک» روی مخاطب: اما چیزی که فراتر از اعداد و میزان کلیک‌هاست و معمولا توسط آگهی‌دهنده‌ها جدی گرفته نمی‌شود، درجه تأثیرگذاری و برد رسانه‌‌ای سایت‌هاست. چیزی که برای یک آگهی‌دهنده مهم است، میزان افزایش فروش محصول یا فرضا خوب خوانده شدن مطالب یک سایت یا وبلاگ اطلاعاتی بعد از درج آگهی است.

خوشبختانه «یک پزشک» توانسته است در مدت  ۸ سال فعالیت‌اش اعتبار بسیار زیادی میان مخاطبان خود کسب کند، از همین رو است که درموارد زیادی میزان موفقیت آگهی‌های درج شده در «یک پزشک»، حتی از خبرگزاری‌ها هم بیشتر بوده است و «میزان خرید به ازای کلیک» آگهی‌های یک پزشک چشم‌گیر بوده است.


شرایط عمومی درج آگهی:

۱- «یک پزشک» و اصولا هر نشریه آنلاین یا کاغذی دیگر، راهی برای آزمایش و اطمینان از راستی و صحت اطلاعات مندرج در آگهی‌ها ندارد. «یک پزشک» هیچگونه رابطه کاری با صاحبان آکهی‌ها مندرج ندارد و هیچ مسئولیتی در قبال آگهی‌های درج شده ندارد و نمی‌پذیرد. با این همه ما آگهی‌هایی را که به صورت آشکار ناقض قوانین داخل کشور هستند، پذیرش نمی‌کنیم و در مواردی هم مثل تبلیغات مربوط به پزشکی و کالاهای بهداشتی، مجوز تبلیغ از نظام پزشکی درخواست می‌کنیم.

۲- یک پزشک در رد یا قبول آگهی‌ها مختار است.

۳- از پذیرش بنرهایی که به صورت چشمک‌زن طراحی شده‌اند یا حجم بالایی دارند یعنی بیش از ۴۵ تا ۵۰ کیلوبایت اندازه دارند، معذوز هستیم. با این همه فلش‌ها یا گیف‌های متحرک را با توالی آهسته تغییر تصویر را می‌پذیریم، در این صورت سرعت تغییر فریم‌ها باید ۳ ثانیه و بالاتر باشد.

۴- در مورد بنرها و آگهی‌های متنی معمولا ظرف ۲۴ ساعت بعد از واریز مبلغ، آگهی‌ها درج می‌شوند. اما در مورد رپورتاژ – آگهی‌ها باید از یک هفته قبل اقدام فرمایید.

۵- لطفا قبل از به پایان رسیدن مهلت آگهی، در صورت تمایل با ما تماس بگیرید، البته ما به پایان رسیدن مهلت را به شما یادآوری می‌کنیم، اما ارجح است که از چند روز مانده به پایان زمان آگهی، برای تمدید اقدام کنید.

۶- قبل از هماهنگی با ما، لطفا مبلغی واریز نکنید.

۷- تبلیغ در بازه‌ زمانی کمتر از یک ماه هم می‌توانیم ارائه بدهیم، این تبلیغات به درد کسانی می‌خورد که می‌خواهند با هزینه‌ای کم مثلا برای ۵ روز چیزی را تبلیغ کنند.

۸- تخفیف فقط در موارد خاص مثل سفارش آگهی به مدت سه ماه و بیشتر و یا درخواست آگهی با تعداد زیاد، ممکن است.


 پلن‌های تبلیغات در وب‌سایت «یک پزشک»

۱- رپورتاژ- آگهی: رپورتاژ-آگهی‌ها به صورت یک پست معمول در یک پزشک منتشر می‌شوند و بنابراین به صورت گسترده‌ای توسط خوانندگان یک پزشک خوانده می‌شوند. شما در این بخش می‌توانید به صورت مشروح در مورد کالا و خدمات خود توضیح بدهید و هر میزان نیاز داشتید، عکس منتشر کنید.

ما تجربه زیادی در نوشتن رپورتاژ- آگهی‌ها داریم و با توجه به شناختی که از ذائقه و نیازهای کاربران داریم، می‌توانیم متن رپورتاژ- آگهی‌ها را طوری تنظیم کنیم که خواننده به درستی متوجه مطلب بشود، با مطلب احساس غریبگی نکند و مشتاق استفاده از خدمات شما شود.

ما بر این باور هستین که تبلیغات خشک و بی‌روح اصلا فایده‌ای ندارند و به کارایی تبلیغات نرم معتقدیم. سابقه ما نشان می‌دهد که ما تا حالا توانسته‌ایم با این رپورتاژها آمار فروش فروشگاه‌های آنلاین کم‌بازدید را به طرز چشم‌گیری افزایش دهیم و یا میزان بازدید سایت‌های کم‌رونق را زیاد کنیم.

08-02-2013 08-03-11 PM

روال کار در بخش رپورتاژ – آگهی به این صورت است که شما ابتدا اطلاعات و عکس‌های لازم را برای ما می‌فرستید، ما روی متن آگهی کار می‌کنیم و پیش‌نویس را به رؤیت شما می‌رسانیم و بعد از تأیید شما، مطلب را منتشر می‌کنیم.

رپورتاژ- آگهی به دو صورت می‌تواند منتشر شود: الف- بعد از انتشار ۲۴ ساعت به عنوان خبر اول باقی بماند و به این ترتیب بیشتر دیده شود. ب- یا اینکه فقط تا زمان انتشار مطلب بعدی یک پزشک، خبر اول سایت باقی بماند. مسلما تعرفه تبلیغات نوع اول، بیشتر از دومی است.

برای دیدن نمونه رپورتاژ – آگهی‌هایی که تا به حال در «یک پزشک» درج شده‌اند، به اینجا بروید.

۲- به صورت بنر در کنار لوگوی وبلاگ

08-02-2013 07-05-42 PM

۳- به صورت گرافیکی در ستون کناری با ابعاد ۳۰۰ در ۱۵۰ - توجه داشته باشید که تعرفه آگهی‌ها به تناسب جایگاهشان در سایدبار متفاوت است و برای مثال آگهی شماره یک، تعرفه بالاتری دارد.

08-02-2013 07-20-17 PM

۴- به صورت گرافیکی، به صورت بنر در ستون کناری با ابعاد ۱۲۰ در ۲۴۰: تعرفه این آگهی‌ها با توجه به اندازه کوچک‌تر آنها پایین‌تر از آگهی بنر ۳۰۰ در ۱۵۰ است.

08-02-2013 07-43-22 PM

۵- به صورت آگهی متنی ویژه در ستون کناری: این آگهی‌های متنی در بالای لینکدونی روزانه درج می‌شوند، از آنجا که لینکدونی «یک پزشک» کلیک‌خور بالایی دارد و یکی از قسمت‌های مورد توجه خوانندگان است، آگهی‌های پیرامون هم به تناسب، کلیک‌خور بالایی دارند. در این قسمت ما حداکثر ۶ آگهی پذیرش می‌کنیم.

08-02-2013 07-28-17 PM

۶- به صورت آگهی متنی عادی در ستون کناری: تعرفه این آگهی متنی از آگهی متنی ویژه، پایین‌تر است:

08-02-2013 07-31-20 PM

۷- به صورت تبلیغ در زیر فید وبلاگ (قابل رؤیت در همه فیدخوان‌ها و نیز ایمیل‌های مشترکان ایمیلی): شما ممکن است اصلا ندانید که فید یعنی چه! در این صورت اینجا را بخوانید. «یک پزشک» مشترکان فیدی بسیار زیادی دارد که در حال حاضر حدود ۳۱ هزار نفر هستند. تبلیغ در فید «یک پزشک»، راهی ارزان برای تبلیغ کالا و خدمات شما است.

در تصویر زیر، اسکرین‌شاتی از فیدخوان «فیدلی» را می‌بینید. همان طور که دیده می‌شود، کسی که فید یک پزشک را می‌خواند در زیر هر پست، می‌تواند تبلیغات درج شده را ببینید.

تبلیغ در زیر فید، به دو صورت ممکن است: به صورت متنی و به صورت آگهی بنر. سایز آگهی بنر در این قسمت ۴۶۸ در ۶۰ باید باشد، اما در صورت نیاز می‌توانیم سایز اندکی بیشتر را هم بپذیریم.

08-02-2013 07-35-18 PM

۸- تبلیغ در زیر همه پست‌ها: بخش زیر مطالب و نوشته‌های یک پزشک هم کلیک‌خور بالایی دارد. شما کافی است خواننده‌ای را تصور کنید که یک مطلب را خوانده و قصد گذاشتن کامنت یا خواندن آنها را دارد، نگاه او لاجرم به این بخش می‌افتد.

در این بخش ما می‌توانیم هم تبلیغ بنری با ابعاد ۴۶۸ در ۶۰ به شما بدهیم و هم تبلیغ‌های متنی شما را درج کنیم.

من تبلیغ متنی در این بخش را به خصوص به وبلاگ‌نویس‌ها و صاحبان سایت‌هایی که دوست دارند مطالبشان بیشتر دیده شود، توصیه می‌کنم.

فرض کنید که شما وبلاگی دارید که وجود مطالب خوب، خواننده زیادی ندارد، در این صورت می‌توانید در این بخش تبلیغ متنی بدهید، به این صورت که عنوان یک یا چند پست را که خودتان دوست دارید، به ما بدهید تا در اینجا درج کنیم. مسلما میزان بازدیدکننده شما بالا می‌رود. به علاوه ما می‌توانیم در فواصل یک هفته‌ای متن آگهی‌های متنی این بخش را تغییر بدهیم!

08-02-2013 07-52-04 PM

۹- تبلیغات متن+ بنر در بخش شبکه یک پزشک: آیا شما جزو آن دسته‌ای هستید که هزینه زیادی برای آگهی ندارید؟ ایا دوست دارید که هم بنر درج کنید و هم در چند خط توضیحاتی در مورد محصول یا خدمات خود بدهید؟!

در این صورت در «یک پزشک» ما به شما پلن جدید تبلیغاتی در بخش شبکه را توصیه می‌کنیم. توجه داشته باشید که این بخش فقط در زیر صفحه اول قابل مشاهده است، با این وجود به خاطر بهره‌گیری از بنر و متن به صورت همزمان و همچنین ارزانی نسبی این پلن، این بخش از هر نظر مناسب به نظر می‌رسد.

بنر در این بخش می‌تواند تا ۳۲۰ در ۱۸۰ پیکسل هم باشد! شما می‌توانید توضیحات خود را در تا حداکثر ۷۰ کلمه برای ما بفرستید و عنوان تبلیغ شما هم می‌تواند تا ۱۰ کلمه باشد!

08-02-2013 08-09-07 PM

۱۰- ما در حال آماده کردن پلن‌های تبلیغاتی جدیدی هستیم، پلن‌هایی کاملا متفاوت در وب فارسی! منتظر باشید!


هزینه تبلیغات:

در هر مورد باید هزینه تبلیغات را با رفتن به صفحه تماس با من هماهنگ کنید. هزینه آگهی ثابت نیست و متغیر است.

در «یک پزشک»، ما به منصفانه بودن بهای آگهی‌ها معتقدیم، از همین رو است که هزینه آگهی‌ها در یک پزشک نسبت به سایت‌هایی با درچه اعتبار و جایگاه مشابه، بسیار مناسب‌تر هستند.


مراحل ثبت آگهی:

۱- مراجعه به صفحه تماس یا ایمیل به آدرس alirezamajidi‌ در جی میل.
۲- توضیح نوع آگهی، محل مورد تقاضا، ارسال متن یا تصویر آگهی گرافیکی، مشخص کردن مدت زمان درخواست آگهی (یک ماه، دو ماه، یا آگهی چند روزه)
۳- ایمیل شما بررسی خواهد شد و در صورت نبود مشکل، تعرفه دقیق و شماره حساب به شما ایمیل خواهد شد.
۴- واریز هزینه
۵- و در نهایت درج آگهی شما.